• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Zračni ili vodeno hlađeni motor

Nisam to za gorivo znal, no još uvijek mislim da je cijeli Vladimirec jeftiniji nego samo Deutzov motor. A da ne govorimo koliko ga je jeftino popraviti.

Jedina je caka da prema ruskim traktorima imam averziju sličnu kao i prema žutim felgama, skoro pa istu. Tak da takvo šta ne dolazi u obzir sigurno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Zračni ili vodeno hlađeni motor

Tvoj izbor. No, za tu namjeru dobra varijanta.
Pa to nebi niti bil traktor već samohotka, tj. samohodna pumpa :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: Zračno ili vodom hlađeni motor

Vladimirac je čudo za takve stvari koliko god vam on bio gadan i antipatičan
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Zračno ili vodom hlađeni motor

pa neće s njim u krevet već u šumu ili njivu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Zračno ili vodom hlađeni motor

Ja bi dao prednost nekom benzincu ..pa ga natovariti plinom ..a okretaja do mile volje .
Sumnjam da bi na kraju financije izgledale puno lošije ..možda samo na račun plavog .


Jel postoji neki razlog zašto ne b to bio motor od auta ?

vodeno hlađenje svakako
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zračno ili vodom hlađeni motor

Mi smo svojevremeno imali pumpu u DVD-u protoka 800l u min.a pogonjena bubinim motorom i radilo je sve ko vurica.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: Zračno ili vodom hlađeni motor

@puknuti, bas mi je drago da si se ukljucio...procitaj molim te s cim se ja bavim, par stranica prije
Slikat cu ako budem mogao iza 9ipo veceras idem sad u crkvu pjevat!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
tomosova pumpa kad se poveća dubina vode prestane vući ,šta bi bio uzrok
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A kolika je ta dubina koja pumpa tomos bi trebala da povuče?
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
vukla je normalno s 6 metara,sad kad se spusti nivo vode ispod tri metra prestane vući
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ili ti se zaštopao rotor ili izgorjela brtvenica na osovini, a pogledaj i brtvu na ulazu ( usisu)
 
P

petar077

Guest
Pozdrav! Mnogo toga korisnog i dobrih savjeta se moze naci na ovoj temi. Kosjerac je napravio dosta dobar posao, svaka cast, svakako ce mi biti od pomoci! Zanima me da li je netko iskusio nekakve druge probleme pri navodnjavanju, kakva su vasa iskustva, ideje i trikovi? Dosta sam citao po internetu i moze se naci dobrih postova, ali ipak praksa je praksa. Naisao sam na dobar clanak o navodnjavanju, pored ostalog, pa ako nekoga zanima, moze provjeriti ovdje - navodnjavanje kap po kap
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam prije par godina uzeo pumpu sa Hondinim motorom,160ccm, i pumpa Mio Standard. Puno radi kod mene,zasad prezadovoljan. Koštala je nekih 5500kn,ali vrijedi tih novaca. Na punom gasu troši oko 3 litre na sat,i najveća joj je mana težina od nekih pedesetak kg,pa nije baš spretna kad ju treba premještat,ali ni lakša ne može biti.Naravno,ovisi koliko mislite raditi s njom,za neke manje potrebe je možda i prevelika i preskupa.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako to misliš kako se koristi?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
Pa zanima me na što ju trebam prispojiti i je li to kao ona vrtna pumpa za bunare čistiti ili sam "fulao celi futbal"..
 

Najnoviji postovi

Na vrh