• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Znači filter ulja nema?
Ok, probaću sutra.
A reče mi neki čovek da se filter vazduha ne menja, nego se samo opere u dizelu i vrati, a dole se naspe ulje. Samo to pranje mi nije jasno, kako se izvodi.

Na mom su nalepnice još vidljive i na filteru piše "prati često, ako treba i svaki dan". Vidi se na slici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Nisi valjda čep za nalijevanje pokušao odvrnuti šrafcigerom?
Ako ne ide "papagajke" u ruke i lagano ide,nema tu šta zapinjati,primiš za onaj valoviti dio ispod ovog crvenog
Filter ulja nema
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
43
Znači filter ulja nema?
Ok, probaću sutra.
A reče mi neki čovek da se filter vazduha ne menja, nego se samo opere u dizelu i vrati, a dole se naspe ulje. Samo to pranje mi nije jasno, kako se izvodi.

Na mom su nalepnice još vidljive i na filteru piše "prati često, ako treba i svaki dan". Vidi se na slici.
U Filter u zraka imaš i jednu spužvu, izvadi je i vidi dali se raspada, ako se raspada mjenjaj.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Nisi valjda čep za nalijevanje pokušao odvrnuti šrafcigerom?
Ako ne ide "papagajke" u ruke i lagano ide,nema tu šta zapinjati,primiš za onaj valoviti dio ispod ovog crvenog
Filter ulja nema
Nisam, proba sam rukama i ni da mrdne. Danas ću da probam papagajkama pa valjda ga neću polomiti. Staviću prvo neku krpu.
Danas je kiša pa ne mogu da radim ništa da bih ga zagrejao, ali neka radi u mestu na pola gasa jedno 10 min i biće dovoljno da se ugreje ulje.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Nije nego nisam sipao gorivo od kako sam kupio i juče uzmem da proverim, a ono ima još 1 cm goriva. Samo sam se presekao 😃
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Prva stvar prije paljenja mtk,je provjeriti ulje u motoru i da li ima goriva,traje ne više od 10 sekundi, a uštedi novaca i živaca
Kako se pali kad se ugasi zbog nedoststka goriva?
ja imam svoj sistem i za 5 min pali iz prve,ali ga neću ovdje pisati jer možda nije pravilan
Poslušaj savjet od vlč puknuti
A ako napraviš kako sam ti gore napisao neće ti ni trebati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kako se pali kad se ugasi zbog nedoststka goriva?
Jednom sam to radil, silom prilika, kad je prijateljev stroj ostal bez goriva.
Natočili smo gorivo do vrha.
Otpustil sam maticu na lajtungu pri dizi i povlačil štrik par put, sve dok nije počela špricati nafta bez mjehurića zraka.
Zategnul maticu i kresnul je na slijedeći potez.

Ne znam jel' pravilno ili nije, ali je riješilo problem.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
I ja sam slično,ali inače postoji na pumpi šaraf za odzračivanje,koji je tako smješten da ga je jako teško otpustiti i dotegnuti
 
  • Like
Reactions: ZJ

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ulje zamenjeno. Ali niste mi rekli jednu bitnu stvar, da izvučem merač dok sipam novo ulje. Kad je on zatvoren onda nema odušak i teško silazi novo ulje, a i kad se iščupa merač ne ide baš lagano jer ima neki lim na otvoru za ulje.

Malo sam nasu preko max ulja, al neće da škodi. Tačno 2l.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ispuštaš na vijku na karteru ispod motora,mislim da je ključ 17
A sipaš na vrhu iznad podizača ventila,gdje je odušak(izvučeš šipku da lakše guta)
Ulje ide 15 -40
Mjenjaš jednom godišnje
Prije nego nekoga nešto optužiš čitaj sa razumijevanjem
Meni nitko nije rekao pa mi je ipak sama logika nešto nameće

Prije ulijevanja ulja moraš i čep sa nove boce ulja odvrnut i skinut eventualno alu foliju ili plastični unutarnji čep:cautious:
 

BibeCohe

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
3
Kod rada motora na leru radi normalno, a kada se gas doda krene praviti eksplozije kao kod benzinca. Mijenjao sam karike, diznu, bosch pumpu i podizače ventila
Hvala i lijep pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh