• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
A jači su danas kupci u Konzumu; ne želim nikoga vrijeđati ali tipičan kupac danas u KOnzumu je "idem po jabuke, imaju 1. klasu po 3,99 kn.... idem po krastavce, imaju super krastavce po 2,99 kn"... eto, pa si ti sada misli mentalnog sklopa kupac koji očekuje jabuku prve klase po 3,99, dobre salatne krastavce po 2,99.
Onda je ovo sa "zamjenom" krumpira, med i mlijeko... glavno da je jeftino.

Pa kolika bi onda morala biti proizvodna cijena takvih "kvalitetnih" proizvoda :mad::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Trebam mali savjet: sjemenski krumpir trebam rezati na pola,ali ove godine mi ima klice velike i po dva -tri cm, to su one bijele klice jedna deblja i okolo brdo malih žilica ko vlasi.Da li da ih ostavim ili ih moram optrgat,jer ih je više komada,ili što je činiti .Hvala

Slobodno prerežeš na pola i zasadiš...ne moraš kidati višak klica.....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Neki su se uvukli u kolotečinu loših prehrambenih proizvoda i sve im je ukusno, sve im je odlično, još ako je i jeftinije može biti i gov*o zapakirano-jednostavno nije bitno, oni vjeruju trgovačkom lancu...
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ma oni to sve rade kako hoće. Ja sam im isporučivao lubenicu i oni odmah na boksove etiketiraju sorta fantasia bez obzira koju im ti sortu dovezao...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
A jači su danas kupci u Konzumu; ne želim nikoga vrijeđati ali tipičan kupac danas u KOnzumu je "idem po jabuke, imaju 1. klasu po 3,99 kn.... idem po krastavce, imaju super krastavce po 2,99 kn"... eto, pa si ti sada misli mentalnog sklopa kupac koji očekuje jabuku prve klase po 3,99, dobre salatne krastavce po 2,99.
Onda je ovo sa "zamjenom" krumpira, med i mlijeko... glavno da je jeftino.

Pa kolika bi onda morala biti proizvodna cijena takvih "kvalitetnih" proizvoda :mad::
Hmm...ali njima je to "odlično",jer nisu probali bolje,a ako kupuju voće i povrće isključivo po trgovačkim centrima,onda za bolje niti ne znaju...
Mene je pak jedna baba prošli vikend izvrijeđala,jer "nisam normalan,pa kakve ja to cijene imam?"..."u Kauflandu je skoro sve na pol jeftinije,nego kod mene"...ja joj kažem da u Kauflandu na svim odjelima sa svježim namirnicama viri letak o Codexu Alimentariusu,a ona mene bijelo gleda "da kaj je pak to?"...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja ću iza nedjelje ako bog da ,sjeme je naklijano ,zemlja se sušnula ,samo vremena fali,danas posadio kupus rani kad sam došao s pijaca
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Danas sam uspio izfrezati jedan dio i Cleopatra je u zemlji:cool2:. Sad kak joj bude ako se lijepo vrijeme nastavi za 15 - 20 dana ide i Bela rosa.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Moj krompir lijepo napreduje, Bellarosa je zasađena još kad bi došla jedna kišica bilo bi dobro da nemoram zalijevati.

Johabice kako napreduje kod vas krompir u plasteniku jeste li zadovoljni napretkom..



 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nešto je veći od tvojega - nisam se sjetila danas ga poslikati,ali budem pa ću ti pokazati.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
:icon_eek:Ja sam mislil Johabica da si ti žensko,a sad vidim da tu čovjeku nabijaš komplekse kak je tvoj veći od njegovog...:icon_pidu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Krumpir dušo,krumpir....:icon_mrgreen:eek:stalo ne procijenjujem po veličini nego po učinku......:icon_weed::(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
danas posadit 21 red negdje 50 metara dužine,sjeme naše i dobro naklijano,ureu sam zatanjirao,a 15-15-15 sam stavio u redove...sad šta mu bog da,,još imam bjeli za posadit al njega ću malo kasnije..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
20140318_113501_zps26c1cbbd.jpg
[/URL][/IMG]

20140318_113557_zps625e6ad1.jpg
[/URL][/IMG]


Ovo je onaj u pasteniku,a ovo ispod danas posađeno u polju

20140318_112301_zps8e649b16.jpg
[/URL][/IMG]
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Prijatelj mi nudi sadilicu Hassia poluautomatska dvoredna. Molim pomoć da li je dobre kvalitete u odnosu na druge poluautomatske. Naravno morao bi je nešto platiti. Ja se držim pravila da nema "besplatnog ručka".
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neznam ti šta reći - zapravo nemam niti pojma koja je naša.Imali smo automatsku prije dvasesetak godina ali smo je pred jedno deset prodali - i za tu se više ne sjećam marke.Vidi ima li lagere,bez lagera je to jebada.Ali ako je skoro pa besplatna,nema se tu šta puno razmišlajati - bolje išta nego ništa.
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Danas šogor posadio krumpir 2 h sa nekim ogromnim svemirskim čudom ,gnoji ,prska ,freza
za 4 sata ,u stroj nasuo 3 tone krumpira ,tonu gnojiva i kubik špriciva i gas .
Mislim da ću se i ja počet bavit poljoprivredom!!!
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
slika nije moja al stroj je taj ,gadno izgleda a tek da vidiš dim iz traktora kad potegne i frezu
 

Prilozi

  • grimme_gl420.jpg
    grimme_gl420.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 205

Najnoviji postovi

Na vrh