• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
max brzina u knjižici je 160km/h, ali vjerujem da ide brže, jer sam dogural do 162km/h, al ponestalo mi ravnice, a on je još uvjek ubrzavao...
Svaka čast, ali (bez uvrede) na tim točkićima od tački :scratch
Hvala ljepo ali ja ne i još jednom svaka čast :?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
(bez uvrede i tebi) al sigurno si probal pa znaš da je stabilan...

moš' ili probat ili vjerovat na riječ, dovoljno su široki i veliki da upiju čak i ove HR ceste sa svim njihovim rupama i izbočenjima...
a u zavoju se možeš nagnut kolko ti nogare daju jer one prva počnu strugat, i frend koji je bajker je zavoje prolazio sa 120 na sat, ja se ne usudim tak naginjat jer nemam dovoljno km pod dupetom da bi tak nešto izveo...

a evo ti i usporedba sa kotačem od tačke, samo zbog tebe sam išo po tačku :lol:

dsc03930fo.jpg


dsc03931g.jpg


a za razliku od tačke i košta malo više, cca 800kn po komadu :rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
(bez uvrede i tebi) al sigurno si probal pa znaš da je stabilan...

moš' ili probat ili vjerovat na riječ, dovoljno su široki i veliki da upiju čak i ove HR ceste sa svim njihovim rupama i izbočenjima...
a u zavoju se možeš nagnut kolko ti nogare daju jer one prva počnu strugat, i frend koji je bajker je zavoje prolazio sa 120 na sat, ja se ne usudim tak naginjat jer nemam dovoljno km pod dupetom da bi tak nešto izveo...

a evo ti i usporedba sa kotačem od tačke, samo zbog tebe sam išo po tačku :lol:

a za razliku od tačke i košta malo više, cca 800kn po komadu :rolleyess:
Normalno da sam probal, ali na tim malim kotačima 160 i malo preko :rolleyess: Tu je mene prpa izbočenja i rupa, a o kamenčićima da ne pričam. Zato i velim svaka čast, ali ja više ne.
Došlo bu i tebi iz riti u glavu, to ti dojde s godinama ;)

A za sliku :prayer::prayer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
drži se asfalta ko po tračnicama na 160, ne znam ja kaj si ti to vozio...
letjel sam preko rupa i kamenja, i osim tvrdog ovjesa koji te dobro izlupa ako naletiš na rupu, ne dogodi se niš, šak i kad si nagnut, guma je 3 cola manja od trkače gume na motorima koji idu 270, a široka je 160, kao na Apriliji Pegaso od 650ccm... i sličnim motorima koji također idu oko 150 do 200km/h

a index brzine za ovu moju gumu je 210.

a ovaj skuter i manji skuteri koji su ispod 200ccm nisu za ispoređivat.

a sa kamenčugom na cesti buš se rasipal i sa trkačim motorom od 1000ccm...
sve ti je to karma...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ma ova igračka to je samo da se nauči na motor. Kasnije dolazi chopper i onda lagano cesta bez kraja, vjetar u kosi... 8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovo mi je bolje sa kaj manje vjetra :lol:
a solidno ide...
malo mi fali šaltanje, al ima i ovo svoje prednosti...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887

Na ovoj sliki u sredini si nekako čudno savijo nogu? Jel ti to voziš il stojiš?
:D He he, šalim se, dobre slike.

Josix
:| Ovaj tvoj, makina od skutera ima umalo pa 200 kg. Puno to, :scratch odakle mu tolko.
Inače juri on 160 :D, e pa dobro ide.
A što te odbacilo od endure da si onda uzel ovoga? Samo za informaciju, za te pare bi dobijo koju godinu staru Yamahu XT 660R koja je inače pouzdan i meni OK motor. Nemoj sad misliti da mislim da tvoj sadašnji nije OK, tu je samo malo usporedbe.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josix
:| Ovaj tvoj, makina od skutera ima umalo pa 200 kg. Puno to, :scratch odakle mu tolko.
Inače juri on 160 :D, e pa dobro ide.
A što te odbacilo od endure da si onda uzel ovoga? Samo za informaciju, za te pare bi dobijo koju godinu staru Yamahu XT 660R koja je inače pouzdan i meni OK motor. Nemoj sad misliti da mislim da tvoj sadašnji nije OK, tu je samo malo usporedbe.

nije ni meni jasno, al težak je...
pa, imam 5km do posla, i bilo mi đžal kupit endura za tako kratku relaciju, a i "šupal" je enduro, Nexus kud i kamo bolje štiti od vjetra kad je hladno... evo ja još uvijek idem na posal sa njim... a ima i grijanje nogu, nešto slično kao i automobil.

ako dogovorimo kakvu kavu u Bosancima, buš vidil u živo da je to zanimljivo vozilo :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E to da bolje štiti od vjetra, to je istina. A da još grije u noge, to ti je opet u plus što se tiče voznje u hladnom vremenu.
Trebal bi još imat grijanje ručke ko moj BMW onda bi mogal i u zimi da se voziš :p, naravno da se šalim.
Ja sam se vozijo sa mojim malo, pre neki tjedan dana. Napravijo nekih 100 km ali je bilo sunčano i nekih 13 st.C. Staviš na sebe moto odelo i nema problema jer ti vjetar ne može ništa. Tako se može još malo uživat ali asfalt je hladan pa treba vodit računa i o tome pa da nebi onda bilo...

Za kavu neznam kako bi se dogovorilo jer smo mi daleko jedan od drugoga ali svejedno ti vjerujem da imaš zanimljivo vozilo.

PS
Jel možda znaš kolka ti je potrošnja goriva?
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
vozio gilericu i jako dobra mašina al nije za mene...

ma na srednjoj slici nemam di nogu staviti jer mi udara u volan pa san je vukao tako za sobom, i uvijek zaboravim da je i ta slika tu, malo starije slike i vero me sram te slike, nije po pe esu nikako ne ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vozio gilericu i jako dobra mašina al nije za mene...

ma na srednjoj slici nemam di nogu staviti jer mi udara u volan pa san je vukao tako za sobom, i uvijek zaboravim da je i ta slika tu, malo starije slike i vero me sram te slike, nije po pe esu nikako ne ;)

Vidim da ležiš skoro na tlu :p, nema mjesta ni za šta. Svaka čast.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
novi nexus ima štitnik za ruke, ovaj stari ima retrovizore na tom mjestu... ali dali bi se ugradit štitnici, grijanje ručki nema...

sa 10l benzina prijeđem cca 200km ako ga "palim-gasim", do posla imam 5km, jedva da se ugrije na radnu temperaturu...

a ako idem na duži put sa prosječnom brzinom 90km/h, onda može i 350km preć sa 10l goriva

troši od 3,5 do 5,5 litara, ovisno dal je gradska vožnja ili otvorena cesta...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
DA, zato ne volim te, skutere i variomatike, ždere previše snage....od frenda XL250, kojeg isto koristi za posao i tak malo po šumi, troši 2-3litre, a od frenda runner 50 je trošil 4-5L, pa di je tu logika......
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
misliš, ždere previše benzina?!
to je problem jer ako ga ne vrtiš, nejde... ako ga vrtiš, troši, znači, troši ko smuk za razliku od klasičnog mjenjača di ti možeš šaltat brzine kako hočeš

baš sam promatrao malo okretaje, u 90% slučajeva je na 4000 do 6000 okretaja
kad ubrzavaš konstantno, odljepiš gas do daske jel, digne na 6500 okretaja, i kad dođe do nekih 150, 160km/h, onda tek okretaji još rastu, mislim da ide do 8000 okretaja, ali ja ga nisam nikad tolko nacjedil, to bi moral na autoputu isprobat.

evo kak to izgleda

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cdYIjW7A3G8&feature=related[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Fino razvlači:prayer:....nemaš kaj!
Da, mislil sam na potrošnju i baš si dal odgovor čemu je to uzrok:prayer:....sa skuterom nemožeš, kak bi rekel, krujzati...ili pun gas ili pusti......
Čujem da imate jednog sugrađana manje, ajd hvala Bogu8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kad ubrzaš na 80, 90, onda možeš krujzat na 3500-4000 okretaja, i tu troši oko 3,5-4 litre, ispod nema šanse...
imamo zanimljive sugrađane, to svakako :rolleyess:
da osvojim milijune na lotu, svakako bih uložio kapital u izgradnju zatvora, to je sve unosniji posao, a kapaciteta je sve manje :lol:

čiko, ide on po autoputu bez brige, nije to moped da ne smije :D
moja žena sa golfom nabrala vrapca i dan kasnije nekakvu velku tičurinu na toj ravnici,
a kakve sam ja sreče meni bi zec skočil pod kotače...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma ide ovaj Nexus, nebi vjerovao da može razviti toliku brzinu al eto, ide.
Meni je inače tuga što nema menjača, pa ovaj kuplung ko da stalno klizi pa ravnomjerno ubrzava. A dobro nekima baš to odgovara, srečom ljudi smo, hvala bogu, različiti. Ja sam više navikal na mjenjač pa da trza motor kad ga startuješ i mjenjaš brzine.
Inače gledal sam na komp kod mog BMW, potrošnja je bila 4,5 a nisam ga šparal. Vozil sam ga tu po okolini, znači kratke ture, gradska vožnja i van njega. Uglavnom nije bilo neke ljepe ravnomjerne vožnje koja snizi potrošnju. Mislim da bi se moglo potrošit i više ali sa ljepom vožnjom i puno manje. Sad ga još nisam tolko isprobal jer ga nemam dugo, tako da vidjet čemo još.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma bmw ima zahvalne motore, ma cijeli motor je zahvalan, i svakako bi si jednoga dana htio kupit gs 1200, ali kao drugi motor, jer bi mi ga bilo žao paljuckat svaki dan za na posal...

a ovaj glupi variomat na nexusu, kolko je dobar za ubzanja u gradu, tolko živcira kad pokušaš "krujzat"... i fali mi šaltanje... al kaj je tu je, ja sam zadovoljan...
a da bi moglo bolje, bi, al ćemo pričekat za to :D

:partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
firemanpeter, jeste to mrcina:shock:, nek te dugo sluzi i natuces kilometara snjim:supz:

Gle moju mrcinu, meni sluzi za po njive i obilazak po selo, ehh koju sam ja budala, prodao zlatan YUGO na plina i kupio motor, ali brat je voleo motor, ja ih mrzim, i to kineza, kazes da BMW trosi 4.5, iznenaden sam jer ovo smece potroci 4 litara,50 kubika je dvotaktni, bolje da sam vozio yugo na plina nego motora, 1000 puta sam se pokajao sta sam kupio motor:madmana:


Kad vidim covjek koi vozi motor, odma pomislim, bog ka kaznio:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh