• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Ne drawbar je 38ks,a pto je 43ks kod 5211.
Ali nije mi jos jasno dal je kod svrdla potrebna velika brzina vrtnje.
Jer kad brzo vrti vidim da se jako zagrije svrdlo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Neznam tocno al draw bi trebalo znacit nekakva vuca,povuc ili slicno i pise samo 38ks...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

To je dosta velika razlika u snazi,dali se na zetoru moze ukljucit da kardan vrti u drugu stranu?
A u rikverc bi trebal biti jaci zbog samog prijenosa i dosta je spor,pa je vjerojatno dosta reduciran kaj ne?

Nekaj sam iskopal da bi to trebala biti vucna sila ili vucna moc.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Re: kalači drva

Snaga mjerena na poteznici.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: kalači drva

Oficir@
Pa u rikverc nemoze kalati, a cini mi se da jer rikverc brzi od prve:^): tak da je i manji moment. No pitanje je i kakav griz svrdlo ima pa mozda pri maloj brzini ne navlaci dobro.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Re: kalači drva

Taj kalač na svrdlo gasi zetora 6911 di neče 5211...
Prije nekih 10-tak godina pomagal sam susjeda raditi drva,on ima 6911 par puta ga je ugasilo onda je majstor opalil po gasu pa je strgalo križ kad smo zamijenili križ pretrglo je vilicu kardana kad je to zvareno onda su mu sjebali lamelu.
Na normalnim drvima ide al di je jako debelo i kvrgavopati traktor sam tak.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Davno je vec bila rasprava hidraulicni ili svrdlo, koji je bolji, i zamislite bilo ih je dosta ovdje nas forumu koji su davali prednost za svrdlo.
 

Deutz4006

Novi član
Tu od
24 Kol 2014
Poruka
10
Re: kalači drva

Pozdrav! Zna li netko dal ima u okolici varazdina trgovina gdje se moze kupiti svrdlo za kalac ili da netko to radi??
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Pozdrav,imam cilindar fi 40,vanjski cca75,duzine izvlacenja 85cm.
Oce li to bit za metrice ok,i koju ,kategoriju (grupu)pumpe stavit...2...3?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

1. ako je cil izvana fi 75 procjenjujem da je iznura fi 63
2 . tvoj izbor pumpe je jako širok pojam , pumpa grupe 2 može biti od 6.3 pa do 26 kubika protoka a pumpa grupe 3 može biti od 20.2 pa do 48 kubika protoka .( izvor podataka : moja glava , može biti drukčiji od drugih prizvođača pumpi ili drugih glava)
Dakel ,moraš približno odrediti koju brzinu sjekire želiš .Raznih podataka primjera imaš npr. na krpanovoj strnici pa ako ne znaš koju bi prekopiraj od njih :
Tek kad daš te podatke možemo dalje u planiranje .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Re: kalači drva

Taj ti, sa svojih 31cm2, može dati 6.2 tone sile na 200bara. Za neka tanja i glatka drva to je dosta, no kvrge zaboravi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: kalači drva

Bit će ok al ne za cijepanje metrica. Za cjepanice čisto ok
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva





Na prvoj slici je dvostrani cilindarvanjski promjer fi 73,duzina izvlacenja 85cm.klip fi 40.
Na drugoj slici imam sve za potezni (bauxxx) 10tonski,vanjski fi82 duzina izvlacenja cca51cm.(potezni).klip fi32.pumpu za el.motor i razdjeljnik(sve komplet)
Htio bi cjepac za metrice(ako ne za 1/2metrice barem) brzine cca 5cmsec i povrat 13-1cm/sec.(nekako kak je optimalno)
Mislim da su to neki parametri tvornickog bauxxx,sto preporucate ,,,prva opcija,,,druga opcija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: kalači drva

Pumpa yuken 50t-l-7-lr-30 bude ok - to je cca 25 lit pumpa, razvodnik isto ok......

cilindri i nisu neko rješenje, još bi ovaj baumaxov bil za cijepanje kratkih komada... Niti jedan nije baš za metrice...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Razlika površina, odnosno skonačna sila ti je gotovo ista , tak da preporučam prva varijanta, na metar dužine .

Kratki hod se uspješno nadokandi konstrukcijom sjekire
 
Na vrh