• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koja prikolica za traktor?

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Koliki je uopce zivotni vijek tih turskih prikolica. Mogu li izdrzat 10-15 godina bez da ih se vari kompletne jednom godisnje ? Ima li tko malo vise iskustva s njima ?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To sam jučer na fejsu vidio da se neko raspitivo za te prikolice, ja prvi puta čujem za tu marku al u komentarima je isto pisalo da su brzo ruzinave, a cijena baš i nije najisplativija i ovo su cijene bez pdv-a a i leškove vuku korijene iz turske,a šta se opreme tiče možda i zbog zakona moraju imat ove bočne štitnike zbog visine i slobodnog prostora, kamioni moraju imat te bočne štitnike jedino taj rezervar za vodu ne znam kome bi koristio, ali generalno gledano turci su dosta ojačali sa tom mehanizacijom imaju dosta svojih brendova, neki skulji neki jeftiniji sada treba vidit kako ce se pokazat, meni se sviđa da nisu stranice od komada vjerujem da je tako čvršča.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112

Kakve su ove prikolice? U pitanju je neka Hrvatska tvrtka Tehnovar metal iz Stubice. Do sada nisam znao za njih ?

To sam jučer na fejsu vidio da se neko raspitivo za te prikolice, ja prvi puta čujem za tu marku al u komentarima je isto pisalo da su brzo ruzinave, a cijena baš i nije najisplativija i ovo su cijene bez pdv-a a i leškove vuku korijene iz turske,a šta se opreme tiče možda i zbog zakona moraju imat ove bočne štitnike zbog visine i slobodnog prostora, kamioni moraju imat te bočne štitnike jedino taj rezervar za vodu ne znam kome bi koristio, ali generalno gledano turci su dosta ojačali sa tom mehanizacijom imaju dosta svojih brendova, neki skulji neki jeftiniji sada treba vidit kako ce se pokazat, meni se sviđa da nisu stranice od komada vjerujem da je tako čvršča.
Da, istina mozda mi imamo samo malo previse predrasuda prema tim turcima. Vidi se da napreduju iz dana u dan, pitanje je samo kvalitete. Vizualno su prikolice dosta dobre. 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Turci su industrijska velesila. Pitanje je kakvu robu naši trgovci dovoze (radi čim većih marži).
Osobno, ova stubička prikolica mi se više sviđa, jer je hrvatski proizvod i prije bi ju gledal nego neku tursku. U najmanju ruku, možeš se dogovoriti s proizvođačem o detaljima.

Jedino mi se ne sviđaju kotači, koji su premali za toliku nosivost. Ja bi radije kamionske 19,5 gume (455/45 npr.), jer su rabljene puno jeftinije za kasnije.

Osobno, ipak bi radije prikolicu s tandem osovinom i federima.
Za male brzine kruti ovjes je dobar, ali za 40km/h nikako.
 
Posljednje uređivanje:

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
To mi cak i nije tak bitno jel nikad ne vozim prikolicu bas brzo kad je neki teret unutra.
Bilo bi super kada bi bio netko na forumu tko se susreo s tim prikolicama, ili mozda netko ima doma takvu cak.
Ovo sa gumama se vjv moze dogovorit sa njima da se stave vece dimenzije umjesto ovih balonki. 😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Kruti je ovjes sigurno bolji za prijevoz po polju i neravninama. No većina prikolica ipak, kad tad, dojde i na cestu. A svi traktori koji takve prikolice voze, mogu 40 ili više km/h...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Tu plavu sam vidio danas samo je pitanje sta je sa pdv-om inace mi se ucinila jeftina a sta se tiče guma na njoj većinu traktor nosi osovina je dosta iza, a za veće kotače treba imat i prostora znači da mora od 0 bit slagana prema narudžbi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Traktor nosi do tonu i pol, ne više, tak da na svaki kotač otpada više od 3 tone...
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Tu plavu sam vidio danas samo je pitanje sta je sa pdv-om inace mi se ucinila jeftina a sta se tiče guma na njoj većinu traktor nosi osovina je dosta iza, a za veće kotače treba imat i prostora znači da mora od 0 bit slagana prema narudžbi.
Ako je bez pdv-a onda je cijena pristupacna. Samo vidis do sada nisam ni skuzil kolko je osovina iza dosta, velik je pritisak naprijed na rudi ovako.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Prikolice iz Tehnovara ima nekoliko u mojoj okolici, sad za kvalitetu i dugotrajnost ne znam jer ne poznajem ljude ali ih viđam već nekoliko godina kod njih. Prednost je sigurno jer se može dogovoriti izrada po svojim željama, ja sam trebao od njih kupiti stranice ali mi je uletjela druga kombinacija tako bi znao iz prve ruke.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
To je super samo pitanje jesu oni u mogucnosti racun izdat za ono kaj naprave.
Znas li mozda kolko ta personalizacija i rad po zelji utjecu na cijenu ?
Vjv se radi o nekoj maloj firmi kad nemaju nikakvu stranicu na internetu ni slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Detalje ne znam, izdaje račune pošto se može registrirati prikolica. Svaka personalizacija košta ali vjerojatno u ovakvim malim firmama kojima je u interesu da čim više prodaje ne bi trebalo biti, budem pitao kolegu s posla jer on živi blizu njega pa možda zna što bolje, najbolje nazvati i pitati osobno da poslje ne bi bilo pokvarenog telefona.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Moze,nije hitno. Bilo bi super ak doznas kaj. Mozda cak koji dan potegnem do stubice pa vidim uzivo kaj imaju na lageru. 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A aj bi ta personalizacija mogla biti? Farbanje u boju po želji, druge gume, zračne kočnice?
Jedino ovo zadnje može značajno utjecati na cijenu. Naravno duple stranice isto tak.
Rinfuzno otvaranje može koštati najviše 500...1000kn više.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mozda druge gume i kotace malo pomaknut prema sredini. Duple stranice obavezno i ispust iza za rinfuzu. Boja nije bitna uopce. A zracne kocnice su prednost, ali nisu obavezne. To su neke stvari koje gledam za sad. Isto tako prednost dajem sanduku 4x2m 😀
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Klinovi umjesto šarki između gornjih i donjih stranica da se moze donja stranica spustit neovisno o gornjima.
Svakoj se da nac mana, ako ih vec nema onda je barem cijena mana...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa ne znam ako je to cijena ili ide još pdv...ako je to ta cijena onda je to super jer bez pdv-a dode oko 32tkn, ja sam moju leskovu radio po narudzbi i nisu nista naplatili vise, osovina je seljena na centar i kratko rudo.
Htjeo sam stavit i jače gume na nju one od 5t prikolice ali me gazda uvjerio da ne treba da i ove gume bez problema nose teret i stvarno je tako, 4,5t gume nisu problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Mozda druge gume i kotace malo pomaknut prema sredini.
Ovo nikak ne čini. Bila je tu rasprava o sličnoj prikolici kojoj su radi toga pucale gume. A da ne govorimo o tome da se ista ne da gurati u rikverc...a kad negdje propadne, onda ni naprijed.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
@Joza36 pitao sam kolegu i on ga poznaje, kaže da ima prikolice za pokazati i ako tko naruči ide u izradu, on ga hvali i rekao je da puno prikolica je otišlo za sloveniju. Ne bih htio da ga hvalim ili nešto, ali ja uvijek rađe dajem prednost domaćim stvarima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh