• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

S

staffmen

Guest
na tu kosilicu samo kardan treba stavit i to je to.
Jako dobra stvar jer mtk ne gazi po travi koju pokosi nego čitavi otkos lijepo padne na zemlju.
Samo cijena je malo paprena:scratch
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bum probal, inaće Ursus 335 zastenje kad naletim na kvrgu... cjepač koliko ne zacijepa zdrobi u treščice za potpalu :supz::supz::supz:

Eto probal ja cjepač, labinka ga tjera ajmo reći bez problema ako se ne radi o teškoj kvrgetini koju traktor pogoneći cjepač prereže, a Labinku SS zgasi... no cijepati treba s osjećajem za drvo krvgavosti iznad 80% i ide... slike uskoro...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Eto probal ja cjepač, labinka ga tjera ajmo reći bez problema ako se ne radi o teškoj kvrgetini koju traktor pogoneći cjepač prereže, a Labinku SS zgasi... no cijepati treba s osjećajem za drvo krvgavosti iznad 80% i ide... slike uskoro...

Eto problem riješen vidis da možeš tjerat cjepač s labinkom :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,775
Mrga, jel direktno ili preko multiplikatora?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, jel direktno ili preko multiplikatora?

multiplikator 1:2 je između kojeg i koristim za traktor.

Kardan u spore i piči, u brzim mi se nekak čini da su okretaji preveč...al u brzim cepa uh....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
multiplikator 1:2 je između kojeg i koristim za traktor.

Kardan u spore i piči, u brzim mi se nekak čini da su okretaji preveč...al u brzim cepa uh....


daj slike bolan :supz:
 
V

varaždinec

Guest
dečki pomagajte,kod labin progresa 8Ks problem nastaje kod getribe, tj. vožnja i ona sama zastaje.Dodatno kvačilo koje ima da ju možeš solo gurati u toku vožnje samo poskoči gore i freza zastane na nekoliko sekundi i onda ponovo krene,ide nekoliko metara i ponovo se to desi.Da li ima koju oprugu unutra pa je oslabila neznam,ako netko nešto zna o tome ili ima upute pisane molio bi za pomoć.

Unaprijed hvala.
 
S

staffmen

Guest
ak se ne varam ovo je kosa za labinca 8ks.

opcenito kazu da te strizne kose ne valjaju, al eto ja sam sa svojom zadovoljan.

Samo treba biti oštar noz i kosa dobro podesena. I reze sve. ne ostaje iza njega. I ako je moguce cim manje skretati jer onda ne pokosi sve. Znaci uhvatit liniju i samo ravno. A kad se treba okrenuti kosu dignut u zrak, ponovno uhvatit liniju, i nastavit kosit.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Koje su bolje? ne kužim u čemu je caka kod tvorničkih kosa a baš nisu nešto?

Mislim da je stvar u broju okretaja na kardanu...nije direktno do kose...nego do traktora...muta je najbolja za kosit je ima največe okretaje na kardanu dok je lošija u frezanju,tu je najbolji labinprogres...a za IMT neznam
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Mislim da je stvar u broju okretaja na kardanu...nije direktno do kose...nego do traktora...muta je najbolja za kosit je ima največe okretaje na kardanu dok je lošija u frezanju,tu je najbolji labinprogres...a za IMT neznam
Broj okretaja se da dosta riješiti sa veličinom guma, al je bitan i prenos u kusi samoj, kvalitet kose,... ja imam malog labinca i na njemu je bila orginalana kosa labin 130cm i nakon nekog vremena sam upaso kosu na njega od mute maestral, labinova joj nemoze ni opeliti, a znači isti prenos ite gume sve isto al kad sam upaso mutinu kosu šipa kao brico.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Broj okretaja se da dosta riješiti sa veličinom guma, al je bitan i prenos u kusi samoj, kvalitet kose,... ja imam malog labinca i na njemu je bila orginalana kosa labin 130cm i nakon nekog vremena sam upaso kosu na njega od mute maestral, labinova joj nemoze ni opeliti, a znači isti prenos ite gume sve isto al kad sam upaso mutinu kosu šipa kao brico.

Aj mi molim te objasni kako ovisi veličini kotača na broj okretaja kardana?
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Aj mi molim te objasni kako ovisi veličini kotača na broj okretaja kardana?

Pa logično ili mi se čini. Veći točak da ide brze pa valja travu nemoze stici pokositi , manji točak sporije ide a imas obrtaje kardana tj. mozes gasom postići veće obrtaje kardana a manju brzinu na kotaču tako da kosa moze raditi kako treba (ovo je najvise za one koji nemaju invertor pa rikvercom kose). A i manji točak bolje drzi polegnutiju kosu ne pobija je naprijed a tim kosa bolje i kosi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kako si pripasao mutinu kosu? imaš kakvu sliku?

Meni bi mogla kositi s obzirom da imam 12" kotače a ne 15" na SS-u
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Kako si pripasao mutinu kosu? imaš kakvu sliku?

Meni bi mogla kositi s obzirom da imam 12" kotače a ne 15" na SS-u

Kod mene ja mali labin sto kosi tj. na njemu je mutina kosa mute maestral ne gorenje. A kosu sam pipaso tako sto sam onu pribubnicu napravio da mi je kao kod labina od pločevine izbusio rupe i legne ko fabrika, a kardan sam rijesio tako sto sam napravio spojnicu koja spaja kardan labina i kardan kose. Posto su obadva muška izvoda i od kose i freze onda sam u spojnicu napravio do pola 10 zuba tj. onaj dio sto ide na kosu, a u drugu polu 12 zuba tj. onaj dio sto ide na frezu.(ovu spojnicu mi je tokar radio) tako kad sam to spoio radi perfekt evo već 10g.
 
S

staffmen

Guest
Aj mi molim te objasni kako ovisi veličini kotača na broj okretaja kardana?

Ko prvo...uzasno me zivciraju ovakvi nepromisljeni odgovori. Poogotovo kad to kaze neko ko ima kolko tolko pojma o mehanici, strojevima....ili barem govori da ima.
krumpironja daj misli malo.

Ako imas kardan koji se na 3000 okretaja motora vrti 850 o/min a mtk se krece brzinom od 5km/h sa kotacima 8" u 2 brzini
(govorim neki primjer bez veze)

Dal ce ta kosa kositi bolje ak na istim okretajima motora stavis kotace 12-15" s kojima ce se brzina mtk-a povecati na nekih 8-10km/h, bolje od prvog slucaja?

Dal kad ti kosis sa svojom kosilicom na guranje, ako ju imas, kosis istom brzinom po gustoj travi kao i po niskoj i rijetkoj travi.
Kosilica ce pokositi, al u gutoj travi ce više raščerupati travu nego ju pokositi svuda jednoliko.

Mislim da je stvar u broju okretaja na kardanu...nije direktno do kose...nego do traktora...muta je najbolja za kosit je ima največe okretaje na kardanu dok je lošija u frezanju,tu je najbolji labinprogres...a za IMT neznam

to sta pricaju da je muta bolja nnebi reko da je do okretaja kardana jer ima 900 o/min a labinac 800
sa malo vecim okretajima motora se to sredi. Prije bi reko da je do kvalitetnije mutine kose, naspram ORIGINAL labinovih.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kod mene je kombinacija malog labin 8ks. i IMT kose
(vec po neznam koji put. Pitat cete me kako sam pripasao kosu od imt-a. -e pa nikako. Imt je radio kose za labinprogres. To je bas za njega.)
I zadovoljan sam jako. Meni je kosa super podesena, nož je novi, a i prije svega OŠTAR.

Ako je noz tup ja u 1 brzini sa nekih 2km/h pokosim jako lose.
A eto proslu kosnju noz sam nabrusio prvi put od kada je stavljen novi noz prije 1,5g....i sve sam kosio u drugoj brzini cca 5km/h i pokosilo je sve do zadnje travke.


Ak vas znaim kak to izgleda ima sve na youtube-u.
http://www.youtube.com/watch?v=pv2Ox2RTz4M

http://www.youtube.com/watch?v=8-xV6o3O6JQ
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh