• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Antonio baš pravi je ljepotan izgleda kao torpedo spreman da ˝opali ˝:icon_lol:
Jimmy kod tog čovjeka sa ovnolikim bio sam već kad su se svi lagano spremali otići vjerojatno je bilo il prodaj il vraćaj kući pa cijena pada.A što se tiče povećanja broja kunića razmišljam o prenamjeni jednog dijela garaže gdje je nekad bila lijetna kuhinja zatvoreno pod krovom negdje 2,5m x 4,5m taman bi mogao staviti boxeve sa obje strane...hmm ubit će me supruga!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

upravo takvog sa ja danas dostavio,al se lik predomislio hoče da mu dovezem starijeg...

evo mog



(Powered by frubar.net)

dali si to kupio odma na drugom ulazu kod čojvjeka koji je imo i havana kuniće kod petra miloševića
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

dali si to kupio odma na drugom ulazu kod čojvjeka koji je imo i havana kuniće kod petra miloševića

nisam kupio nego prodao,imam još tih s havana oznakama
jel znaš odakle je g.Petar?
 
Posljednje uređivanje:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

nisam kupio nego prodao,imam još tih s havana oznakama
jel znaš odakle je g.Petar?

On ti je iz Suhopolja u glavnoj ulici Kralja Tomislava broj negdje oko 230-240 ne znam baš točno. Moj otac živi jedno 15-tak kuća dalje.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

On ti je iz Suhopolja u glavnoj ulici Kralja Tomislava broj negdje oko 230-240 ne znam baš točno. Moj otac živi jedno 15-tak kuća dalje.

I mislio sam da na nega mislis,skoro sam uzeo od nega al nije bio raspolozen za cijenkanje,zapravo se uvrijedio.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

U 30 dana prirast kod panonskih kunića : mužjak sa 3.70 na 4.50kg , ženka sa 3.30 na 3.80 , druga ženka sa 1.80 na 2.40kg.Klasićna prehrana i uvjeti.Za mene zadovoljavajuće.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

U 30 dana prirast kod panonskih kunića : mužjak sa 3.70 na 4.50kg , ženka sa 3.30 na 3.80 , druga ženka sa 1.80 na 2.40kg.Klasićna prehrana i uvjeti.Za mene zadovoljavajuće.

to je super prirast za normalnu prehranu
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

I mislio sam da na nega mislis,skoro sam uzeo od nega al nije bio raspolozen za cijenkanje,zapravo se uvrijedio.

On ti se već duže od 40 god bavi kunićarstvom i pomalo je osjetljiv na potcjenjivanje njegovih kunića. Ja ga razumijem ali i sam se na takvim pijacama ili berzama obavezno cijenkam čak se i meni nešto slično dogodilo isti dan sa čovjekom od kojeg sam kupio činčilu odmah je burno reagirao kad sam pokušao spustiti cijenu pa sam mu rekao da ja ne blatim njegov uzgoj nego da se uvijek obavezno bar pokušam cijenkati pa se smirio čak je i spustio cijenu (malo).
 

mzupkovic

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
11
Re: Kuničarstvo

Pozdrav,forumaši!Evo i moji križani kalifornijskog i mješanke napunili mjesec dana!Tri imaju 500 g. a jedan 300g.jel to o.k.težina za tu dob?Okotila mi se 1.veljače i druga ženka bilo je 9 komada,jednog je izvukla na sisi pa se smrzo ostali su sad ko loptice.Sad valjda neće više biti velikog minusa.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

On ti se već duže od 40 god bavi kunićarstvom i pomalo je osjetljiv na potcjenjivanje njegovih kunića. Ja ga razumijem ali i sam se na takvim pijacama ili berzama obavezno cijenkam čak se i meni nešto slično dogodilo isti dan sa čovjekom od kojeg sam kupio činčilu odmah je burno reagirao kad sam pokušao spustiti cijenu pa sam mu rekao da ja ne blatim njegov uzgoj nego da se uvijek obavezno bar pokušam cijenkati pa se smirio čak je i spustio cijenu (malo).

kad sam pokušao cijenkanje rekao mi je da se bavi 40g.s kuničarstvom,i da uvozi i još svašta nešta.
Meni je bitan kunič al mi je nebitno jel iz Turske,Mađarske,bitno da nema veze s mojima...
ne potcijenjujem ničiji uzgoj,ali iskreno nisam se oduševio s viđenim,htjeo sam kupiti i starijeg mužijaka al je imao poderana jaca pa sam odustao,za nega sam bio spreman dati traženu cijenu...

jesi vidio panonce lijevo od njega lijepi primjerci 60kn/kom,cijena i više nego dobra,al nisam vidio da je netko kupovao...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Pozdrav,forumaši!Evo i moji križani kalifornijskog i mješanke napunili mjesec dana!Tri imaju 500 g. a jedan 300g.jel to o.k.težina za tu dob?Okotila mi se 1.veljače i druga ženka bilo je 9 komada,jednog je izvukla na sisi pa se smrzo ostali su sad ko loptice.Sad valjda neće više biti velikog minusa.
Po meni je pola kg sa mjesec dana slabo tj donja granica prolaznosti.Ako ih je bilo samo 4 u leglu il ženka nije imala mlijeka il ti je mješanka još manja od kalifornijskog pa ti baca male mlade.Po meni ovaj od30 deka je škart a ova 3 još nisu za odbijanje jer će ti skroz zakržljati. Ako ih odbiješ to će im biti šok pa dok krenu sami jesti i nabiju još pola kile proći će još 1mj.Uvijek gledam da su sa 35 dana blizu kile pa jh odbijem.Govorim o panonskim kunićima.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

On ti se već duže od 40 god bavi kunićarstvom i pomalo je osjetljiv na potcjenjivanje njegovih kunića. Ja ga razumijem ali i sam se na takvim pijacama ili berzama obavezno cijenkam čak se i meni nešto slično dogodilo isti dan sa čovjekom od kojeg sam kupio činčilu odmah je burno reagirao kad sam pokušao spustiti cijenu pa sam mu rekao da ja ne blatim njegov uzgoj nego da se uvijek obavezno bar pokušam cijenkati pa se smirio čak je i spustio cijenu (malo).
Oprostite ali moram komentirati. Velika činćila su mi lijepi kunići ali samo muški.Ženke nakon određenog vremena dobiju podbradak ,što nek mi ne zamjerite ,izgleda odbojno. Kao drugo o prenapuhanim cijenama smo već govorili.Cijene kuniće kao da prodaju krave.Kod čovjeka dođem doma i hoću kupiti cijelo leglo od 7 komada .Cijena 350 kn i ni lipe dole.Kažem mu da ne uzimam jednog ili dva i neće spustit ni 10 kn.Nisam htio iz principa kupit nego sam mu objasnio da mu ih nitko neće kupiti a da ih proda pod meso mora ih za te novce još 2 mjeseca hraniti.Eno još ih prodaje već mjesec dana.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kad sam pokušao cijenkanje rekao mi je da se bavi 40g.s kuničarstvom,i da uvozi i još svašta nešta.
Meni je bitan kunič al mi je nebitno jel iz Turske,Mađarske,bitno da nema veze s mojima...
ne potcijenjujem ničiji uzgoj,ali iskreno nisam se oduševio s viđenim,htjeo sam kupiti i starijeg mužijaka al je imao poderana jaca pa sam odustao,za nega sam bio spreman dati traženu cijenu...

jesi vidio panonce lijevo od njega lijepi primjerci 60kn/kom,cijena i više nego dobra,al nisam vidio da je netko kupovao...

ja mislim da sam bio kraj vas kad je on njega digo muzjaka da ti pokaze jaja a jaja sva krvava i izgrebana ,a ti si bio sa jos jednim deckom i nekom curom
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ja mislim da sam bio kraj vas kad je on njega digo muzjaka da ti pokaze jaja a jaja sva krvava i izgrebana ,a ti si bio sa jos jednim deckom i nekom curom

mogli smo :drink:
Tako je žena i šogor,i aj molim te reci mi kak su ti izgledali ti kunići (kalifornije) nekakav prosijek il nešto nadprosiječno
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Oprostite ali moram komentirati. Velika činćila su mi lijepi kunići ali samo muški.Ženke nakon određenog vremena dobiju podbradak ,što nek mi ne zamjerite ,izgleda odbojno. Kao drugo o prenapuhanim cijenama smo već govorili.Cijene kuniće kao da prodaju krave.Kod čovjeka dođem doma i hoću kupiti cijelo leglo od 7 komada .Cijena 350 kn i ni lipe dole.Kažem mu da ne uzimam jednog ili dva i neće spustit ni 10 kn.Nisam htio iz principa kupit nego sam mu objasnio da mu ih nitko neće kupiti a da ih proda pod meso mora ih za te novce još 2 mjeseca hraniti.Eno još ih prodaje već mjesec dana.

upravo tako cijene su kod nekih napirene za 3 kuniča mogu kupit svinju od skoro 100kg :)
u Vt.nisam trgovao al sam zato napravio još dodatnih 200km i kupio što sam namjeravao i još mi ostalo para :icon_keel:

npr.cijena nz.crvenih i nz. bijelih je bila 250kn/kom,s tim da crveni nije imao ni dobru boju,naravno cijena ni lipe dole,dođem kući nazovem čovjeka s njuškala i on mi preporući desetog jer nema baš ono što ja tražim i nakraju kupim prekrasnu crvenu ženkicu za 50kn.

bolje mi je da :x: jer bi mogao dobiti :icon_blackeye:
ali eto treba znati i trgovati
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Oprostite ali moram komentirati. Velika činćila su mi lijepi kunići ali samo muški.Ženke nakon određenog vremena dobiju podbradak ,što nek mi ne zamjerite ,izgleda odbojno.

Ma dobiju ih i druge vrste bez problema samo ako imaju dovoljno hrane.Moje su kalifornijke začas dobile podvoljak dok im nisam ograničio obrok. Vidjeti ću svremenom kak će se ponašati činčile s njima nemam iskustva.

Jimmy panonce sam vidio i bili su ok ali na državnoj sam kupio jednu panonku pa ih nisam detaljnije pregledao.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

mogli smo :drink:
Tako je žena i šogor,i aj molim te reci mi kak su ti izgledali ti kunići (kalifornije) nekakav prosijek il nešto nadprosiječno

pa sto se tice kilaze dobri su al jedino sto su ovi stariji malo zmazani po glavi i po bokovima na zadnjim nogama no sve u svemu dobri su ljepo nabijeni nemas ga gdje primit vidi se da covjek drzi do njih
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Recite mi,da li se taj podvoljak kod kunića javlja zbog silne prehrane ili su neki drugi razlozi?Zbog čega ne valja da ga kunić ima?Moja ženka šarac ima sasvim mali,ali sam čula da je to dozvoljeno.Pozdrav!
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Pa uglavnom je to znak gojaznosti ali posebno kod ženki se s vremenom desi da ga dobiju i bez preteranog hranjenja pošto one imaju periode dojenja kada moraju dobiti više hrane a i hormonalna ravnoteža im se češće mijenj s obzirom da li su skotne ili ne pa lažne skotnosti gdje jedu ko mećava a nisu skotne i sl. Kod većine rasa se u ženki tolerira manji podbradak. Moguće iskusniji kunićari znaju još koji uzrok pa neka dodaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh