• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Znaci ovaj najcešci G200 s platinama bi bio ok ?
Gledam onda bi na F600 mogao uzeti i vucnu frezu za vrt i polje.
Jeli ok ta vucna freza ?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
# Plemeniti Ako remen ispuca po unutarnjem obodu, moglo bi biti do nekvalitetnosti remena. Probati neki kvalitetniji remen koristiti.

Upravo to se i dogodilo, nekvalitetan je, gore je nekih 2 tjedna jos se popravo nije ni zagladio a vec puko ko kokica,,,
Neznam niti jednu trgovinu u blizini koja drzi kvalitetnije remenje ali pronaci cu je garant,,,

 

Prilozi

  • Picture0010.jpg
    Picture0010.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 34
  • Picture0011.jpg
    Picture0011.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 35
Posljednje uređivanje:

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Pogledajte ako tko ima servis od skutera.
Njihovi pogonski remen je jako kvalitetan samo da je duzinu pogoditi.
I korišteni,rabljeni su odlicni i dugo bi sluzili.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Svaki skuter ima pogonski remen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pogonski da, ali imam neki osjećaj da su jedino orginali bolji. Ovi svi drugi se kupuju po brojevima kasnije u auto dijelovima. Ja sam za apriliu i suzukia katanu kupio po broju. I naravno isti su ko svi. A orginal su skupi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Od skutera baš sumnjam da bi odgovarao!
Prije bi se našlo neki od automobila (ali vjerojatno NE odgovarajuće širine)?
Mogao bi poslužiti ovaj što je naveo # Acme 13av875.
 

Nikola26

Novi član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
13
Slažem se sa svima vama, ali uzimajući u obzir da je motor na Hondi F420 g150 dovoljno jak ja bih ti ipak predložio promeniti prenosni odnos, šta to znaci, ako hoćeš da ti freza ima više obrtaja stavi napred malo veću remenicu, mada ja bih ti više preporučio staviti nazad manju, i dobićeš veći broj obrtaja pri malo manjoj snazi, ali kao što kažeš ako je peskovito i redovno frezirano snaga ne predstavlja problem. To ti je svakako jeftinija solucija nego da se zalećeš i kupuješ neku Hondu f600 koja je možda u mnogo gorem stanju nego ta što je imaš. Za hondu f600 ispravnu treba dobro otvoriti buđelar. Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Ako otraga postavi malo manju, samo se remen bude brže trošil.
Potrebna snaga bude ista (ak su u oba slučaja isti prijenosni omjeri).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Koliko je to motor G150 dovoljno jak na F420? Da li uopće netko zna kolika je stvarna snaga tog motora?
Spomenuto kemijanje sa remenicama, u opće nema nikakvoga smisla!
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Pozdrav, dobio sam mio f400 koji nije korišten ?? godina. Getriba radi, no problem je motor, g150. Nisam dobio karb+filter, rezervar i starter. Uz karburator je skinut i onaj mehanizam za regulaciju gasa. Osim toga, treba mijenjati i bobinu. Dali mi se više isplati uzeti onaj 'kao honda gx' motor koji sam vidio da se može ugraditi ? Molio bih koji savjet vas iskusnijih i onih koji su mijenjali motor, što treba mijenjati-prepraviti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Čim si ti njega dobio.....
Nema matematike, kad kupiš to kaj ti fali, propast.
Kup drugi kompletan motor i to bu to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh