• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
da li neko servisira kardane walterscheid treba mi dio sigurnosne sklopke sa šrafom koji se stavlja na roto brane pošto mi ima lufta pa trpe zupčanici u getribi
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ferenčak u Križevcima, prodaje dijelove i servisira kardane, samo je sad pitanje Vicika od kud si.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ljudi koliko mm bi trebao uzeti kardansku cijev za balirku,imam sigurnosnu sklopku,i jos jednu glavu,pa bi to navario,raspon od traktora do balirke je 1.8m ili 1800mm,dali bi 1.5m cijev bila dovoljna il treba 1.6m?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja na kardanu balirke (koju još nisam probao u radu) imam sig. sklopku kod priključka na traktorsko kardansko vrstilo i kvačilo kod zamajca balirke. Majstor kaže da skinem sklopku i da je kvačilo dovoljno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljudi koliko mm bi trebao uzeti kardansku cijev za balirku,imam sigurnosnu sklopku,i jos jednu glavu,pa bi to navario,raspon od traktora do balirke je 1.8m ili 1800mm,dali bi 1.5m cijev bila dovoljna il treba 1.6m?
dovoljno je 1.5 m , samo računaj da ima dosta kad je balirka u transportnom položaju odnosno radnom ....da se ne sudaraju

Ja na kardanu balirke (koju još nisam probao u radu) imam sig. sklopku kod priključka na traktorsko kardansko vrstilo i kvačilo kod zamajca balirke. Majstor kaže da skinem sklopku i da je kvačilo dovoljno.
kvačilo često zna biti blokirano radi korozije , ili loše podešenosti ..ostavi kako je , sigurnosti nikad dosta
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
I ja sam predpostavio 1.5m,i moja balirka je iso kupljena a nije probana(welger ap52),dobio sam i kardan uz nju obicni ali mi je kratak,pa sam mislio uzeti cijev,i staviti sigurnosnu sklupku,a kolika jacina kardana treba,u mene ovi krstaci nisu bas nesto prejaki na sklopki,al nemam druge...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Trebas imati na umu da kardan kod okretanja hoda i do 40 cm. Ostavi 20-ak cm kraci kardan i vidjeces koliko ces imati hoda. Kod prvog motanja pazljivo namotaj i vidi koliko mozes ici da ti tijela ne udare jedno u drugo (sa iskljucenim kardanom mozesmotatti i pod 90°) i onda skrati ili ostavi kako ti pase.

Ako ti nije zurba mogu ti ja za vikend izmjeriti debljinu cijevi, i dimenzije krsta na svojoj (njen orig kardan) i mogu ti reci da je dosta masivniji nego recimo za ap 41,45. Ni originalni kardani nisu nesto skupi, ja bi prije kupio novi nego nesto sastavljao, jos uz to mora da se centrira ako se bude vario.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Sastavio sam kardan od svojih cijevi,posto nije bilo tako dugog osim kineza,a on mi se ne uzima,sad je sve ok,jedino mi je dilema ta sklopka koju imam,dali da je zavarim i radim s njom ili ne? posto su na toj sklopki slabi krstaci,al gurala je prikolicu za stajnjak...

Dongfeng,kakv je njej original kardan,jel sa sklopkom ili bez lamele?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Masiva bjelovar do sada koje sam zvao neki dan al im brzo prođu.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Pitam kad ga razvučm ukopčam na traktor ukopčam na malčer u sredini gdje su cijev u cijevi jedna u drugoj 20 cm za to pitam dali nebu tu u sredini se strgao
 

Najnoviji postovi

Na vrh