• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Pa nisu gotovi ali su dosta umorni.
Kod mnogih su puno puno gori pa vele da su im odlični ali meni nisu . Kad mi dođu novi čekiči i šarafi onda ću ove probat nabrusit ako nebudu tresli još će jednu sezonu odraditi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa nisu gotovi ali su dosta umorni.
Kod mnogih su puno puno gori pa vele da su im odlični ali meni nisu . Kad mi dođu novi čekiči i šarafi onda ću ove probat nabrusit ako nebudu tresli još će jednu sezonu odraditi.

Mislio sam, zato se i teže vrti i sporije moraš iči, jer realno bi u toj travi trebal vozit za brzinu više...
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
O tomu da traktor s brzim kardanom nemre prenesti punu snagu na priključak smo već puno put govorili.
Ti si to potvrdil iz iskustva.
Na 533 bi dobro došla ona redukcija od 560 na kardanu [emoji12]

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Pa gogo i bi i nebi trebao ić brže stvarno ovisi i o vrsti trave negdje ide i 4 sporom a onda dođe na dio gdje doslovno treba stati , ali kad je bil novi definitivno je lakše radil jer su čekiči bili oštri .
Ovako se samo nafta troši bezveze stroj trga a čekiči koštaju 80kn komad +šaraf.
I da moramo bit realni idealno bi bilo da je traktor jači barem 10 ks pa se to onda nebi tak osjetilo .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
forumasi, jel ima tko ovakav malcer,
gramip gs 55 k?

kolko tu ulja ide u multiplikator, a kolko u cijev di je kardan valjda...
kum kupio, pa nemremo nac nikakav seraf na boku kucista koji inace na comer multiplikatorima oznacava do kud treba ulje tocit
1a6f8969595efa65b837b3df406feac7.jpg
d290f645fcf98e1c82147d18b7f564a4.jpg
611246a64d156ff7ad6d062f59dd59c7.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
4340- možda video vara, al čini mi se da nema toliko mase za tak sporu vožnju. Ja sam znao takvu travu s istim traktorom gutati u prvoj brzoj, malčerom od dva metra... A konja uvijek fali, da ih ima 70, priželjkivao bi 80... :)

josix- reduktor izgleda isti kao kod mene, ni ja nemam mjerač ni ništa, samo rupu s oduškom gdje se toči. Tu i tamo dolijem ulja, a on izbaci višak, i tak to ide, jedino kaj je stalno masno okolo...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
vau, vec iz par ducana ne dobih odgovor,
evo gramip odgovorio kroz dve vure:

"Ulja ako ima ne treba ga mijenjati (ide hipenol za getribe – bilo koji).

*

Getriba ima svoje ulje ( 1 litra) koje je semeringom odvojeno od ulja u cijevi ( 0,5 litre).

*

Getriba nema pokazivač nivoa ulja, getriba je simetrična pa ima 2 identične rupe za ulje, jedna Vam je otvorena na slici, potrebno je getribu okrenuti naopako da se ispusti ulje.

"
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Gogo u rikverc je svaka brzina 10%brža nego naprijed i ima 30 Cola kotače a i 10% je širi od 2m.

Josix probaj skinuti plastiku zaštitnu od kardana iza nje bi trebao biti čep za razinu ulja i ispuštanje tako je na mojem malčeru isto je comer.
To su totalne gluposti da netreba mijenjati ulja koje tvornice i trgovci govore zato da bi zarađivali.
Ja na svojem mijenjam ulje svaku jesen i točnim 75 w 90 a prvu godinu kad sam ispustil ulje bil je unutra crni šlag. Tolko o tome kako netreba mijenjati i u knjizi piše da treba mijenjati ulje svakih 100 sati rada a prvi put nakon 50.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Pozdrav drustvo,
jel na malcere idu C3 lezaji, ili neki drugi (sa bakrenim slojem na oblogi)...
to je sto sam uspio pronac u trgovini?!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Da, dvoreni bacbasti (samoudesivi), taj dio je jasan,
ali zanima me ide li C3 (s vecom zracnosti) ili lezaji s presvlakom bakra na vanjskom kucistu...znaci npr 22215 C3
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
C3 idu ili ako je lager potopljen u ulje ili radi na visokoj temperaturi (elektromotori) ili je pak nabijen s čvrstim dosjedom.
Ukratko, mislim da bi i za tvoju namjenu bil bolji C3, ali pogledaj i kakvu oznaku nosi originalni.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
narucio sam C3 jucer...
Podmazivanje je mast, mozda je mogao ici i obicni, ali mislim da ovo nece naskodit
...vidit cemo
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Mislim da je najbolje kupit normalni samoudesivi, redovito podmazivat i to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Ovo ti pokosi ko vrtni traktor, samo je robustnije (Ameri to zovu: rear finish mower). Namijenjeno je za travnjake, odnosno tam gdje je ravno.
Samo to je za travu do 30-tak cm ili manju, a nikak za kukuruzovinu, granje i sl, jer to nije malčer već obična rotacijska kosilica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh