• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Samo za bočni disk 8000 kn? :icon_hang:
Pa više ne bi trebal koštati komplet malčer s bočnim diskom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..no ,no polako , jel vi znate koliko dođe samo hidromotor?
i da 25 % toga završi u državnom klasi
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Sve u redu puknuti-hidromotor košta.
A kak je onda bočni disk pogonjen hidromotorom jeftiniji u odnosu na bočni disk pogonjen remenima......ko je tu lud...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo prebroji broj pokretnih i nepokretnih djelova jednog i drugog sistema ...to ja gleam s izvedbeno tehničke strane , vjeroatno tu treba uvrstiti i druge marketinške varijable
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nema logike da dvije-tri remenice sa remenima koštaju više od jednog hidromotora sa crijevima......nismo djeca
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ali tu su remeni , ležajevi , glavčine , uležištenja , dosjedi , klinovi .možda i semeringi

a ovako uzmeš hidromotor , na njega glavčina s noževima i gotov si ...sve ostalo je bravarski bez strojne obrade ...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
E tu je puknuti u pravu, hidraulika je zapravo dosta jednostavna. Skup je citavi sklop, ali kad se pogleda prednost u odnosu na mehanicki posmak, nema tu previse diskusije. Zapravo, najskuplji je duzni metar crijeva.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
..no ,no polako , jel vi znate koliko dođe samo hidromotor?
i da 25 % toga završi u državnom klasi

U pravu si, ja ne znam.
No, smatram da dodatak na osnovni stroj ne bi smel koštati više od osnovnog stroja. Onih 4 soma mi se čini plafon za malčer širine 230 cm (2 rotora).
Ako je rješenje s hidro motorom jednostavnije, kak onda može koštati duplo više? Ako nije, onda dobro služi i remenski prijenos.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Naručena rotokosilica kod Čalopeka VM-220-BD sa kardanom.
Rok isporuke je do 1,5 mjesec.
Sad čekam i pripremam IMT 549 za dvoradni hidraulični cilindar za bočni posmak.:smile:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Napiši u temi o traktoru kako ćeš to napraviti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Re: YANMAR , i ostali japanski traktori

Pozdrav svim forumasima.zanima me dali neko ima iskustva sa roto malčerima.ja sam nedavno uzeo mega ingov malčer rm 100 za svoj traktor kubota b7000 te me sada zanima koji bi kardan treban uzeti za pogon dali obicni ili sa sigurnosnim sklopo,lamelom jer dosada su mi svasta savjetovali pa nisam siguran sta uzeti.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: YANMAR , i ostali japanski traktori

Treba imati ili lamelu ili vijak a svakako jednosmjernu sklopku.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Re: YANMAR , i ostali japanski traktori

Hvala na savjetu.dosada su mi savjetovali da bi najbolja solucija bila sa lamelom u konbinaciji sa jednosmjernom spojkom.ali posto se takvi kardani neizradjuju serijski nego pojedinacno i cijena im je svsi tome veca.sto meni nikako neodgovara.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: YANMAR , i ostali japanski traktori

To sam i ja mislio.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kupio sam malčer ,sa slike,za yanmara,e sad nosač noževa ima lufta na osovini nemogu ga stegnuti onim vijkom odozdo da li je to tako iz nekog razloga možda je tako i napravljeno ili treba ubaciti podlošku i dotegnuti
 

Prilozi

  • P5240029.jpg
    P5240029.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 128
  • P5240030.jpg
    P5240030.jpg
    35 KB · Pregleda: 114
  • P5240031.jpg
    P5240031.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 141
  • P5240032.jpg
    P5240032.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 106

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Da sam na tvojem mjestu skinul bi reduktor i vidio šta je poderano jer nešta sigurno jeste. Onda ili podloška ili tokarija.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jbg a ovoj se slici slabo vidi al zubi na osovini i na nosaču noževa kao da su u konus tj.potrošeni na gornjem dijelu ,e sad nisam nikad ni vidio kako to izleda da bi znao usporedit,vijak stegnem do kraja al on neuhvati nosač,tj nestegne ga
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj si pomoć sa podloškom mada ni to nije trajno rješenje. Ali, ako to bude dobro, onda znaš na čemu si. Trebat će tokarija .
 
Na vrh