• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Pozzz

moj kupus napreduje već, ovih dana sljedi kultiviranje i onda okapanje :rolleyess:

Ali pojavio mi se strašan problem sa ambrozijom!

Koji preparat preporučujete za suzbijanje ambrozije sad akd je kupus cca 3 tjedna od sadnje presadnica?
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Nešto sa djelatnom tvari motika,rajcer ili kultivator ;)

to je obavljeno, kultivator pa motika :D

ali sve mis e čini da če ta luda ambrozija opet krenuti pa bih ju želio što preij zaustaviti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Možda totalni kontaktni herbicid Basta ili slično oprezno. Možda... Inaće moj kupus niće :) A jesam ga kasno sadio, ali rasprskivači će ga rashladiti ;) Kad me pukne mlaz iz rasprskivača dok nešto čačkam oko njih odmah me presječe koliko je hladna voda :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
to je obavljeno, kultivator pa motika :D

ali sve mis e čini da če ta luda ambrozija opet krenuti pa bih ju želio što preij zaustaviti.

Lontrel 300 0,4 litre na hektar, ak nije veća od dva prava lista, gotova je
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Pozzz

moj kupus napreduje već, ovih dana sljedi kultiviranje i onda okapanje :rolleyess:

Ali pojavio mi se strašan problem sa ambrozijom!

Koji preparat preporučujete za suzbijanje ambrozije sad akd je kupus cca 3 tjedna od sadnje presadnica?

kaj se nije išlo prije s stompom ili bastom pred sadnju,a 7-10 dana s butisanom??? ta kombinacija i ja sam miran,možda oko koje lošije parcele lontrel,a evo ja sam već skinuo oko 20-tak paleta,evo slikica koja..
img01064201207060939.jpg

malo lobode ima,ali već sam gotov z rezanjem tak da.......
img01069201207081615.jpg


img01065201207081613.jpg
malo kelja...

img01067201207081614.jpg
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
ja ga sijem u kontenjere a sadim ga dok mi je ovoliki,ili ovisno o nekoj drugoj sili,može i manji
img01000201206101354.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo kupus u zoni rasprskivača za papriku, znači prihrana kao da tovim ajvaricu...
kupus.jpg

kupus2.jpg

kupus3.jpg

Sve mi se čini da ja selim iz proizvodnje ajvarice, od danas mi je na zadnjem mjestu :)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ovaj tjedan počela prodaja zelja za kiseljenje...
A moj ostatak ribanog zelja od prošle godine je još u kaci u podrumu...ili ono što je ostalo od njega. Ima tko za posudit gas-masku? :rolfer:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ovaj tjedan počela prodaja zelja za kiseljenje...

i ja sam počeo sa prodajom ali je to još uvijek za salatu pokoja glavica još je rano za kiseljenje ,ove godine dobra cijena:supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
4 kune/kg ako ide na vreće za kiseljenje
na placu po 6-8 bijelo, 10 crveno za salatu

;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nemojmo se hvalit cijenom, past će iz inata. Ja danas isto malo obilazio, ima glavica 2-3 kile
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Pozdrav svima.Trebao bih mišljenje o svome kupusu.Radi suše sam kupus bravo sadio 20,07, jer nisam mogao prije.Kupus je sada prekrasan osim što mu nedostaje tih 15tak dana.Napredniji ima glavicu između 0,5-1,0kg a ostali veličine šake.Mislite li da će stići na berbu s obzirom da su niske temperature sve bliže?Prije koliko je vaš bio u toj fazi?
Hvala na odgovoru.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ako vrijeme posluži kao lani imaš vremena sve do 12. mjeseca...tada sam ja zadnje paperke pobrao i ukiselio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh