• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Tak je.problemi i dalje.
Sutra sam na poslu do 6.
Nebum sutra niš stigao kasnije.
U subotu budem iz karnistera direkt na AC pumpu spojio da eliminiram rezervoar kao izvor problema, i sve lajtunge budem ispuhao kompresorom i ponovno spojio. Pa ćemo vidjeti jel ima pomaka na bolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Kad napojiš ac pumpu skini odlazni lajtung i začepi ga prstom pa probaj alnasati da vidiš kolko ac pumpa ima šusa.

Ako buš prisiljen rastavljati ventil na ulazu u boš pumpu poslikaj ga da vidim kak si sastavil.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
@MUHA evo slike kak sam stavio mikrofilter...

Ps.na dnu vidim neki mali feder jos...tu mi smrdi da ga nebi trebao vidjeti..

Pss.izvukao sam jos ovu brtvu i feder manji,i još je unutra ostao neki komad,to cu sad probat izvaditi sa magnetom.
Kak bi to onda trebalo stajati?
 

Prilozi

  • 20211023_095031.jpg
    20211023_095031.jpg
    76 KB · Pregleda: 25
  • 20211023_095630.jpg
    20211023_095630.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 24
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nama je 5 segment bio kontra okrenut.i jedva smo ga odvojili.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Re: MF 3080

Pozdrav svima!!
Svi traktori serije 3000 imaju jednaku getribu i jednaku elektroniku osim oni koji imaju dinashift ali i tu su male razlike.
Traktori su u osnovi jako dobri ali problem je u održavanju. Redoviti servis getribe je predviđen na desetak tisuča radnih sati, ali to nitko ne radi pa tu nastaju roblemi iskakanja iz brzina i ostalo. Elektronika je dosta osjetljiva ali nije to ništa jako komplicirano.
Zdravo svima imam problem sa 3080 pali mi se lambica pritiska u transmisii ona crvena i ne radi kardan nece brzi spori da menja nema blokaza a povremeno kad se ugasi lambica sve radi dok se oped ne upali. Menjao sam filter oped isto jel neko zna sta bi moglo biti problem. Pozdrav iz Makedonija
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Koji filter?original ili?
Da li ima dosta ulja?
Da li ste stari rastavili pa da vidite da li je zaštopan?
Probajte i sam senzor pogledati da li je negdje žica oštećena pa da kontakt nije dobar.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Da original filter stavjen promenjeno je i ulje stavjeno je 10 -30 Arbor transhidrol dal je mozda ulje problem. Instalacija proverena sve je ispravno. A u filter ima sponcici strugotine sitne. A kocnica je meka ujutru dok da zagre traktor jedan majstor mi je reko na isti takav traktor taj problem je resio sa promena diskova za kocnice bile su istroseni i je trijao zelezo na zelezo i stvara ta strugotina koja zapusi filter, ima sansi da je do toga za to se raspitujem dali neko imao ovakav problem i kako ga je resio.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ako ima špene vjerojatno je od kočnica.
Da li se čuje da grebe kad kočiš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ja stavljam ina jd50,po specifikacijama je sae 15w30 ili 80w.
Kada se počela paliti lampica?
Nakon promjene ulja ili prije?
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Ako ima špene vjerojatno je od kočnica.
Da li se čuje da grebe kad kočiš?
Kad je jako nagazis ima neko slabo grebanje

Ja stavljam ina jd50,po specifikacijama je sae 15w30 ili 80w.
Kada se počela paliti lampica?
Nakon promjene ulja ili prije?
I meni sada to ulje preporucuju a neki mi preporucuju i 68 transhidrol .
Nakon promene ulja jedno 200 sati nakon promene se pocela paliti lambica.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Danas sam ga oprao sutra pocinjem da otklanjam kocnica. Promenicemo opet filter i samo neznam koje ulje da sipam dal INA jd50 ili 68 transhidrol koje je bolje. ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Ima Ina JD 50 probacu sa tom ulje. Hvala druze poslacu slika sutra da vide kakvo je stanje na forumu da zna ljudi ako ima neko takav problem pozdrav.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Drugovi promenili smo ploce za kocnice i stari ni su bili bas toliko izabeni ama smo ih promenili, stavjeno novo ulje Ina Jd 50 , novi filter original sve lepo uradeno sklopeno i oped ta silica sveti ja vise neznam sta da radim
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nešto je zaštopano ili je senzor neispravan.probaj pogledato kakve su žice na senzoru.
Ili ga otkopčaj pa vidi da li će svijetliti i dalje.
 
Na vrh