• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kupio sam novu lulicu za svječicu i kresnuo da ga upalim, kad ono ništa :(
Naručio sam novu svječicu NGK BR4HS. Nadam se da je do svječice. Inače, izmjerio sam napon koji stvara bobina na lulicu kada ga kurblam. Nekih 18 V najviše što sam dobio. Je li to ok, ili me i bobina zaj....?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ma spalio bih i unimetar, samo da upali motor. Čini mi se da bez raskopavanja zamašnjaka i platina ne bu išlo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Izvadi svjećicu i spoji na kabel. Prisloni svjećicu ma masu i kresni. Ima li iskre?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nema iskre. Zato budem kupio novu svječicu pa da vidim je li do svječice ili ...? Kada sam montirao kabel na lulicu, sam kabel je davao malu iskru kada sam ga prislonio na masu i kresnuo ga.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Da li odvajaju platine?
Metni prst umjesto svjećice i nježno potegni. Moraš osjetiti "struju".
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Kako bi mogao znati "da li odvajaju platine", ako ne skine zamajac?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Pa što nema prorez, na zamašnjaka, preko kojeg se podešava zazora i paljenje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Vrlo često bude da jedna strana osovine bude porozna (na jednoj strani) brtvljenja, dok druga ko nova?🤔 IMG_20211017_111947~2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav svima da ne otvaram novu temu pa cu vamo..... Ugradio sam zamjenski motor Loncin na mio F450 sad pošto ovaj ima veci broj okretaja kolko to moze bit problem uglavnom meni treba ionako za frezanje, transport necega i eventualno za kultiviranje sto mislim da nece bit problem kad se prebaci na sporiji prijenos ili bude pa me zanima dal ima netko da je ugradio slican motor ili je smanjio remenicu sto je na motoru?
IMG_20211231_140013.jpg
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav svima da ne otvaram novu temu pa cu vamo..... Ugradio sam zamjenski motor Loncin na mio F450 sad pošto ovaj ima veci broj okretaja kolko to moze bit problem uglavnom meni treba ionako za frezanje, transport necega i eventualno za kultiviranje sto mislim da nece bit problem kad se prebaci na sporiji prijenos ili bude pa me zanima dal ima netko da je ugradio slican motor ili je smanjio remenicu sto je na motoru?
View attachment 44322

Kako to misliš ima veći broj okretaja?:unsure:
Pa jel nema mio g200 1800 okretaja? Na osovina.... Ali sad bas gledam kod kolege na mio f420 ima isti promjer remenica kao kad ja prebacim na spori prijenos a taj g150 motor ima direkt izlaz na radilici kao i ovaj sad loncin tak da to bude još na kraju odlicno
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Da ima , ali broj okretaja motora je isti.
Znači broj okretaja motora je isti, ali je na G200 izlazni broj okretaja 1800, a na ovom tvom max 3600 o/min.

Nepotrebno citiranje postova!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ma samo stavi pogonsku remenicu fi 80 - 85 mm a pogonjenu 120 - 125 mm.
A ma tu već imaš sporije remenice, onda samo premjeri manju pogonsku i veću pogonjenu, i ako su vrijednosti kako sam naveo (ili približno) onda je to OK. 👌
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Ma samo stavi pogonsku remenicu fi 80 - 85 mm a pogonjenu 120 - 125 mm.
A ma tu već imaš sporije remenice, onda samo premjeri manju pogonsku i veću pogonjenu, i ako su vrijednosti kako sam naveo (ili približno) onda je to OK. 👌
Da upravo tako i je pogonska 80mm a iza stavit cu na 120mm to je sporiji prijenos bude to odlicno jer tako i mio f 400 ima sa g150 motorom koji ima direkt na radilici izlaz
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
25
Molim za savjet ! Na mtk Mio f 420 želim postojeći motor zamjeniti sa Loncinom g 200 . Zanima me što se još mora preinačiti da bi to bilo u funkciji !?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Znam da treba raditi međuploču jer nestane na mjesto, jer je loncin dugačak. Gas sajlu treba sigurno pripast, e sad dali još šta treba neznam......
Možda se javi neko ko je to radio.....
U temi Honda 420 bi trebalo biti čini mi se
 

Najnoviji postovi

Na vrh