• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Aaa oprosti krivo sam skužil, ovak dosta ostatke zmrvi i meni je ok, plug mi se ne zaguši, a i mogu brze ići kad malčiram.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Aaa oprosti krivo sam skužil, ovak dosta ostatke zmrvi i meni je ok, plug mi se ne zaguši, a i mogu brze ići kad malčiram.

Nemam vrata na malčeru, ali kad idem brže ostane polegnute cijele kuruznice. Vjerujem da bi jednako bilo i sa otvorenim vratima kad bih ih imal.
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Prvi pogon uključen u transportu od njive do njive? Si isprobal? 😉
Nije nije, hvala kaj me ismijavaš... traktor nemam dugo a i to nam je prvi traktor koji imamo a da je duplak, samo sam postavil pitanje da ne zeznem neš, kriva tema al nisam mogel odolit da ti ne odgovorim...
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Pozdrav ljudi, imate kakav savjet kako učinkovitije pomalčati ostatke kukuruza nakon pobiranja kombajnom, imam roto malčer sa tri ona okretna noža, kombajn je dosta pogazio kuruznice i malčer je ne dosegne na podu, traktor je imt 542.
Bi lanci bili učinkovitiji za to?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,273
Cudno...ja bas jucer malcirao sa 539 i roto malcerom...sasvim dobro pomalcirano...svr stabiljke je razbio...
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Jel imate valjak iza, možda ide niže nego moj, inače je malčer domaće izrade al po original nacrtima kupljenih. Inače nije bio problem stabljike da se nisu zrezale, al ak se i malo pogazi da je uz zemlju, onda ju ne dotakne, sve mi se čini da valjak drži previsoko cijeli malčer. Jel inače se pomalčaju i štrci oni skroz do zemlje ili kak?
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Je ovo super izgleda, daleko bolje nek moje, moram se pozanimati s valjkom, ak ne skinuti prilagoditi da noževi mogu niže.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,948
Ovo je malčirano poslje kombajna s 5 rednim hederom..
 

Prilozi

  • 20231014_135446.jpg
    20231014_135446.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 62
  • 20231014_135451.jpg
    20231014_135451.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 62

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Jel to roto malčer ili...izgleda nekak širok za roto. Ovaj kod nas pušta puno više stabljike, oko metar i nešto, pobira čisto da pokupi klas, ovo ispod ostaje u zraku skoro.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,948
Jel to roto malčer ili...izgleda nekak širok za roto. Ovaj kod nas pušta puno više stabljike, oko metar i nešto, pobira čisto da pokupi klas, ovo ispod ostaje u zraku skoro.
Nije roto, na bate je.
U zimi bi mu bilo vrijeme za zamjenu remena i batova.. Ostalo ko i prvog dana 💪💪
 

Prilozi

  • 20230927_152638.jpg
    20230927_152638.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 49
  • 20230927_163209.jpg
    20230927_163209.jpg
    87.9 KB · Pregleda: 48

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,273
@Matija_E30 kod mene isel kombajn s 8 rednim hederom 😛😁 al ovo kaj dns malciral je bil vuceni jedan red.. nebre se usporedivat tvoj na bate i roto al za mene i moje potrebe je roto sasvim dovoljan...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,367
Jel imate valjak iza, možda ide niže nego moj, inače je malčer domaće izrade al po original nacrtima kupljenih. Inače nije bio problem stabljike da se nisu zrezale, al ak se i malo pogazi da je uz zemlju, onda ju ne dotakne, sve mi se čini da valjak drži previsoko cijeli malčer. Jel inače se pomalčaju i štrci oni skroz do zemlje ili kak?
Lako se može odraditi podešavanje valjka. Vjerovatno tad niste razmišljali o tom. Prve moje izrade sam išao na fiksni valjak. A izradio sam ploče koje sam dodavao na osovinu I time spuštao noževe. Sad odrađujem nosač od dva flaha u preklop i samo pomeram preklop.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,948
@Matija_E30 kod mene isel kombajn s 8 rednim hederom 😛😁 al ovo kaj dns malciral je bil vuceni jedan red.. nebre se usporedivat tvoj na bate i roto al za mene i moje potrebe je roto sasvim dovoljan...
Ti si neki velki gazda kad si tak veliki kombajn dopeljal na zemlju 🤭
Normalno, bitno je da si olakšaš sljedeću operaciju koja ide, oranje 💪💪
 

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
18
Pozdrav,
Ako može savjet i da podijelite iskustva pri odabiru malčera na ruci, planirali smo kupiti INO MKS PLUS 225 ali nakon čitanja i surfanja po forumu, više nismo sigurni za brend INO....

Malčer na ruci bi služio za:
-malčiranje uz šumu 1-3x godišnje, cca 400m dužine x 6m širine
Šuma polako ulazi u polje pa da ne lomim retrovizore i rotirke, malčiralo bi se granje do debljine 3-5cm većinom....
-održavanje kanala kraj mojih parcela (cca 1,9 km dužine sve skupa), 2-3x godišnje
-održavanje rubova parcela od korova
-malčiranje kukuruzišta (cca 8ha godišnje)
-['moguće' malčiranje pokrova/zelena gnojidba (cca 10ha godišnje)]
Traktor:
JD 5100r (4cil), 6t (s utovarivačem)

Ovi su nam ušli u uži izbor pa ako tko ima iskustva nek podijeli, sviđa nam se i Tehnos al neki ovdje kažu da je mekan itd


Koliko teže čekići konkretno kod ovog INO malčera i koliko ima remena?



Kakvi su sto se tice održavanja, zamjene potrošnih dijelova itd..
Hvala unaprijed :)
Lp!
 

djutrisa

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
4
Ja bi prije tehnos nego ino. Do koje cifre planiras?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh