• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Ma da, to su upute od nekih pretpotopnih strojeva. Tko bi uopće pročital toliko uputa za običnu kosilicu.
Novi motori ne zahtijevaju zamjenu ulja:
View attachment 47280
Ovaj moderan kojeg sam rastavio jer mu se klipnjača naluknula kroz blok 😖 je bio "samo povremeno dolijevan uljem" - sada je od njega jedino ovo ostalo upotrebljivo:
IMG_20220311_165013.jpg
Uz napomenu da sam magnet od tog motora s ventilatorom poklonio prijatelju.

A i ovaj je bio "samo dolijevan":
P9110004.JPG
(Neda mi se zaista više prljati temu o F-400 i žao mi je što to ovako moram raditi. Ispričavam se.)

Poštovani kolege forumaši, Vi sami odlučite o načinu kako budete održavali vaše motore.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa odradil je svoj životni vijek...nikaj ne traje zauvijek...i još ima upotrebljivih dijelova ;)
Mogel je trajati i puno kraće da je negdje dobro vudril nožem 🤭
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Vjerojatno ćeš trebati i poštelati omjer smjese na karburatoru ako zamijeniš zračni filter sa drugačijim tipom filtera.
E da se mi vratimo Hondi F400, gdje se u ovim zadnjim nekoliko stranica raspravljalo (između ostaloga) o ugradnji zamjenskih motora.
Mene bi sad zanimalo kako kolega # pepapilar sugerira štelanje smjese ako se mijenja suhi pročistač (bilo to spužvasti ili papirnati uložak) sa filtrom zraka sa uljem.
Kako to napraviti?

Nastavak priče o ugradnji zamjenskog motora, nekoliko postova unazad.
I tako kažu dečki to ćemo mi sami napraviti! Inače su to dečki iz lokalnog okruženja sa kojim a se povremeno susrećem. Tako prođe cca godina dana i sretnem jednoga i pitam ga se montirali onaj motor? A ne nismo , i stade nabrajati dvadeset i jedan razlog zašto nisu?😩
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ma nisam ni primijetio da imam motor od čak 7 KS, taj bi bio i na F600 dobar? :rolleyes:
Valja li taj Boxer čemu? Ima li kakva značajna razlika naspram, recimo, Loncina? (ne mislim na filter zraka, već na opći dojam).
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Ma da, to su upute od nekih pretpotopnih strojeva. Tko bi uopće pročital toliko uputa za običnu kosilicu.
Novi motori ne zahtijevaju zamjenu ulja:
View attachment 47280
Tako je,posto trose toliko ulja da zamena nije potrebna.Koliko treba nalivati uvek je sveze i novo.Za sezonu spremis 5 litara i to je to.🤑

Ovaj moderan kojeg sam rastavio jer mu se klipnjača naluknula kroz blok 😖 je bio "samo povremeno dolijevan uljem" - sada je od njega jedino ovo ostalo upotrebljivo:
View attachment 47286
Uz napomenu da sam magnet od tog motora s ventilatorom poklonio prijatelju.

A i ovaj je bio "samo dolijevan":
View attachment 47287
(Neda mi se zaista više prljati temu o F-400 i žao mi je što to ovako moram raditi. Ispričavam se.)

Poštovani kolege forumaši, Vi sami odlučite o načinu kako budete održavali vaše motore.
Isto se desi i sa ovima na kojima se vrsi zamena redovno,lepo pise u uputstvu tih strojeva optimalno do 20 minuta rada bez prekida.Pa pauza...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
ZJ
Valja, kako ne bi valjao. Razlika je u cijeni, Loncin košta duplo nego Boxer. E sad da li je opravdano d a je toliko skuplji???
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Zato pitam za iskustva.
Imam motor od agregata (160cc 6,5ks :rolleyes: ), doduše sa zvonom za generator i B23 konusom na radilici, pa pitam bi li ga se isplatilo ugraditi na takvu kopačicu. Ima čak i anlaser.
Imam Hondin filter zraka, a fale auspuh i spremnik goriva (ugrađeni su odvojeno, pa su preveliki).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Odgovarao bi , samo da li je radilica kratka iz bloka onda je pitanje da li bi se dobio pravac remenica pogonska _ pogonjena?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Da kratka je osovina. Ionak treba pripasivati remenicu, pa bi se i to riješilo.
Nemam boljih slika (sa zadnje strane) nažalost.
20220311_213501.jpg 20220311_213430.jpg 20220311_213135.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kakve ima veze ako je kratka osovina? Malo na remenici, malo na motoru i u pravcu bude
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Od korpe se ne vidi radilica, i baza rupa za vijke - nosač motora (kao da ih nema?). Rupe baze su 80 mm x 160 mm. Na slikama se ne vid baš dobro, izgleda da su međunosači baza motora _ šasija. Treba skinuti nastavak do bloka motora kod izlaza radilice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ne može se skinuti, jer je takav dekl motora, može se samo odrezati ono kaj smeta (višak).
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
E da se mi vratimo Hondi F400, gdje se u ovim zadnjim nekoliko stranica raspravljalo (između ostaloga) o ugradnji zamjenskih motora.
Mene bi sad zanimalo kako kolega # pepapilar sugerira štelanje smjese ako se mijenja suhi pročistač (bilo to spužvasti ili papirnati uložak) sa filtrom zraka sa uljem.
Kako to napraviti?
Ako karburator nema onih vijaka za štelanje onda sam se zaje...
Znam da sam na nečemu otkinuo filter i nosač, pa smo pripasivali od nekog drugog motora
kompletan drugačiji filter i nikako nije radilo. Na kraju je kolega koji se više kuži poštelao smjesu bila su dva vijka za štelanje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Svaki karburator ima nekih vijaka, dva osnovna vijak (koja pričvrščuju ) karburator na blok motora, vijak šalice, vijak min. _ poluge leptira, vijak centralne dizne, vijak dizne min., vijak- čep. To su svi vijci na karburatoru kod F400, a isto tako tih vijaka ima karburator zamjenskog motora.
Svi nabrojeni vijci imaju svoju neku funkciju?

Možda se j e radilo o nekoj kombinaciji moto-trim-pil-drim-frez-kop. :unsure:
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Svaki karburator ima nekih vijaka, dva osnovna vijak (koja pričvrščuju ) karburator na blok motora, vijak šalice, vijak min. _ poluge leptira, vijak centralne dizne, vijak dizne min., vijak- čep. To su svi vijci na karburatoru kod F400, a isto tako tih vijaka ima karburator zamjenskog motora.
Svi nabrojeni vijci imaju svoju neku funkciju?

Možda se j e radilo o nekoj kombinaciji moto-trim-pil-drim-frez-kop. :unsure:
Slazem se sa kolegom,Svaki ima bar za protok zraka,min,max goriva ako nema resi se izmenom dizne.Veca dizna vise goriva.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Originalni motor G150 sa F400, orijentaciono izmjereno od rupe (za prihvat na postolje) do sredine remenice iznosi 73 mm, mjereno od sredine rupe do sredine remenice.
IMG_20220313_102200[1].jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh