• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
902
Semering za multiplikator je neki standardni ili prvo moram raskopati pa vidjeti dimenzije?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,437
Semering i ležaji su dostupni i standardni. Provjeri još i ležaje dali imaju luft ili oštećenost. Semering drži dok se fizički me ošteti ili zbog lezaja, lufta. Rijeđa varijanta da ishrđa osovina i uhvatila na mjestu brtvenja semeringa pa ga oštetila.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
479
Ja bi prije skinuo kutu nego razmisljo o zaštiti🤣
Kuta, vezice od jakne, su vrlo opasne za rad na rotacijskim strojevima.
Pa da se nadovežem i na umor, neispavanost, alkohol, droga i dr. što može omesti i smanjiti pažnju i pozornost tijekom rada....
Mog pokojnog japu stroj karusel uhvatio i sreća da ga je bacilo u zrak, letio 10 metara, nasreću preživio s opasnim ozljedama ....Da ga je okrenuo 2-3 kruga bio bi mrtav...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
902
Nisam još dirao pumpu jer imam nešto drva za iskalati. Međutim imam novi moment. Kada okrenem pumpu prema gore da ne slini ulje opet izlazi ulje i na multiplikatoru kao da je razina ulja malo veća i kao da je ulje tamnije. Pretpostavljam da pušta semering na samoj pumpi i da zbog pritiska ide ulje i kada se pumpa malo okrene prema gore. Ne znam da li je moguće da ulje iz sustava ide i u multiplikator i da li mogu raditi sa takvom pumpom cirka 5m drva?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Možeš, sve dok ima hidrauličnog ulja.
No riješi to čim prije.
 

ŽelimirK

Novi član
Tu od
8 Srp 2024
Poruka
2
Pozdrav!
Zna li netko da li u Zagrebu ili okolici postoji netko tko kala drva za ogrjev?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
394
Uhh nije mi baš blizu preko 15 km i to kroz grad. Kaj treba kalat , koja količina i kako? Možda, može i netko drugi tu sa foruma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh