• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Na ovom malćeri se pomjeraju i nosači za poluge i toplinger, tako da e može pomjerat bočno lijevo ili desno u odnosu na točkove.
 

Mat

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
9
Pozz
Imam pitanje, kupujem malčer za manje zahtjevne poslove, bar mislim da to spada pod te poslove(trava i kukurozovina),godišnje za oko 10 sati rada. Gledam večinom geo malčere ili panex. Zanimaju me vaša iskustva vezana za te marke jer čujem svašta, jer vidim da geo nema vrata, pa predstavlja to veliki problem kod guste trave ili ne i dali postoji mogučnost da se vrata izrežu?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Reduktor je diferencijal od mercedesa. Nož je ploča opd 4mm, kružnica od 400 mm , a na njoj dodata četiri noža od 400 mm , koji su spojeni na vijak.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Pozz
Imam pitanje, kupujem malčer za manje zahtjevne poslove, bar mislim da to spada pod te poslove(trava i kukurozovina),godišnje za oko 10 sati rada. Gledam večinom geo malčere ili panex. Zanimaju me vaša iskustva vezana za te marke jer čujem svašta, jer vidim da geo nema vrata, pa predstavlja to veliki problem kod guste trave ili ne i dali postoji mogučnost da se vrata izrežu?
Imaš dabaki s vratima i nije loš toliko ima ga prijatelj.
Reko je da nema problema s njime a nije skup.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Reduktor je diferencijal od mercedesa. Nož je ploča opd 4mm, kružnica od 400 mm , a na njoj dodata četiri noža od 400 mm , koji su spojeni na vijak.
Što ga niste napravili šireg radnog zahvata da barem prelazi preko vanjske širine kotača barem 5 cm tomica ga s lakoćom pogoni, i prednje kotačiće šire površine gaza...... ovako uski neće raditi problem na suhoj podlozi, ali na mokroj će propada ti.....Čestitke na izradi malčera, da dugo i dobro radi...
 

Mat

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
9
Dali ima tko kakva iskusta sa malčerima nova ili mateng, dali ima dijelova za njih i kak se ponašaju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Mateng, kupljen 2014 na jesen. Problem strugač zadnjeg valjka i premali promjer tog valjka. Tu sam napravil preinake. Ostalo je sve još originalno. Osim multiplikatora, koji je prozvod Matenga, svi ostali dijelovi (ležajevi, remeni, čekići) bi trebali biti standardni.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Je li dobro da ležaj na rotoru malčera ima luft 1 mm cca. ili ga moram mijenjati?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Je li dobro da ležaj na rotoru malčera ima luft 1 mm cca. ili ga moram mijenjati?
Pa naravno da ga treba mijenjati... Lezaj nesmije imati lufta.
Mozes jos raditi sa njim, ali kad ce ga zagrabiti, imas puno vise stete nego sad.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam uzeo matenga i prezadovoljan sam, 505 kila -180cm. Dijelova ima u Zlatar Bistrici, Agroklas.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Lijevo desno mora imati malo lufta, a gore dolje ne smije imati..
Zašto bi trebao imati luft ??. I gdje se taj luft nalazi??. Unutrašnji promjer ležaja ( na osovini) ili vanjski u kućištu, ili luft u ležaju. Nikakva kretanja nesmiju biti, ničega što nije na kuglicama ( kotrljajućim tijelima) , sve ostalo je habanje.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Mora imati, zbog sila udaranja i svega ostaloga.... rotor mora ići par milimetara lijevo desno.. imam doma 4 malčera i svi imaju lagani luft..(šumski ino ima najviše..)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kad smo već kod ležajeva rotora, je li se kod ovog tip ležaja može samo promijeniti ležaj, a kučište ostane staro? Ili je ležaj tvornički uprešan u kučište, pa se mijenja sve skupa?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210611-073229.png
    Screenshot_20210611-073229.png
    91.6 KB · Pregleda: 8
Na vrh