• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Ima 4 opruge i na njima radi,kad zapne za drvo ili nesto drugo samo se preklopi... Nesmije se samo ici u rikverc i zapeti onda pukne glavna osovina na kojoj stimas nagib malcera....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kolko ja znam takav sistem ne postoji na malceru inace compy bilo bi bolje da je 225 samo kak bi se case ponasao da ga ispruzis skroz
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Neznam kako bi se ponasao sa 225,sa ovim nemam nikakvih problema... Mislim da bi 210 bio najbolji.. Sa 190 mi malo fali da pokosim do dna kanala,tako mislim da bi bio 210 sasvim dovoljan... To mislim na normalne kanale koji su nekih standarnih dimenzija...
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Kako imaš rješeno da ako dobrano zapneš za dno kanala ne otkineš cijeli malčer? neki sigurnosni vijci ili sistem ko na oltovim stražnjim kosilicama?

evo slike pa vidi :icon_wink:



 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcer-ef-95-oglas-11973354

Jel mi može neko nešto reci o ovakvom malceru. Jel može ovo malcirati male grmiće i šibe. Meni bi trebalo nešto da mogu na pašnjaku di su mi konji povremeno kupine i takvo raslinje pocistiti jer je premalo konja pa ne stignu pocistiti. Ne znam jel mi bolje uzeti neki ovakav mali novi ili neki malo veci polovni. Vidim da za ovaj treba mala snaga traktora pa bi ja to mogao nositi s fergusonom.

Evo, ako imate bilo kakve sugestije, savjete itd recite, nemam iskustva s ovakvim strojevima pa zato pitam. Ida, vidim da ima varijanta s cekicima i sa y noževima pa bi molio da mi i za to kažete kaj je bolje.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Šanana vidim da imaš Ino 225 malčer.Kako si zadovoljan?A i malo mi je lakše jer sam se dvoumio je bude prevelik za moj traktor ali vidim da ga ti tjeraš sa svojim.Čak su mi u Ino ponudili 245 širine za 80 ks traktor ali nisam htio.Zanimljivo je da Gramip daje sa svojim malčerima kardan dok Ino ne.I rekao mi je da radije uzmem Ino da ima bolji prijenos i bolji kutni reduktor a ima i bočni posmak pa sam se odlučio za njega!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gajtan, to sa linka je igracka. sta ce "cekic" od 120grama napraviti?
ako je takva cifra u pitanju onda mozda bolje i roto malcer od nekog privatnika nego to. sa 95cm zahvata ucinak ce biti nikakav a ferko ga nece niti osjetiti..
moze on komotno raditi sa 160cm pa i vise a i tezina od 300+kg nije nikakav problem jedino je pitanje financija..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Zato se i raspitujem da znam kaj bi bilo donekle ok. Jel ima neko neku preporuku za neki malcer da nije sad cifra od par tisuca eura u pitanju a da se može s njim malcirati malo kupina i takvog sitnijeg raslinja, tu i tamo kakav manji grm i sl.? Znaci koristio bi se iskljucivo za svoje sitne potrebe.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Definitivno uzmi roto malcer ako ti trebw za tak nesto sitno. To ti on obavi bez problema. Probal sam gramipov malcer sa cekicima sirine 160 tjerati ea 539 i niie bas vesel e njim. Stalno ti ruka mora bit na hidraulici. Ako ulovi malo zemlje odma ga gasi. Brzina 1-2 spora dok sa roto malcerom vozim u istoj toj travi sa 1 brzom. Siblje sa cekicarom nema sanse malcirati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što nebi išlo šiblje s čekičarom??

Pojede on cijeli bazgin grm, samo piljevina ostane iza njega, a i kupinac uništava bez frke :)


Šanana lijepo odrađeno. I ja sam nešto malčirao u kombinaciji Z3511 i Tehnos 2.20m samo imam problema sa Tehnosom. Prvo mi je otpao zaštitni lim za remenje i to sam uredno riješio i sad kad sam išao malčirati skužio sam da mi je negdje ispao jedan protunož što ga drže 4 vijka.. i prije par tjedana mi je otpala ona štanga iza valjka i neki dan sam skužio da mi je otišao i nosač valjka tako da ću morati sređivati Tehnosa ubrzo....
Kolega, pa kaj se to dešava s Tehnosom??? Ak se ne varam star ej godinu ili dve,a več toliko problema??
Evo ovaj INO od kolege več jedno 5-6-7 godina ide, a malčira stvarno puno i osim zamjene ležajeva na valjku nikakvih problema.

ŠANANA, kad si zadnji put oštrio čekiće ili noževe? :(think)::(think)::(think):
Oštrio čekiće???
Koliko ja znam nikad, a nisam ni čuo da to netko radi.

Kad se poderu idu novi i gotovo.
Inače, na tom koleginom malčeru su još original čekiči, na prolječe idu novi, tak mi je rekao.

Šanana vidim da imaš Ino 225 malčer.Kako si zadovoljan?A i malo mi je lakše jer sam se dvoumio je bude prevelik za moj traktor ali vidim da ga ti tjeraš sa svojim.Čak su mi u Ino ponudili 245 širine za 80 ks traktor ali nisam htio.Zanimljivo je da Gramip daje sa svojim malčerima kardan dok Ino ne.I rekao mi je da radije uzmem Ino da ima bolji prijenos i bolji kutni reduktor a ima i bočni posmak pa sam se odlučio za njega!
Nije malčer moj, posuđujem od kolege. No po viđenom do sad, malčer je odličan, nema zamjerke.
Kolega ga također tjera sa Zetorom 58 ks i ide bez problema.
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Do koje debljine grancice mogu malcirati ovi mali malceri od 95 do 140 zahvat s cekicima ili y noževima. I šta je bolje cekici ili y noževi? Guglam pa ima raznih proturjecnih podataka po netu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Y nozevi ljepse rade u travi ali cekici su univerzalniji i svakako bolji izbor.
Debljina do koje se može malcirati ovisi o tezini cekica i robusnosti samoga malcera. Debljine su od 3cm pa recimo do 10. Dalje su vec sumski malceri..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Y nozevi ljepse rade u travi ali cekici su univerzalniji i svakako bolji izbor.
Debljina do koje se može malcirati ovisi o tezini cekica i robusnosti samoga malcera. Debljine su od 3cm pa recimo do 10. Dalje su vec sumski malceri..

Ok, daj mi reci npr. ovaj malcer. Piše da ima cekice od 800 grama. Jel bi taj bio za mene i kolko misliš da može debelo malcirati?

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcer-efgc-165-oglas-12005527
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Jel ti treba kinez u životu?
Kupi Gramipa i dugo buš miran za svoje potrebe.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad ne mogu nigdje naci cjenik Gramipovih proizvoda... Ko da je takav problem postaviti cjenik na internet stranice.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Kolega, pa kaj se to dešava s Tehnosom??? Ak se ne varam star ej godinu ili dve,a več toliko problema??
Evo ovaj INO od kolege več jedno 5-6-7 godina ide, a malčira stvarno puno i osim zamjene ležajeva na valjku nikakvih problema.

Pa eto vidiš kolega i samog me iznenadio. Tu sam na forumu dosta čitao o Tehnosu i gledao sam ga i izgledao je ok. Mislim odradi on meni kako treba, ali nakupilo se sad sitnica koje treba popraviti. Za ovu gredu iza valjka je otac kriv jer on gdje je veće šiblje ide malo nazad pa napred i tu je ona pukla, a iznenadio me nosač valjka... Moj je sad star samo godinu dana.... A cijelo vrijeme je radio sa traktorom od 60 ks znači koji ga nebi trebao potrgati. A ništa sad ću naručiti te dijelove iz Velikih Zdenaca i srediti ga i nadam se da nebudem više imao problema. Ako danas uhvatim vremena poslikam kvarove.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiće roto malčera.

Dal odabrati METAL-KO ili MEGA-ING??

Neznam samo koju širinu odabrati za trakotre tipa IMT 539 ili Ursus C335?? Dal 120, 135 ili 150 cm??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ja bi uzeo najsiri. Radije ici brzinu sporije ako treba, ili zakopcati za jaci traktor nego kasnije zaliti da bi mogao vrtiti i siri.
Sto se tice gramipa na njuskalu ima cijena nekih novih a prije su mi i u gramipu dosta brzo na mail odgovarali..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Mega-ing po meni jeko dobar,ja sam radil sa 180 malčerom

Evo video UTB 643 i Gramip GS55K 140


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2RSIlmvyO8s[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh