• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

djutrisa

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
4
Ja bi prije tehnos nego ino. Do koje cifre planiras?
Kolega mi ima takvog tehnosa na ruci 2m od 900kg, i to je mrcina od malčera, malo po oglasima pogledaj takve rabljene, ino uvjek izgleda vise istroseno i obšisano od tehnosa. Pogledaj malo i maschio giraffa isto su u tom rangu. Ja imam tierre TCL 180 na ruci, oni imaju batove sa 2 oštrice, jedino su malo skuplji za održavanje inace top malčer
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Ja imam ino i dobar je ali mislim da je ipak tehnos bolji jer je malo masivnije napravljen. Jedan dečko ima 225 mks plus i class atos ja mislim od 100 konja. Malo je nagli pa dok malčira cvile remeni kako brzo ide a traktor se guši. Ali malčer je kod njega već 3 godine pa nije imao kvarova(osim remena koje je skuril svojom krivicom).Hidroing (vodo pripreda) koji kose i održavaju potoke imaju tehnos i koliko sam videl dečki ga ne šparaju a dalje ide bez problema. Mashio imaju na općini za održavanje puteva i dosad je dobio rupe na trupu od šudra ali se je dosta naradio. Puknut je na par mjesta i tako. Uglavnom sva tri su Vam dobra i vjerojatno će isto trajati samo ima nešto malo i o operatoru koji s njim radi…
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,156
Za Tehnos je istina da je mekana stijenka rotora, bez obzira na to što je masivan. Kod udarca bata u neku prepreku ostaje utisak u rotoru. I ja imam dojam da je plašt na Inu ili Maschiu slabiji, isto sam vidio nekoliko maschio bisonte s izudaranom limarijom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Za maschio bisonte se može uzeti dupli plašt.
Ja imam maschio giraffu 175..kupio je sa izlupanim plaštom.
Ja nisam nešto takvo uspio napraviti,ali bitno uzeti malčer prema namjeni,ne prema proizvođaću.
Primjera radi ino sam našao da "melje" do 6cm, giraffa piše do 12cm,za tehnosa nisam našao podatak.
Sve me strah kako bi bilo koji malčer prošao da pokupi kamen veličine nogometne lopte...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,156
Ništa mu nebi bilo, on to samo gura pred sobom. Problem su manji kad frcne pa odbije se od prednji blatobran i u šajbu..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ok je dok god rotor ne provuće kroz plašt..mislim da je onda veselo..
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Pravom nije niš ja sam panj pogodio ugasilo skoro traktor ništa nije bilo.
Zavisi od stroja kvalitete
 

Puki95

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
2
Pozdrav. Tražim malčer za 539. Trenutno gledam Cortese K2 160 i Ino elite open 160.
Nisam siguran može li to traktor tjerati. Većinom bi koristio za travu i ponekad za neko grmlje i sl.
Cortese preporučuje snagu traktora do 40ks.
Ino preporučuje od 35ks do 50ks.
Ako ima tko iskustva sa navedenom kombinacijom traktora i malčera neka javi svoje iskustvo.😁
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Imam INO Elite malčar, zanima me da li ima potrebe mijenjati ulje i na koji način to napraviti, budući da nigdje nema čepa za ispuštanje.
Pa nije valjda da se mora cijeli prijenos skinuti s malčara, nagnuti naopačke da se ulje istoči.
Ima li neki pametniji način?
 

Najnoviji postovi

Na vrh