• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
ako sam dobro shvatio, radi se o debljini 12,5 mm, mislim da tehnos nema takve rotore. Današnji malčeri su su optimizirani maksimalno, tako da se štedi i na materijalima.

Vezano za balansiranje, nije najveći problem balansiranje, jer ukoliko je sve ispravno to se odradi. Ono o čemu treba voditi računa je da su rukavci paralelni jer ako to nije riješeno, onda i balansiranje postaje problematično i manje učinkovito.

Određivanje pozicija ušica, pa to i neke tvrtke koje se bave izradom malčera, ne znaju napraviti nego kopiraju rotore, pa nešto skrate, i onda imaju problema...

A autoru, svaka čast na izradi! Nagledao sam se dota toga, i zaisa me fascinira što ljudi sve sami naprave doma, u garaži... SVAKA ČAST
Da cijev je debljine stijenke 12,5 mm. Kad se radi za sebe onda ne treba štedjeti..
Raspored ušica je u duploj spirali ko INO. A razmake sam ugrubo raččunal, i onda kredom zacrtaval dok nisam došao do dobrog rasporeda. Onda sam nacrtao ko koordinatnu mrežu na cijevi i na određena sjecišta stavljao ušice.
Tokarenje je odrađeno prije varenja ušica, jer je tako bilo lakše stavit rotor u amerikaner i kroz drepang (provrt 120mm)
Hvala. To mi je prvi takav malčer i zadovoljan sam kako je ispao, evo 3 godine bez greške. Planiram i jedan veći izraditi 😃
Evo ovako nekako je išla izrada, mala radionica, al mogu se napravit velike stvari 😉
 

Prilozi

  • IMG_20190514_165625.jpg
    IMG_20190514_165625.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20190515_173257.jpg
    IMG_20190515_173257.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20190515_175319.jpg
    IMG_20190515_175319.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 73

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Da cijev je debljine stijenke 12,5 mm. Kad se radi za sebe onda ne treba štedjeti..
Raspored ušica je u duploj spirali ko INO. A razmake sam ugrubo raččunal, i onda kredom zacrtaval dok nisam došao do dobrog rasporeda. Onda sam nacrtao ko koordinatnu mrežu na cijevi i na određena sjecišta stavljao ušice.
Tokarenje je odrađeno prije varenja ušica, jer je tako bilo lakše stavit rotor u amerikaner i kroz drepang (provrt 120mm)
Hvala. To mi je prvi takav malčer i zadovoljan sam kako je ispao, evo 3 godine bez greške. Planiram i jedan veći izraditi 😃
Evo ovako nekako je išla izrada, mala radionica, al mogu se napravit velike stvari 😉
I koliko dodje kad je gotov?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
A ko bi to brojil 🤣🤣
uglavnom jeftinije od kineskog, a vjerujem da je bolji..
A i ko može platit te sate provedene u radioni i buđenja noću s nekom idejom koju je odma treba zapisati na papir da bi se drugi dan sprovela u djelo 😃
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
pozdrav ekipa, planiram kupiti malčer s diskom, trenutno imam roto malčer bez diska, s obzirom na godine i vrijeme dosadila mi je košnja trimerom između redova :)
i sad dolazimo do problema, IMT 539 nema izvode hidraulike na koje bi mogao spojiti disk, postoji li neki malčer s diskom koji bi se mogao spajati na njega da je moguće kupiti s računom u HR? :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
I još ima toga..🚜🚜👌
Nema mi goreg nego kad mi se zna za skiju zakačit.. Kak vi riješavate taj problem? Oblik skije? 🤔
Jedini način na gornjoj polugi nagnut malčer prema nazad..tak da se podigne prednji dio skija..
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Jedini način na gornjoj polugi nagnut malčer prema nazad..tak da se podigne prednji dio skija..
Jedan od načina, al po meni to nije ispravno.. Onda i baca više ostataka prema naprijed i to je nekako neprirodan položaj stroja..
Više bi volio vidjet oblik skije na malčeru kome se to ne dešava😎
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Skini skije dolje jer ti netrebaju i voziš ga na valjku tak je na mojem novom Cortezeu.
Visinu štelaš sa valjkom i trečom točkom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Kod mene piše u uputama za Tehnos gornji dio skije 3-4 cm od zemlje, znači kad se spusti i podesi na ravnoj podlozi i na valjku se iza vozi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Kod mene piše u uputama za Tehnos gornji dio skije 3-4 cm od zemlje, znači kad se spusti i podesi na ravnoj podlozi i na valjku se iza vozi.
Tako je i kod mene na Ino malčeru..vidio sam da ovi Mao Ce Tung lagani malčeri rade kukuruzovinu..s podignutim hidraulikom..tak da uopće nisu na valjku..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I još ima toga..🚜🚜👌
Nema mi goreg nego kad mi se zna za skiju zakačit.. Kak vi riješavate taj problem? Oblik skije? 🤔
Ja sam na svojem savinutim flahom štuknul skiju s prednje strane. Bolje je ali pokazalo se da su flahovi prekratki. Trebali bi biti tak veliki da im je vrh možda i 20+ cm iznad tla.

Tako je i kod mene na Ino malčeru..vidio sam da ovi Mao Ce Tung lagani malčeri rade kukuruzovinu..s podignutim hidraulikom..tak da uopće nisu na valjku..
Ako čekići nisu dovoljno blizu zemlje, ostane kuruznica polegnuta. Nemam strugač na zadnjem valjku i ako mi se na njega nakupi sloj deblji od 1 cm te se malčer za toliko podigne, osjeti se na kvaliteti malčiranja
 
Posljednje uređivanje:

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Evo jučer bio u Slavoniji, dečki slagali sami malčer, pokušali balansirati sami pa je zapelo I tako je počela naša suradnja 😁

Prvi put se susreo s ovakvim izumom 😁
 

Prilozi

  • IMG_20211027_134859.jpg
    IMG_20211027_134859.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20211027_105238.jpg
    IMG_20211027_105238.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20211027_104739.jpg
    IMG_20211027_104739.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 78
Na vrh