• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

P

Projektant

Guest
Na osnovu čega vi izračunavate cijenu svojih radova?
M2,m3
pošto smo mi područje posebne drž skrbi to ni nisu tako velike cifre, još me samo zanima dal se nasa općina odrekla komunalnog i startamo u legalizaciju

Cijena se računa po bruto površini svih etaža, uz korekciju s obzirom na složenost zadatka.
Postoji cjenik komore koji je projektantima trenutno nedostižan, te se trenutno realno radi ispod 50% cjenika komore.
Za razliku od tarifa projektanata ljudi se manje žale na ogromne tarife npr. odvjetnika koji odlično drže svoje cijene.

Prema novim izmjenama zakona uvjet za legalizaciju neće biti plaćeni doprinosi (odmah) nego će se moći platiti naknadno...
Da će se odreći sasvim doprinosa teško je očekivati zbog korektnosti prema investitorima koji grade legalno i plaćaju sve doprinose.
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Sad sam naso na googlu ali je to bilo do 11mj prosle godine trenutno nema natjecaja
u kojem uredu radis moze na pp
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel znate kak su slovenci to izveli prije ulaska u EU??
Vrlo brzo, vrlo jeftino i vrlo jednostavno, a mi smo ga več u startu usrali i to načisto, nebude dobro!

Uglavnom, iz nekih svojih izvora čujem da netreba žurit, polako i smireno pratiti situaciju, jer svega bude na terenu.
To govorim vezano uz poljoprivredne objekte, a kaj se tiće stambenih objekata, kuća i sve vezano uz nju je po propisima i ima dozvole, tak da me boli jaje!
Nek samo ruše (ako budu) i to malo siromaštva.
Prvo treba porušiti sve ono po obali, onda tek bude bilo nekakve koristi od toga svega skupa. :D (a to se budemo načekali)
 
P

Projektant

Guest
...

Uglavnom, iz nekih svojih izvora čujem da netreba žurit, polako i smireno pratiti situaciju, jer svega bude na terenu.
To govorim vezano uz poljoprivredne objekte, a kaj se tiće stambenih objekata,...

Iz izvora mogu reći o uslugama geodeta i projektanata to da trenutno možete ugovoriti izradu dokumentacije za cijenu manju i do 50% u odnosu na cjenik komore, a oni koji misle smireno pratiti situaciju mogli bi dočekati punu cijenu dokumentacije, pa i veću kad se približi kraj roka za predaju.
Preporuka je napraviti dokumentaciju što prije, pa onda kalkulirati sa predajom zahtjeva...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Moje je sve sazidano na temeljima objekata koji su ucrtani prije 1968, jel ja moram tu nešto dirati, u mojoj ulici su svi tako, nitko nema građevinsku dozvolu.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa jel ti kuča upisana u katastar i gruntovnu?
ako je nemoraš ništa,pod uvjetom da ti postoječe stanje odgovara upisanom.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo danas bilo da večina pomočnih objekata do 50 m bude besplatna,ovi drugi do 60 rata a vodni i komunalni još moraju smisliti ali budu i to morali malo stanjiti ,uglavnom ne bude onako kao što bi neki htjeli:weedman::weedman:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ak sam povezal samo pomočni objekti do 50m2,ak je štala buš platil.
koliko sam računal ispada 100kn za 1m2.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
zakon će sad tek ići u vladu na doradu,a tek na ljeto na glasanje u sabor ,tako da se još ništa nezna ,biće tu još svašta, a ne treba nikud žuriti mora to biti još povoljnije
 
G

GrofDracula

Guest
evo danas bilo da večina pomočnih objekata do 50 m bude besplatna,ovi drugi do 60 rata a vodni i komunalni još moraju smisliti ali budu i to morali malo stanjiti ,uglavnom ne bude onako kao što bi neki htjeli:weedman::weedman:

šta će biti besplatno? ljude zbunjujete sa tim BESPLATNO jer onda misle da je sve besplatno.
pretpostavljam da se neće plaćati naknada za zadržavanje u prostoru a kom., vod. doprinos kao i geodeta i projektanti sumnjam da će biti besplatni :rolleyess:
 

proart-ing

Novi član
Tu od
20 Pro 2011
Poruka
6
šta će biti besplatno? ljude zbunjujete sa tim BESPLATNO jer onda misle da je sve besplatno.
pretpostavljam da se neće plaćati naknada za zadržavanje u prostoru a kom., vod. doprinos kao i geodeta i projektanti sumnjam da će biti besplatni :rolleyess:

točno tako. potpisujem
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
vjerojatno neče bit cifre kao u početku, ali besplatno????

Kak god da neznam ali geodeta bude trebalo platit i sigurno još nešto.
tako da možda minimalne cifre koje se budu plačale budu oko +/- 10000kn.

jedino ako netreba geodet a kaj čisto sumnjam,opet nevjerujem da bude ispod 5000kn.da se bilo kaj legalizira.

Da bude besplatno nevjerujem, i to još u našoj državi.
na rate da al opet se bude moralo platit.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
besplatno bude za male pomočne objekte do 50 kvadrata,a za sve drugo bude vrijeme i propisi rekli svoje ali i vodni doprinosi budu morali biti smanjeni,idealno bi bilo po kvadratu što je normalnije nego po kubiku ,a ovi geodeti budu imali sigurno manje tarife jer po običaju ,bude zakon ponude i potražnje ali sigurno ne bude kao što su si poneki mislili,uglavnom definitivno se mora sve pojednostaviti i omogučiti večini da to legalizira
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
vjerojatno neče bit cifre kao u početku, ali besplatno????

Kak god da neznam ali geodeta bude trebalo platit i sigurno još nešto.
tako da možda minimalne cifre koje se budu plačale budu oko +/- 10000kn.

jedino ako netreba geodet a kaj čisto sumnjam,opet nevjerujem da bude ispod 5000kn.da se bilo kaj legalizira.

Da bude besplatno nevjerujem, i to još u našoj državi.
na rate da al opet se bude moralo platit.
Ne mogu se ucrtati objekti bez geodeta,vodna naknada je već sad prepolovljena,navodno da će još ići dolje.Geodetima njihova komora brani da rade ispod cijene kao i kod advokata.
 
G

GrofDracula

Guest
Ne mogu se ucrtati objekti bez geodeta,vodna naknada je već sad prepolovljena,navodno da će još ići dolje.Geodetima njihova komora brani da rade ispod cijene kao i kod advokata.

geodeti kao i projektanti mogu ici cijenama dolje. projektanti koje znam ukljucujuci firmu di radim daleko je ispod komore al eto geodeti se nedaju a što je fascinantno većina rade sami ili uz jednog pomoćnika da nebi morali imat na plaći još nekoga.

geo elaborat me košta 3000 kn a ucrtavanje još oko 1500-2000 kn.


a ovo sa kubicima je sranje na kvadrat prvo za platiše a bogami i za nas jer dosta vremena ode dok se izradi dokaznica za svaki cm3 da nebi slučajno ostali zakinuti
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
geodeti kao i projektanti mogu ici cijenama dolje. projektanti koje znam ukljucujuci firmu di radim daleko je ispod komore al eto geodeti se nedaju a što je fascinantno većina rade sami ili uz jednog pomoćnika da nebi morali imat na plaći još nekoga.

geo elaborat me košta 3000 kn a ucrtavanje još oko 1500-2000 kn.


a ovo sa kubicima je sranje na kvadrat prvo za platiše a bogami i za nas jer dosta vremena ode dok se izradi dokaznica za svaki cm3 da nebi slučajno ostali zakinuti

znaš možda koliko još ako je objekat na dvije parcele tj.kuča na jednoj kat.čestici a terasa na drugoj pa treba još i objedinit čestice?
 
G

GrofDracula

Guest
znaš možda koliko još ako je objekat na dvije parcele tj.kuča na jednoj kat.čestici a terasa na drugoj pa treba još i objedinit čestice?

koliko znam sada kada legaliziramo takve objekte ne radimo kumulaciju parcela, nego samo legaliziramo, ali ako se radi kumulacija onda se prilikom izrade projekta radi Posebna geodetska podloga a ne Geodetski elaborat. Koja je razlika ne pitaj me puno nisam skroz upucen u geo posao, znam da te samo vise kosta.

Pgp placas posebno, kumulaciju posebno i ucrtavanje posebno (to je ako hoćeš objediniti parcele), a u slučaju samo legalizacije plačaš Geodetski elaborat i ucrtavanje. Šteta šta nema tu neki geodet da nam da informaciju iz prve ruke al mislim da su previse zauzeti :D
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
koliko znam sada kada legaliziramo takve objekte ne radimo kumulaciju parcela, nego samo legaliziramo, ali ako se radi kumulacija onda se prilikom izrade projekta radi Posebna geodetska podloga a ne Geodetski elaborat. Koja je razlika ne pitaj me puno nisam skroz upucen u geo posao, znam da te samo vise kosta.

Pgp placas posebno, kumulaciju posebno i ucrtavanje posebno (to je ako hoćeš objediniti parcele), a u slučaju samo legalizacije plačaš Geodetski elaborat i ucrtavanje. Šteta šta nema tu neki geodet da nam da informaciju iz prve ruke al mislim da su previse zauzeti :D

ma ja več šest mjeseci legaliziram i sve gotovo al klinac objekat mi na dvije parcele a nemožeš ga tako upisat pa sad moram objedinit parcele pm koda odma nisu vidili da je na dvi :twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh