• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Na Mio F450, treba znati da je motor G200c (Mio Standardov) motor!

Sa ovom Hondom F420 radio je jedan robusniji dečko i uspio je polomiti jaram, na živo otkinuto.:oops:

IMG_20210430_184840[1].jpg
Sad sam mu pripremio malo jači zamijenski dio od punoga kojega ne bi trebao slomiti. Ali poznavajući ga moglo bi stradati na nekom drugom mjestu.🤭
IMG_20210430_184943[1].jpg
💪
 

Dmgctrl

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
5
Tražim majstora za popravak/servis/puštanje u pogon F400.

Naoko (neiskusno) u dosta tužnom stanju, ali ima strižnu kosu i metalne kotače pa bi mi tak služila. Ja o stroju ne znam niš, a nemam se gdje ni kada upustiti u nauk.
idealno bi bilo majstora naći negdje na potezu Zg-Petrinja.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Tražim majstora za popravak/servis/puštanje u pogon F400.
Naoko (neiskusno) u dosta tužnom stanju, ali ima strižnu kosu i metalne kotače pa bi mi tak služila. Ja o stroju ne znam niš, a nemam se gdje ni kada upustiti u nauk.
idealno bi bilo majstora naći negdje na potezu Zg-Petrinja.
Napisao si da je u otužnom stanju, iz toga se jedino može zaključiti da ima problema
i sa motorom a vjerojatno i sa getribom.
Lako ćeš pronaći neki servis tih malih strojeva, samo si daš truda oko guglanja.
Ali onako iz iskustva, obzirom da je riječ o stroju koji je vjerojatno star 30-tak godina
i ako ćeš baš sve plaćati, vrlo brzo ćeš doći do saznanja da ti je to neisplativo.
Ja sam prije dosta vremena onako nadobudan otišao kod ovlaštenog servisera
za Honde (još je tada postojao), čisto da pitam koliko bi tražio za generalku G200 motora.
Sjećam se da je iznos koji je rekao bio potpuno jednak cijeni novog hondinog motorića.
Problem je bio jedino što ovi novi motori imaju izlaz direktno sa radilice pa je broj okretaja dosta veći.
Pa sam tražio razne fušare.
Onda sam pronašao nekog tko radi te generalke, ali to je uvijek stvar natezanja
i možeš dobit mačka u vreći. Pa reklamacija, pa natezanje, pa onda
čuvena rečenica- a što bi ti htio, da ti tvoju polovnu ženu pretvorim u mladicu od 20 godina....
Rekoh, i to bi rado ako si takav majstor,
ali kad kažeš da si napravio generalku na takvom motoriću
a meni za četiri košnje koje u prosjeku obavim godišnje treba za nadolijevanje pola litre ulja,
u motoriću kojem u karter stane sedam deci ulja, e ***** ti majstorluk.
Stavi koju sliku ovdje ima dosta iskusnih ljudi koji su servisirali svoje strojeve,
pa će ti možda netko lakše reći što uopće da očekuješ,
možda na tvom primjerku ne treba puno da se dovede u radno stanje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Starter s vremenom skupi prašine na oprugi i na ovom je bila mijenjana špaga (koja) je bila malo kratka (pa se) pokida. Oprugu i njezino kućište treba oprati i podmazati i ponovno složiti. IMG_20210723_140408[1].jpg
IMG_20210723_140708[1].jpg
Prije nego se složi starter, treba probati namotati špagu na kolut (da se) zna koliko špage stane (na kolutu), a to iz razloga koliko krugova treba zategnuti oprugu.
Ovdje sam koristio špagu debljine 5 mm (stane 4 koluta), zategnem oprugu za četiri ćira, stanem sa kolutom u poziciji (gdje) je rupa na kolutu (za špagu), provučem kroz tu rupu i rupu (gdje) dolazi ručica, i onda pustim kolut za uvuče špagu. Nakon toga napravim čvor na određenoj poziciji ( da opruga) dovoljno vrati ručicu u svoj položaj.
IMG_20210723_141516[1].jpg
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Poštovani,
zanima me da li bi motokultivator MIO F-440 s Honda GX160 motorom bio dovoljno snažan za vučenu frezu s 4 tijela kao ova na slici. To bi trebala biti original freza za taj MTK. VU-440.jpg F440.jpg Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne može! Kad bi malo usporedio ovu frezu sa samim mtk, mogao bi zaključiti da je teža od samoga mtk. Taj motor ima snagu od 5 KS, to je čak prevelika snaga za sam mtk (kad su uzme) u obzir na njegovu konstituciju. Znači da može dati dobre rezultate u radu sa noževima na pogonskoj osovini!
Ali kad mu uvališ ovu frezu (onda se priča ) mijenja, 5KS je puno premalo da ta snaga dopre do noževa (na fezi) . Kad malo pogledaš noževe (na frezi) oni su kao oni koji se koriste na pogonskoj osovini. Za frezanje je potrebno min. 8 KS.
Odgovor je primjeren postavljenom pitanju. Da je pitanje malo detaljnije postavljeno i specificirano, npr. Da li može ovaj mtk frezati u određenom tlu.
Onda bi odgovor bio drugačiji. :D
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Danas želio frezati vrt, kad neće da upali da ga molim. Pa neće i neće. Zadnji put radio ok. Gledam svječicu, kada ono nema iskre kada vučem uže, a svječica na masi. Stavim drugu, isto.
Rastavio poklopac od startera i tu stao.
Je li nešto od ovog sa slike otišlo? Kako se skida zamašnjak dolje? Stavio ključ na zamašnjak izvana, ali nigdje nema magneta da privuce? Može li magnet oslabiti?
 

Prilozi

  • 20210904_211601.jpg
    20210904_211601.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 8
  • 20210904_154751.jpg
    20210904_154751.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 8
  • 20210904_154748.jpg
    20210904_154748.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 8

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Lulica se samo iščupa ili? Kada stavim kabel na masu, očekujem iskre kada povučem špagu?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne, lulica ima unutra tijela vijak (slično, kao za ivericu), znači lulica je zavidan na kabel.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Hm... Da nije bobina otisla?
Tak ni moja nije htjela paliti u proljeće... Sve probao i na kraju stavio bobinu novu, uz prilagodbu, i pali bez problema. Moja ima bobinu vanjsku...
Lp
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ne brzaj sa rondanjem bobine. Prvo provjeri žicu koja ide na šalter za gašenje. Meni se je jednom desilo da se izolacija oštetila na onom izlazu gdje je provucena kroz upravljač pa je konstantno bila na masi i nije bilo iskre.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Koliko se vidi na slikama to je motor G150 (sa unutarnjom ) bobinom. Ako nema iskre na kablu, onda platine. Pod predpostvkom da je eliminiran kontakt za gašenje.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Provjerio bez lulice. Ima malu iskru. Skinuo lulicu i provjerio s umimetrom. Nema spoja jedna i druga strana. Rastavio lulicu i nasao cuda unutra. Ovaj dio označen crveno ne provodi struju. Kaj je to? Osigurač ili ?
 

Prilozi

  • 20210905_171800.jpg
    20210905_171800.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 9

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ma to je kao neki ugljen (za radio smetnje), to baci i promjeni lučicu.⚡
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A da ubacim komad čavla takve duljine i debljine pa da probam kresnuti? Je li ttakav filter i druge lulice imaju?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Možeš za probat Na kabel staviti jednu štopicu (okruglu) i sa maticom M4 zavidat na kandelu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh