• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

B

BAGERISTA

Guest
Plava nafta,,,je po nekim šta pričaju,,bolja i čišča od dizela,,,,e sad ako neko zna zašto nek potvrdi,,,,ja osobno od kad je točim,,,nema ni prljavštine,,,niti bilo čega.filteri uredni,,,i ne primiječujem da je mutna,,,ili da ima bilo kakvih mrvica.....tako da sad,,,svako priča svoje..:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
kolega o ovom rezervaru pričam...http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/1/3/3133-new-holland-tg285.html
znam da se sve razvija,al dolazim do zaključka da se razvijaju motori za Eurodiesel,a mi točimo plaviš....eee sad tu mene nekaj kopa jer plava i eurodiesel nisu isti....kolko sam čul da na drugim tipovima traktora odlaze neki senzori i štopaju se filteri od plave pa sad neznam...ovaj dotični ide sam je pitanje jel zdravo u njega stavljat dvotaktol ili bi ipak trebao stavit neke aditive..:?:
Kak sam i napisal, nebi se štel mešati u vezi takvih traktora, ali znam kaj bi ja napravil da je moj ;)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
kolega o ovom rezervaru pričam...http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/1/3/3133-new-holland-tg285.html
znam da se sve razvija,al dolazim do zaključka da se razvijaju motori za Eurodiesel,a mi točimo plaviš....eee sad tu mene nekaj kopa jer plava i eurodiesel nisu isti....kolko sam čul da na drugim tipovima traktora odlaze neki senzori i štopaju se filteri od plave pa sad neznam...ovaj dotični ide sam je pitanje jel zdravo u njega stavljat dvotaktol ili bi ipak trebao stavit neke aditive..:?:

Pazi da ne zajebete pumpu visokog pritiska,v našoj državi ti ti nitko ne može popraviti (ne,ne mogu v Puriću,delal sam u ovlaštenom servisu,gore je američka EDC pumpa za koju nismo ni imali dijagnostički kabel) a Talijani su vozili nekud u Njemačku na popravak. Gore ti je Cummins motor i dok sam bil v Torinu na specijalizaciji je rekel Amer koji je bil za seriju 8000 da je najpametnije da se u slučaju kvara na motoru javite lokalnom dileru Cumminsa,kao NH nema ništ s motorom.... To je bilo prošlu godinu,baš je serija 8000 (TG bivši) prelazila na Iveco motora tak da je pukla ljubav Cumminsa i CNH korporacije. Nabavil sam softver za dijagnostiku https://insite.cummins.com/insite/index.html no rekli su šefovi da im se ne isplati nabavljati kablove... za par traktora. Još malo pušta gorivo na dizi 6 cilindra?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pazi da ne zajebete pumpu visokog pritiska,v našoj državi ti ti nitko ne može popraviti (ne,ne mogu v Puriću,delal sam u ovlaštenom servisu,gore je američka EDC pumpa za koju nismo ni imali dijagnostički kabel) a Talijani su vozili nekud u Njemačku na popravak. Gore ti je Cummins motor i dok sam bil v Torinu na specijalizaciji je rekel Amer koji je bil za seriju 8000 da je najpametnije da se u slučaju kvara na motoru javite lokalnom dileru Cumminsa,kao NH nema ništ s motorom.... To je bilo prošlu godinu,baš je serija 8000 (TG bivši) prelazila na Iveco motora tak da je pukla ljubav Cumminsa i CNH korporacije. Nabavil sam softver za dijagnostiku https://insite.cummins.com/insite/index.html no rekli su šefovi da im se ne isplati nabavljati kablove... za par traktora. Još malo pušta gorivo na dizi 6 cilindra?

pa kaj na kraju jel pametno nametat dvotaktol il ne..:?:
p.s.ovo za diznu ne razmem baš..:?::!:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nisam nikakav mehaničar,ali imam i auto i traktor koji i neznaju šta je dizel ili eurdizel
-pitao sam više mehaničara jel treba metati nekih ulja u rezervar,svi su drugčije komentirali
-po nekima ne treba ništa(što i koristim ),neki na 60 l treba staviti 2deci dvotaktola,neki motornog ulja itd
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ja bi iznesel svoje mišljenje o tome ali sam več jednom bil baš zbog svojeg mišljenja o tome ulju napadnut, pa mogu samo citirati odgovore koji za mene imaju smisla ili su u potpunosti točni.

ja samo znam da iskustvo treba ako ne poslušat, onda svakako uvažit,
i kako ja ne bih dao tebi da čačkaš po magnetu na mom radnom mjestu, isto tak vjerujem da ti ne bi dal da ja čačkam po VT pumpi :D

ako znaš razlog da li treba ili ne teba stavljat ulje u eurodizel, bilo bi lijepo čut i tvoje mišljenje jer si mehaničar od zanata, a ne samo na papiru...

bar ja tako mislim...

živio!

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
nisam nikakav mehaničar,ali imam i auto i traktor koji i neznaju šta je dizel ili eurdizel
-pitao sam više mehaničara jel treba metati nekih ulja u rezervar,svi su drugčije komentirali
-po nekima ne treba ništa(što i koristim ),neki na 60 l treba staviti 2deci dvotaktola,neki motornog ulja itd

Kod mene se ne stavlja niš,,,,samo toči,,,i za sad,,,ok
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
pa kaj na kraju jel pametno nametat dvotaktol il ne..:?:
p.s.ovo za diznu ne razmem baš..:?::!:

Pitaj Funteka za dizu,bude ti objasnil... kaj ti je litra dvotaktola na 600 litri... koji ti je to postotak? Tankajte naftu,Cummins proguta sve kaj mu naliješ.

Offtopic malo: kupili na jednoj farmi TG-a,idu dečki orat i zovu v servis da nekaj nije u redu,da negdi pušta naftu jer im pun rezervoar ne izdrži cijeli dan. OK,ostavite traktor na parkingu,nek radi par minuta i pogledajte otkud curi.... Javili dečki da nigdje ne curi,sve suho ;) - to je TG-sve popil.

http://www.youtube.com/watch?v=YleeN2dlVms&feature=related
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
ja samo znam da iskustvo treba ako ne poslušat, onda svakako uvažit,
i kako ja ne bih dao tebi da čačkaš po magnetu na mom radnom mjestu, isto tak vjerujem da ti ne bi dal da ja čačkam po VT pumpi :D

ako znaš razlog da li treba ili ne teba stavljat ulje u eurodizel, bilo bi lijepo čut i tvoje mišljenje jer si mehaničar od zanata, a ne samo na papiru...

bar ja tako mislim...

živio!

:partyman:
Moje je mišljenje da je dobro dodati malo dvotaktola u gorivo naročito kad se pumpa ili dize uređuju, a i poslije mu nemože škoditi.
 

bahrija30

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
13
pitanje,dal vam traktor potroši prilikom oranja više plave nafte ili eurodizela?kolko je razlika u npr 100 litara
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eurodizela bi u svakom slučaju trebal manje potrošiti u istom poslu!
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kolega ima dva deutz fahr 3580 pa jednog toči plavim a drugog euro pa veli da je cca 20% razlika ali to je sve klimavo. trebao bi na jednoj tabli sa dva identična stroja raditi u isto vrijeme pa vidjeti .
znam da mi traktor bolje ide u transportu jer nekad zaboravim karticu pa moram natočiti eurod,, pa vidim razliku jer na dvije uzbrdice imam mjerače brzine .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani sam zetora vozio na eurodizel, plavi dizel i na ložu i nisam primjetio nikakve razlike. Jučer točim plavi kad na pumpi za ložu piše euro loživo ulje
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da li se to meni čini ili se u zadnje vrijeme kvaliteta plavog stvarno popravila?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Molim za informaciju iz prakse jer na sluzbenim stranicama ne mogu pronaci pouzdan podatak.
Da li "Tifon" na svojim prodajnim mjestima - "tocionicama" :) ima u prodaji plavi eurodiesel?
Nedavno je "petrol" uveo isto,pa me zanima i za ostale,a posebno za gore navedeni.
Cijene su vise nego na Ini...pretpostavljam...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
kod mene Tifon ne prodaje plavi, a na Petrolu ga ima i cijena je ista kao na INI
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
mi smo prošli tjedan dopelali nekih 400 litri plavca koji je više žut nego plavi, pital tata na benzinski ljude kak to, pa rekli da se i tak toči iz iste cisterne eurodizel i plavac, samo se dodaje boja :)
možda je tu razlog naglog popravka plavca :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i ja vec duze primjecujem razliku u boji,kak veliš-žut je...
imt 539 je cijelo ljeto progutao preko 1000l,a neku razliku u kvaliteti je tesko primijetiti na tom bogcu... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh