• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kapitalna ulaganja

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
da li kapitalna vrijede ako se uzima na lizing?traktor naprimjer se uzme na lizing!
 
B

Bobo

Guest
komer kaže:
da li kapitalna vrijede ako se uzima na lizing?traktor naprimjer se uzme na lizing!

Mi smo uzeli traktor na leasing, i ostvarili povrat kapitalnih ulaganja. To ti ne preporucan NI POD RAZNO, jer su nas trazili 40% cjene traktora ucesca u gotovini! i nakon 4 mjeseca su nam ratu digli za 500Kn zbog nekih njihovih troskova... Na svu srecu sto moj stari voli dogovorit kredite s mogucnoscu ranije otplate, pa smo na silu morali isplatit traktor prije reda... Da nije takav leasing bio, dan danas bi davali 500kn vise na ratu, a na 6 godina je to vrlo lijepa svota...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
onda sam ja za sada dobro prošel,digli su mi "samo" 15 eura ali i ja ću ako bog da isplatit ranije. hvala im na omogućenom kreditu ali ovakav naćin rada je čisti bezobrazluk i zato ako možete zaobiđite hypo leasing
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
hvala na upozorenju,ionako sam samo uzeo u obzir i lizikg da vidim jel ima ko kakvih iskustava,pa dobro da sam pitao:)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Pise ti u pravilniku da se priznaje jedan (nikako da zapamtim koji : operativni ili financijski) lizing, a drugi ne.
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Smiljan kaže:
Pise ti u pravilniku da se priznaje jedan (nikako da zapamtim koji : operativni ili financijski) lizing, a drugi ne.
Uzima se financijski, a ne operativni. Operativni je zapravo najam koji plaćaš svakoga mjeseca, a što nisi platio nemože ti se ni vratiti. Dok je financijski leasing kredit.
 
P

posavka

Guest
Uf Hypo leasing je koma... moš ih zvat po cijele dane, nitko se ne javlja, a kad uspiješ dobit tamo nekog muju, nema pojma o ničemu... Rad u jednoj firmi me upoznao sa dobrim davateljem leasinga - PBZ Lesing. Nema kojekakvih naknadnih troškova (čitaj:izmišljenih), moš kasnit i po dva mjeseca(tu platiš samo rošak opomene cca 20kn). A ako ih trebaš, uvijek ih možeš dobit na telefon. I imaš osobnog bankara koji ti je uvijek pri ruci i uvijek se javi na mobitel pa čak te pozove na kavu kad se sretnete...primjerice...na Velesajmu :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nemoj me krivo shvatiti, a da nije rijec o tome da imas osobnog bankara, a ne bankaricu :) pa zato takav vise nego profesionalni odnos prema klijentici ;) ?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
sjela kapitalna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :roll: :roll: :D :D :prayer: :prayer: :partyman: :partyman: :rolleyess: :rolleyess: :drinkers: :supz: :gitarist: živio šuker ,živio sanader ,živio pankretić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
B

Branimir 105 s

Guest
Dali je moguće ostvariti povrat kapitalnih ulaganja za nove strojeve uvežene iz vana, konkretno iz austrije :?:
Ako jest koja je procedura?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
swizach kaže:
predah zahtjev ove godine u 9mjesecu,,,kada bih mogo dobiti :|

onda kad i ja :!:

breza a što su to pobogu pametno tražili za nadopunu :shock: da im mi odma pošaljemo ,a ne da odugovlače i sa nama
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
traktor je bio na leasing i trebao mi je račun koji je oro poslao banci (cijena traktora u kunama koju banka treba platiti oru) -taj bi račun(kopiju) valjda trebala izdat banka i drugi račun da se vidi koliko i kada je banka platila (to bi trebao kod ora) . no ja nisam uspio telefonski dobit banku-podružnicu u sisku gdje je rađen kredit pa sam otišao u oro i tamo su mi izdali potvrdu iz koje se vidjelo sve traženo i to je na kraju zadovoljilo-prošlo u ministarstvu
 

Najnoviji postovi

Na vrh