• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

red_bull

Novi član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
19
Po meni to uopće nije dimenzionirano i sasvim opasna stvar. Prevelika je ta pumpa za taj traktor. Kod tebe je brzina 20cm/sek!

Kako nije dimenzionirano? Vidio sam majstore sa 45 litara protoka na ovakav cilindar.To je još jedna "podvala" po oglasnicima u kojima za 10000 kn prodaju "igračke"
Realna brzina hoda cilindra je 16 cm/s jer vrtim vratilo na 400 okretaja i to sa imt-om koji je i po proračunima preslab za ovakav stroj. Ostali traktori ( štore, univerzal isl) trebaju još jači gas cca 2000 okr motora da bi dobili 540 okr po minuti. Pa ako misliš da je to ekonomično ok.Zato govorim da su ostale pumpice prespore.

http://imageshack.us/photo/my-images/856/hydraulik1355684616970.png/

i video :
http://www.youtube.com/watch?v=8uec_pR32dI&feature=youtu.be


Znam da treba naštelati sigurnosni ventil i to ću uraditi za koji dan.To da mi je krepao traktor znam da nije dobro ali samo sam htio reći da nema kaj ne presijeće!
Do sada je iskalao gula, vrbovine, topolovine, bukve i grabrovine za 30 metara i nijedna cijepanica nije iskocila niti ništa slično. To ne znači da nebude ali do sada nije:D
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Svaka čast majstore, ali sigurnost na radu je na prvom mjestu. Brzina sjekire nebi trebala preći brzinu od 10cm/sek za kalanje
 

red_bull

Novi član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
19
Ovo je amaterski stroj izrađen po mojim željama i mogučnostima. Ali nije rađen napamet i bezveze. Lancman po specifikacijama(verzija bez dvije brzine) ima 16 cm/sec.
Ako bumo gledali na sigurnost striktno ni jedan stroj koji je napravljen u cijelosti u hrvatskoj nemože proći ni prvi test sigurnosti, jer ni jedan nema sistem za uljučivanje sa dvije ruke.. Ja i dalje tvrdim da za ovakav cilindar treba takva pumpa ako želite cijepati drva a ne brojiti muhe oko glave.
Si pogledao video? tu ti je cca 420okr/min na imt-u 539. ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Skineš pumpu sa elektormotora i prema njoj si nabaviš prirubnicu ili multiplikator, ili ako je moguće navariš osovinu za kardan...obrati samo pozornost na smjer vrtnje, i broj okretaja
 
Posljednje uređivanje:

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
motor se vrti 2800 okretaja pa mislim da mi treba multiplikator, a nisam rastavljao pumpu od motora tako da ne znam da li ima kakav multiplikator za tu pumpu
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
upravo sam gledao te multiplikatore, tako nešto sam i mislio napraviti jedino me zanima može li kardan na multiplikator direktno tj neće li težina kardana brzo uništiti multiplikator
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Fiksiraj pumpu na cjepaču,i kad već radiš,razmisli o tome da napraviš da ti cjepač bude nošeni....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
To sam već smislio, samo skinem kotače, a na njihovo mjesto kopčam poluge i treba napraviti nosač za topling
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Onda si čitamo misli heheh:partyman:....
Nadam se da ćeš uspjeti nešto sklepati,pa čekamo slike i dojmove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Samo je glavno pitanje odgovara li ta pumpa na neki multiplikator jer je dosta male dimenzije:?:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
odgovara ako je grupe 2 a čin mi se po slici da je.ako nije morat ćeš prirubnicu napraviti ili kupit drugu.
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Ne bi rekao da je grupe 2 jer je dosta mala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to je steta preradjivati, posebno sto nema ekonomike, da trakotorom pogonis pbumpu neki 10-ak cm3, a imas silu od 6 tona, jer dimezije cilidra nece moci ostvariti vecu, tu nema ekonomije, noz na jedan, vidjet ces kako ce to ici sporo, veca pumpa ne ide zbog ostalih komponenti, tako da se to ne isplati, nego struja i polako,. fino ti tamo stoji 3kw, a ti sad hoces da angaziras 30 kw, kakav je tu racunica pogoniti stroj koji treba 3 kw sa agregatom od 30, i jos uz to kupiti miltiplkiator koji kosta 150 eura, pa crijeva, sve ce te doci preko 200 eura, i opet nista, preslab i prespor. Moj prijedlog, prodati i kupiti ono sto trebas.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
sumnjam da ga prerađuje zbog jačine,nego zbog mobilnosti, i bespotrebnog razvlačenja kablova:supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Cjepač-prerada

Znam da ovo nije za neke velike poslove, ali bi ga upotrebljavao i u vinogradu gdje nema trofazne struje, a za moje potrebe ovo super radi. Imam Yanmara Ke4 tako da to nije puno jače od ovog elektromotora :p:p
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
L.P.Jesi razmišljo da bi ovaj sistem sa elektro motorom ostao u funkciji samo bi na ulaz ipovrat stavio tripot ventil i direkt na traktorski izlaz kardana multiplikator i pumpu i povezo cjevima. Izlaz bi vezo na ventil prije sigurnostnoga.No pumpa bi morala odgovarati karakteristikama postoječe.Tako bi imo kombiniran cjepač.I ja imam sličan cjepač pa nekad pomislim na ovu variantu.No puno uspeha pri bilokakvoj preradi.;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako ti ne treba cesto, onad za toliko novca koliko ces dati za preuredjenje, nekakav agregat na kardan, kad ti treba za cjepac koristid+s ga a imas i za druge potrebe, jest da ima gubitaka, ali onda cjepac imas i na terenu i doma, ako ti agregat moze zatrebati i za neke druge svreh, ti sad znas svoje potrebe, ali mi se cini i to jedna od varijanti, 3 kw i nije nesto, da nadjes povoljno takav agregat.

slika-85227-2012-07-13424601283-velika.jpg
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Cjepač-prerada

L.P.Jesi razmišljo da bi ovaj sistem sa elektro motorom ostao u funkciji samo bi na ulaz ipovrat stavio tripot ventil i direkt na traktorski izlaz kardana multiplikator i pumpu i povezo cjevima. Izlaz bi vezo na ventil prije sigurnostnoga.No pumpa bi morala odgovarati karakteristikama postoječe.Tako bi imo kombiniran cjepač.I ja imam sličan cjepač pa nekad pomislim na ovu variantu.No puno uspeha pri bilokakvoj preradi.;

Razmišljao sam o tome i čini mi se da će to biti opcija, samo treba naći takvu pumpu i multiplikator :cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh