• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bolje ti to spremi pod kajiš,da se nebi vrebci okomili na njih ili susjed iznad išao malo u ribićiju
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
kud stavljate kobasice kad su suhe?u skrinju?
Netko kaze da je dobro.s onom vakumirkom vakumirat pa u skrinju....
Kako im sacuvati okus?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
kud stavljate kobasice kad su suhe?u skrinju?
Netko kaze da je dobro.s onom vakumirkom vakumirat pa u skrinju....
Kako im sacuvati okus?

Izvakumiraj i spremi u škrinju, ne mjenjaju okus ni nakon godinu dana :)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ja sam ih one od prošle godine, vakumirao, ali nisu bile u škrinji, već samo držao na tamnom i hladnom mjestu. I nakon 6 mj se nisu pokvarile...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo sa vakumiranjem je dobro ja još sve skupa stavim u papirnatu vreču pa u škrinju uvjek su ko nove....
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ja sam ih one od prošle godine, vakumirao, ali nisu bile u škrinji, već samo držao na tamnom i hladnom mjestu. I nakon 6 mj se nisu pokvarile...

I ja isto tako radim sa kobasicama i salamama.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
posto nemam nekog vjetra, planiram ugraditi ventilator u susaru, sta mislite o tom
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
probaj par dana s grahom,možda ćeš imati:D
-nije to to ,neće biti opet dovoljno vlage,kako to kod vas nema vjetra ili si ti u nekoj dolini
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Dobra solucija i ja sam jedne godine na taj način malo sušil od starog stojadina ventilator i svaki dan po dva sata poslje sam stavil ovaj kučni za hlađenje jer tu godinu vrijeme je bilo katastrofa toplo pa sam na taj način kemijal i rezultat je bio suho meso na kraju samo ako ideš sa tom solucijom onda uključi ventilator u vrijeme kad je vani najtoplije oko podne jer ujutro dok je još hladnije i popodne netreba najbolje je par sti oko podne da vrti...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
I ja sam stavio 2 ventilatora, kad jedan radi, drugi se automatski gasi i krug se ponavlja svakih 5'min. Upali se ujutro i gasi navečer....Jedino kad je magla isključimo i grijemo(žarima) prostor.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slika-183088-2012-12-1355677265-velika.jpg

jeli ovo prejako, promjer elise oko 60cm, snaga motora 850 w, ima dvije brzine, 940 okretaj u vecoj brzini, cijena 25 EURA, monofazni sto i odgovara
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nisam neki stručnjak za motore ali netreba biti velik broj okretaja nešta poput onog koji doma hladi jer sam ja od stojadina kad sam stavil bil je malo prebrz to opet nevalja jer su se kobasice njihale koda je tornado..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ništa kolege,vidim ja da vas muče veliki problemi,u mojoj pušnici uvijek hladno i propuh pa vi donesite po 5 kila delicija na čuvanje i vjetrenje na prirodni način,nova su vrata a i bunđi pazi a budem i ja malkice obilazio:partyman::partyman::rolfer::rolfer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a provizija, upravo se na slici na mom profilu vidi susara na zgradi, ovo sa letvicama
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ajkula hvala ljepa šta se tiče mojih delicija kod mene se odlično suše ovu godinu,a kak tebi dati to na čuvanje pa pogledaj si nik sam si se odal ham ham al sam gladan i sad tebi dati na čuvanje:lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma ja se ponudio da vam smanjim kolesterol :rolfer::rolfer::partyman::partyman:,samo pazite da ne presušite meso
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo ja danas kupila Gorenje vakumirku, isprobala je i stvarno je to odlicna stvar:supz:
Za koji dan po mojoj procjeni slobodno cu moci izvakumirati kobasice, jer bojim se da mi se ne presuse, sad su taman...
Znaci nakon sto ih izvakumiram ne moram stavljati u skrinju?
Gdje vi drzite izvakumirane, u podrumima ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh