• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Jeste dovoljno je,ali ne da koristis kao osnovnu obradu.Posle obrade moticicama koristim za finu pripremu pre setve ili posle branja u cilju suzbijanja rasta trave i korova.Ponekad i za medju rednu obradu u iste svrhe.Plitko i puno puno brze i lakse,ako razumes...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Moze ali gde i na kakvoj zemlji.Nisu uvek ni isti uslovi tako da....treba gledati uvek da se olaksa ako moze.Meni licno je velika usteda u vremenu i snazi,sto se kaze,,ocas posla,
Ovo o uslovima...da probam objasniti.Ko nije radio u peskovitoj ili previse zbijenoj zemlji ne razume razliku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Pitanje...zasto samo na mojim postovima ima ovo...
Posljednje uređivanje od moderatora: prije 6 minuta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,720
Zato jer citiraš prethodne poruke, pa je bezpotrebni citat obrisano.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Ponavljam može se postiči samo s motikama,. Nisi ti probao kakva je zemlja i kako zbijena kod nas. Poderao sam 2 kopačice, znam što govorim, da smo blizu jako bi ti rado i pokazao u stvarnosti.
I večinu bi vremena radio s jednom rukom i sad se ne pravim važan nimalo.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
O tome pricam,kod mene na jednoj parceli propadne pola metra u dubinu cim krenem.Savladaj onda frezu...sa vucnom moze ili ako nije vlazna,inace...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Ne smije niti propadati u dubine, a niti nekontrolirano skakati u visine.
Sve se to s iskustvom i vještinom može imati pod potpunom kontrolom.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Ajde da ne bude kao prepirka,imam F42 F600 I tri F400 i radim pola jutra pod bastom od 84god.Tako da iskustva imam,Kad je peskovita zemlja i kad se zakopa,pucaju ledja.Puno je lakse neke stvari sa vucnom frezom.Usput unajmljivao sam i druge za usluzno frezanje i nijedan vise nije hteo da dodje ponovo nizakakve pare.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Ha dobro, neka bude po tvojem.
Za moj kraj ove rasprave: (Moj prijatelj, od cca 110 kg, je dok sam ja bio izvan stroja, "nepokretan", došao pofrezati s mojom frezom / kopačicom, moje gorice. Zgrabio je on kopačicu za ručke i po gasu, a ona njega digla i stisnula na stup. 😖 o_O Bilo ih je grdo za vidjeti. A onda sam ja, jedva pokretan, njemu pokazao samo par detalja oko rada s njom i pazi vraga, dalje su se razumjeli kao dobri prijatelji. Nije on radno nesposoban, ili neuk, obrađivao je par godina svojem tastu gorice u najmu, ali s vučenom frezom, s motorom mislim 8KS, no nisam 100% siguran u podatak. Ovo mu je bilo jedno potpuno novo iskustvo, blijedo je gledao da ja tu istu kopačicu milujem s jednom rukom, bez problema. Malo ju stisnem po potrebi u zemlju, ili malo ju podignem i mi plivamo. A motike se vrte i rade svoj posao. Nije da nije ona mene školovala, o itekako, ali naučila me, pa sad surađujem sa svima njima, ja njih volim, a one meni pomažu. 👌)
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Sve razumem i potvrdjujem samo se pitam jesi li ikad radio u peskovitoj zemlji.Ako ju pustis potone do motora za par sekundi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,574
Zanimalo bi me ako ako neko zna koliki je fi redukcije zraka u filtru motora G150.
Na drugoj slici je ta redukcija, ali ona je od G200 i njezin fi je 20 mm , dok za G150 je manji fi. Ako neko ko ima takav motor i da je u filtru takva redukcija da mi izmjeri.:rolleyes: IMG_20220401_150640[1].jpg IMG_20220401_150707[1].jpg
 

Kecko

Novi član
Tu od
3 Ožu 2022
Poruka
5
Kupio si kratak remen
Kad remen postaviš,a kvačilo je stisnuto,mora biti labav inače nema odvajanja
Možeš malo probati približiti motor mjenjaču,ali mi se čini po slikama da je skroz približen mjenjaču,najvjerojatnije češ morati po drugi remen
Evo tu imaš nešto o remenima

Evo slučajno sam naletio pa ako nekome treba
kupio sam remen kao što je bio i stari po mjeri, a viidim da je i ta mjera navedena ovdje po forumu 17X 850 Li, kad stavim taj remen ne odvaja kvacilo, a sljedeci remen po velicini kad stavim je preveliki.
Koje savjete ili rješenja savjetujete ili da cekam da se remen rastegne hahaha?
Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,574
Ovdje sam pisao o kvačilu.

Napravio nekoliko prstena (redukcija zraka) za Hondu G150, rupa je fi 18 mm.
IMG_20220409_171341~2.jpg
 
Na vrh