• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To je ETZac, jel?...nažalost, rietkost je vidjeti MZ u ovako dobrom stanju...Ja sam vozio ESa(zagorsko autohtono vozilo, sa onim portabl televizorom)..neponovljivo iskustvo....
Kas se struja drži?...jel taj još uvijek ima baterijsko paljenje?
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
To je ETZac, jel?...nažalost, rietkost je vidjeti MZ u ovako dobrom stanju...Ja sam vozio ESa(zagorsko autohtono vozilo, sa onim portabl televizorom)..neponovljivo iskustvo....
Kas se struja drži?...jel taj još uvijek ima baterijsko paljenje?

da etz 150 91 godiste.a struja se drzi stavio sam cjelu novu instalaciju ustvari motor je komplet restauriran,sve skupa s cjenom njega oko 5 tisuca kuna.a paljenje je ko i na svakom jos.i to zna zezat.al planiram stavit elektronsko.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter, jeste to mrcina:shock:, nek te dugo sluzi i natuces kilometara snjim:supz:

Gle moju mrcinu, meni sluzi za po njive i obilazak po selo, ehh koju sam ja budala, prodao zlatan YUGO na plina i kupio motor, ali brat je voleo motor, ja ih mrzim, i to kineza, kazes da BMW trosi 4.5, iznenaden sam jer ovo smece potroci 4 litara,50 kubika je dvotaktni, bolje da sam vozio yugo na plina nego motora, 1000 puta sam se pokajao sta sam kupio motor:madmana:

Danot, voleo bih da bude kao što ti kažeš, da me služi mrcina pa da se naradi u kilometrima. :)

E nemoj se kajat zbog motora, ako ga ne voliš onda ga prodaj. Možeš kupit drugi koji če te zadovoljit, ako ga više ne želiš imat onda uštediš pare od prodanog kineza. Ja skutera nisam nikad imao ali brat ga je imao. Ma što ja znam :scratch, nije ni meni sjeo dobro.
A motorčič za na njivu ti je Tomos APN. On je legendarac, barem za mene. Zbog njega se nisam nikad pokajao. Mislim da bi se prije zbog BMW nego zbog APN. APN imam od 86te, istina da ga sad rijeđe upotrebljavam ali njega nebi dao od kuče.
:scratch Moram ga neki dan uslikat pa prikeljat tu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
da etz 150 91 godiste.a struja se drzi stavio sam cjelu novu instalaciju ustvari motor je komplet restauriran,sve skupa s cjenom njega oko 5 tisuca kuna.a paljenje je ko i na svakom jos.i to zna zezat.al planiram stavit elektronsko.

Brat je imao MZ ETZ 250. Več je to dugo nazad :scratch, to je bilo negde u sredini 80ih prijašnjeg stolječa :shock:
:lol: Ma smijem se sam sebi kako sam ovo gore napisal.
Inače meni je u memoriji ostao kao dobar motor. Taj njegov je bio u jako dobrom stanju i nije bilo problema sa njim, nije se kvarijo. U originalu je bio jako sličan ovome tvome sve dok nije on počeo sa doterivanjem, napravijo je masku, zadnji dio... dosta ga preradijo po izgledu tako da je ličijo več na dosta ljutu mašinu.

Sve u svemu, pamtim ga kao dobar motor.

PS
Tvoj mi djeluje u dosta originalnom stanju. Svaka čast.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
E nemoj se kajat zbog motora, ako ga ne voliš onda ga prodaj. Možeš kupit drugi koji če te zadovoljit, ako ga više ne želiš imat onda uštediš pare od prodanog kineza. Ja skutera nisam nikad imao ali brat ga je imao. Ma što ja znam :scratch, nije ni meni sjeo dobro.
A motorčič za na njivu ti je Tomos APN. On je legendarac, barem za mene. Zbog njega se nisam nikad pokajao. Mislim da bi se prije zbog BMW nego zbog APN. APN imam od 86te, istina da ga sad rijeđe upotrebljavam ali njega nebi dao od kuče.
:scratch Moram ga neki dan uslikat pa prikeljat tu.

Kajem se!
Sva sreca sta imam Partnera pa ga lako transportiram kad stane na putu, uvjek nesto zeza:mad:
Zato daleko od kucu vise i ne idem!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nije kinez bezveze jeftin...
ja sa Gilerom nemam nikakvih problema, pa ni sad kad su temperature oko 2°
a kaj se tiće potrošnje, 5 litara mi nije puno, da sam htio manju potrošnju, mogal sam uzet 250 ili 300ccm nexus, i imaš 3.5 do 4l potrošnju...

al kad sam osjetio kako 500ccm vuće, nema šanse da uzmem slabije!! :supz:

na godinu pred zimu bih uzeo neki jeftin auto za zimski period i povremene kratke relacije
razmišljam čak i o Ladi Nivi ali bez plina, plin samo zakomplicira život sa motorom i servisom... a to malo kaj bi se vozila... moram još vagnut...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Dokle ce ova tehnologija....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=t5SqoyR8Ht0&feature=related[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dokle ce ova tehnologija....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=t5SqoyR8Ht0&feature=related[/YT]
Granica je fizika a ne ljdska glupost .
Nego vidiš ..a naši "napredni" forumaši kupe motor iz dosade ... crpe fosilna goriva , zagađuju okoliš na raćun svoje bahatosti .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lijepo snimljeno ali zapravo nista posebno nije pokazano.

zato ovo, ovo je prava stvar. trial.. :p

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZKrrfJFEPmo&feature=related[/YT]

puknuti? :scratch
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
lijepo snimljeno ali zapravo nista posebno nije pokazano.

zato ovo, ovo je prava stvar. trial.. :p



puknuti? :scratch

Cilj mi je bio da vam predstavim elektro motocikl, neznam dali si to primetio.

A spored mene ovo je prava stvar, treba od sve po malo da znas i da imas konjske zivce.
neko bi reko da je enduro za pickice, al vara se
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PurCZCxbR8w[/YT]
padaju motori posvuda kao kisa
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:oops:

samo sam povrsnu pregledao, nisam vidio da fale kljucni dijelovi :blackeye

a ovi gore, to su vec tezi slucajevi. previse udisanja benzinskih para i turiranja motora u zatvorenim prostorima :lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
oba video uradka su zbilja ok ,kapa dolje majstori,mada na ovom prvom bi se moglo reči da je majstor pravi profić:partyman::partyman:
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Granica je fizika a ne ljdska glupost .
Nego vidiš ..a naši "napredni" forumaši kupe motor iz dosade ... crpe fosilna goriva , zagađuju okoliš na raćun svoje bahatosti .

a da te pitam a zkj su motori izmisljeni nego da se ljudi voze iz "dosade"
a kaj se tice benzina i zagadivanja kaj da si kupim motor na struju ili bicikl
:evil:
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Chris Pfeiffer i Rock Bagoros, prava umjetnost
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-b2Z1y9XA8s[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EKuJfAGAcDk&feature=related[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
pošto sada imam ''puno pravo'' nastavit ću prepisku ovdje koja je počela u birtiji :drinkers:
nakon mnogo naganjanja sam se odlučio za ovaj ATX
razlozi koji su pretegli su trajna registracija i jeftini dijelovi

mada bio sam jako zainteresovan za jednog CTXa ail me odbilo to što se mora registrovati svake godine a to košta 80e , a prva registracija sa prevodom vlasništva košta 130e
to je bezobrazno previše za motor od 80ccm :supris:
cijena mu je bila 250e ali čini mi se da je bio u solidnom stanju sudeći po slikama sa oglasa i razgovora sa vlasnikom

ovaj je registrovan i svake godine se plaća samo polisa osiguranja (ako to želiš i nećeš da rizikuješ) ona je nekih 15-20e , to se već može podnijeti :prayer:
platio sam ga 150e i planiram na njega još ugraditi nekih 50 , obzirom na cijenu dijelova i to da ću sve raditi u svojoj režiji smatram da za te pare mogu da ga kompletno preporodim
inače je generalno gledajući u dosta dobrom stanju ali mora da se riješi dosta sitnica :sajle,karburator,paljenje da pretresem, klip ću staviti novi bez obzira kakav je ovaj , auspuh da se pričvrsti kako treba i još dosta gluposti koje ne traže skoro nikakva finansijska ulaganja ali treba to dovesti u red
da se razumijemo , ja hoću da ga vratim u picikato stanje

slika012.jpg


slika011.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za registriran motor u voznom stanju to stvarno nije puno. a jos uz to relativno dobro i izgleda. za bagatelu se na tome napravi generalka a djelova ima na svakom cosku.
jedino, sto nisi isao na apn-a zbog prisilnog hladjenja? istina da je manji, nizi od ovoga, ali mislim da si govorio da mu je namjena obilazak suma,polja i tako to pa ce ovo naletno hladjenje biti mali minus. iako, nemora znaciti ako se nece forsirat sa gasom.

vidim i na ovom stoji kurbla dolje. kome je stajala gore tj vracala se u gornji polozaj, taj je bio frajer :lol:
stalno je taj feder zafrkavao kod sastavljanja pa smo to bacali van.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Na slikama mi izgleda dosta dobro stanje tvog ATXa, izgleda očuvan. Istina je da je realnost u večini puta nešto drugačija od slika ali vidi se da nije loš. Vjerujem da treba neke stvari malo doterat ali to za tebe neče biti problem. Ako baš hočeš da bude picikato onda ti treba origi blatobran jer je ovaj od APN a do tad če i ovaj da posluži.
Inače nemam iskustva sa ATXom ali imam sa BT 50 koji je imao sličan cilindar, hlađen zrakom (vjetrom u vožnji) pa se kod njega dešavalo da se loše hladijo ako su se vozila po dva čoveka uzbrdo. To je išlo sporo pa je došlo do zaribavanja ako je takva vožnja bila dosta duga. Taj je motor radijo na dosta visoke obrtaje, to se osetilo več na strtu jer je trebalo dosta gasa da se pokrene motor u vožnju.
Može bit da je ovaj agregat na ATX nešto drugačije napravljen jer se proizvodijo posle BT 50 pa se nadam tome jer onaj nije bio baš nešto.

Za mene daleko najbolji APN (kojeg sam si ostavijo pa da me preživi) ima dobar agregat ako se ga malo ojača sa kojim KS više, ali šasija je na ATX je puno bolja, jača. Ista je bila na BT 50.
Ajd sredi ga ti u picikato, več se veselim slika od tvojih radova, barem se nadam da če ih biti nešto. :D Sretno sa radovima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh