• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima ;) dajte mi recite kak pravilno naštimati malčer čekičar odnosno zna mi malo ostavljati s desne strane kad malčiram ali to pokupim u drugom prolasku.Neki ljudi su mi rekli da skije spustim do kraja a neki mi govore da bi skije trebale biti bar 1-2 cm u zraku da se malčer oslanja na valjak da je tak pravilno.Kaj vaše iskustvo govori kaj bi bilo pravilno? Hvala svima
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Moje iskustvo je: valjak pobrao neku žicu, sjebao ležajeva i ja ga skinuo da to sredim, ali.....ne mogu skinuti prorubnice jer su vijci u Q, ne mogu ih odšerafiti bez težeg mudrovanja i malčer radi bez valjka
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Kod mene na Tehnosu je naljepnica da prednji dio skija bude cca 3-4 cm u zraku da se oslanja na valjak, tako i radim. Problem je gdje zagazi kotač.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Pozdrav
Kupujem malčer širine negde 160cm, da li je neko uspuredival kineske malcere sa ino ili nešto slicno. Zbog cijene😁 mi se najvise svida panexagm cekičar sa hidravlikom. Gledao sam i hofman malcer, izgleda dobro izraden, nemam nekih primerki.
Ima ko da kaze iz prve ruke?
Ino ima duplo cijeno, rabljenih nema ,ili su u lošem stanju.
Hvala
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Imam kineza već 4 godine i nikad ništa nije otišlo, s tim da radim sebi i tastu a za pojam mjesta gdje živim dosta radim. Ima ih u okolici mene dosta i nemaju problema. To nije stroj za 100 hektara u komadu ali će svaki posao napraviti bez problema. Tko misli puno raditi onda ni ne treba razmišljati o kinezu.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
slažem se sa kolegom gladhr2 ja sam bil isto u dvojbi dali kupiti kineza ili Ino na kraju kad sam gruntal kupil sam Ino,mogu ti reći da sam zadovoljan s njim ne malčiram puno al kad sam razmišljal da to uzimaš za duži period u životu i da ga misliš duže koristiti onda je možda bolje uzeti kvalitetan stroj(makar više košta) al opet svako ima svoje mišljenje.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Što znači kvalitetan stroj?
Kolega kupio malčer i nakon što je protjerao par redova zacvilio i remeni zasmrdjeli.
Nazvali trgovca, on nas zamolio za taj kutni prijenos otvorimo da vidimo u čemu je problem. U "bačvastom ležaju" jedna "bačvica" izgubila smjer okretanja - preprećila se i zdrobila košuljicu. Trgovac zamijenio kutni prijenos bez problema. Stroj još radi nakon 3 godine.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Eto. Dobio je nove čekiće, ležajeve i boju..
Zadnji valjak ću naknadno napravit, tokar mi na godišnjem, ovaj je popravljen i može poslužit još neko vrijeme.
Naravno još balansirat i probat u travi 😃🔧
 

Prilozi

  • IMG_20200731_185824.jpg
    IMG_20200731_185824.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 86
  • IMG_20200731_185838.jpg
    IMG_20200731_185838.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20200731_201740.jpg
    IMG_20200731_201740.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 87

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Po meni bi ovi nazubljeni duže trebali imat oštricu. Ravni se brzo zatupe, i onda je malo problem u nižoj travi 👍
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
10.9 i 12.9 su jači na vlačnu silu( vlak) isto kao i HV vijci. No možda su i prekruti, pa bi prije dovelo do pucanja nego na ovome 8.8 koji će se prije savit nego puknut. A nikako ne želimo da bat izleti van prilikom rada.
E a već ak se mjenjaju bati onda se zamjene i šarafi tak da po meni je bolje i jeftinije stavit obične šarafe 🔧
Ovdje su u pitanju M20x150.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Imam problem. Stare ležajem sa rotora sam skidao rafapcigerom i rezao brusilicom. Sad idem staviti nove i oni idu bez ikakvih problema gore. Ne drže se uopće na osovini. Zašto ? Nije bilo nikakvog ljepila gore niti je šta kemijano. Ležaju su isti broj. Stari skf novi fag. Osovina nije oštećena.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nebu tu pomogao nikakvo ljepilo. Nemogu postaviti video. Klimaju se na osovini. Ovakve gluposti samo meni se mogu dogoditi. Nemoguće da je osovina poderana jer ležaj isto tak prolazi i po onom dijelu gdje ležaj inače ne stoji. Šta sad ?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Ležaji imaju one imbus trne ili su s ekscentar košuljicom?
Probaj premjerit kolko zračnosti imaš, al kako kaže ZJ loctite bi trebal pomoći
Edit: o čijim ležajevima se radi? I koja im je točno oznaka, stari-novi?
Čiji malčer je u pitanju? Da nebi bila neka colnata mjera u pitanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Dado jesu li stare košuljice "žive", da ih probaš izmjeriti i usporediti?
@Matija_E30, mislim da su to samoudesivi ležaji, koji nemaju širje unutarnje košuljice ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Živa je jedna. U kučište ležaja ide normalno kak i treba a na osovinu 😟. Strašno. Nikakvi ekscentar niti imbusi. Obični dvoredni samoudesivi ležaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh