• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Jel netko zna čime tretirat (kojim herbicidom) protiv mente u kupusu? Naime Lontrel ju ne uništava.

A zakaj bi ju uništaval??? Pa poberi ju za čaj! :drinkers:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
20 tisuća Elisa od Sakate. Najraniji kupus do sada koji sam sadio. Ovo bi moralo biti za berbu tam oko 20 svibnja, naravno ak nebude snijega.

Cabage jesi li počeo parat kupus, danas sam čuo cjenu Makedonskog i mogu ti reći boli glava sad da imam kupusa bio bi bogat.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Čekaj malo, još 20 dana, nisam ja makedonac

Znam da nisi Makedonac ali za dvadeset dana druga cjena vjerovatno manje od polovice. Danas ponuda pet tona iz Brezovice.
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Kod mene krenula kupusna muha-spašavam sa Rogorom. Kak je kod vas s muhom?:scratch
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ima je dosta. Uglavnom veće štete radi baš po ovakvom toplom vremenu. Sad kad biljke počnu venuti kasno je sa bilo kakvom zaštitom. Uglavnom napada rubne dijelove parcela, a ako rasad nije potapan u insekticid onda može gadno stradati.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Cabage jesi li počeo parat kupus, danas sam čuo cjenu Makedonskog i mogu ti reći boli glava sad da imam kupusa bio bi bogat.

Danas u Agrofructusu u Metkoviću otkup 1,20kn, rođak brao 3t naradio se i veli nizašta. ljut je jer konzum u maloprodaji drži kupus 5,99 za kilo. Tu je.e lud zbunjenog. Kod nas je 3,00 kn.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Koliko vidim moj će bit za tjedan dana lagano za berbu. Bit će teška godina, kažem i sam, ima više proizvodnje a kupovna moć slabi.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
čitam malo ovu temu i sad ću ja pitat nešto glupo, ali zanima me...jel taj kupus kojeg sadite iza ječma (postrno) sijete sjeme ili sadite presadnice?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
čitam malo ovu temu i sad ću ja pitat nešto glupo, ali zanima me...jel taj kupus kojeg sadite iza ječma (postrno) sijete sjeme ili sadite presadnice?

Postrno idu samo presadnice.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
Postrno idu samo presadnice.

ok hvala ti. mislio sam možda bi se ja mogo malo okušati u povrtlarstvu, pa posaditi jedan komad kupusa za probu, ali neznam kako bi nabavio presadnice, a i čini mi se da se ne isplati kupovati ih, ako ih već nisi sam uzgojio. ovdje kod nas se prodaju po 2 kn komad.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ok hvala ti. mislio sam možda bi se ja mogo malo okušati u povrtlarstvu, pa posaditi jedan komad kupusa za probu, ali neznam kako bi nabavio presadnice, a i čini mi se da se ne isplati kupovati ih, ako ih već nisi sam uzgojio. ovdje kod nas se prodaju po 2 kn komad.

Ja proizvodim kupus ove godine imam 60000 presadnica sve kasni za skladištenje i kiseljenje a ti ako nećeš taj onda imaš još vremena da sam proizvedeš presadnice pošto je vreme toplo brzo će doći za sadnju ako su na hranjivoj otopini još brže.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
ja ove godine sadim 40000 crvenog i 30000 bijelog i to je sve posađeno u kontenjere u rupe od 209,i sadim još oko 100000 za kiseljenje
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
ti ako nećeš taj onda imaš još vremena da sam proizvedeš presadnice pošto je vreme toplo brzo će doći za sadnju ako su na hranjivoj otopini još brže.

znači mogo bi stić i sam uzgojit presadnice ali nemože ovaj koji ide za kiseljenje?
a mislim da baš samo taj mogu prodati na pijaci...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
znači mogo bi stić i sam uzgojit presadnice ali nemože ovaj koji ide za kiseljenje?
a mislim da baš samo taj mogu prodati na pijaci...

Zavisi šta hoćeš okrugli ili varaždinac ovaj drugi nikako nemože stići ali ja sam kiselio i ademu koji je okrugli i pokazao se bolji nego varaždinac a vegetacija mu je 60 dana.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
Zavisi šta hoćeš okrugli ili varaždinac ovaj drugi nikako nemože stići ali ja sam kiselio i ademu koji je okrugli i pokazao se bolji nego varaždinac a vegetacija mu je 60 dana.

hmm..dobro, hvala ti. probat ću ove godine nešto malo za probu i ako bude sve ok onda ću se dobro pripremit za iduću godinu, a onda idem malo ozbiljnije u proizvodnju
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kupusari hitno mi je potrebna informacija koje sredstvo uništava slak u kupusu jako se proširio i ako ga hitno ne uništim uništit će on kupus.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Kupusari hitno mi je potrebna informacija koje sredstvo uništava slak u kupusu jako se proširio i ako ga hitno ne uništim uništit će on kupus.

Od lontrela mu neće biti ništa, tak da ne bacaš novac. Znam iz iskustva jer u šečernoj repi, ista doza ko i za kupus, slak ne strada.
Okopaj ga, sad kad kupus krene zatušit će ga i neće više stiči do berbe da preraste. Čujem da je bila lijepa kiša u VT
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Od lontrela mu neće biti ništa, tak da ne bacaš novac. Znam iz iskustva jer u šečernoj repi, ista doza ko i za kupus, slak ne strada.
Okopaj ga, sad kad kupus krene zatušit će ga i neće više stiči do berbe da preraste. Čujem da je bila lijepa kiša u VT

Kod mene nebi to nazvao lijepom kišom zato što ima nekoliko otkrivenih krovova dosta kukuruza koji je povaljn i drugih sranja ali kiše je napokon nešto bilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh