• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kinez ima dobru logiku i zato mi se sviđa, no kada ga upakuje talijan, švabo ili austrijanac onda ga kupuju snobovi. Istina ima razlike od kineskih provincija do provincija, ali nećeš ni u Osijeku kupiti dobru turbinu za Rolls Royce niti ćeš kupiti u Karlovcu dobar plug ;) Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo ovaj moj kinez zasad radi dobro, imam 5 zaljeva i svaki dan radi od 10-15 sati a kad pristigne paprika za berbu radiće možda bez prekida pa ćemo vidjeti koliko će izdržati, a što se tiče potrošnje svaka mu čast, što je tomos zaljevo sa 9 litara kinez zalije sa 4 l.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo pazi iz kakvih kanistera točiš i što točiš ;) Također trebao si već promjeniti prvo ulje. Polako već možeš prekontrolirati spojeve i podesiti ventile ako je potrebno. Onda si open miran 7 dana ;) Što kaže upustvu kakvi su ti pregledi ili servisi? 5 sati 100 sati 300 sati...
Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Samo pazi iz kakvih kanistera točiš i što točiš ;) Također trebao si već promjeniti prvo ulje. Polako već možeš prekontrolirati spojeve i podesiti ventile ako je potrebno. Onda si open miran 7 dana ;) Što kaže upustvu kakvi su ti pregledi ili servisi? 5 sati 100 sati 300 sati...
Poz

Ulje sam promijenio na 20 sati, sledeće promjene ulja su na 100 sati, spojeve sam pregledao odmah, a ventili neznam kada se šteluju nisam našao u upustvu ima nešto piše na engleskom čini mi se možda ima i za ventile. Znaš li ti koji zazor ide za ventile.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Koliko ima sada već sati? ;) Evo našao sam sliku jedva :) Pogledaj da li kod tebe tako piše za ventile.
specifikacija5ksres.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ok. Ovdje piše da ti usisni i ispušni ventil u hladnom stanju motora trebaju imati zazor 0.10 - 0.15 to je to :) Kod većih modela ima više tolerancije. AKo znaš marku kineza mogu ti provjeriti za tvoj model, ali mislim da je to to, ukoliko si kupio pumpu 2". Poz
 
Z

zlatar6

Guest
Samo pazi iz kakvih kanistera točiš i što točiš ;) Također trebao si već promjeniti prvo ulje. Polako već možeš prekontrolirati spojeve i podesiti ventile ako je potrebno. Onda si open miran 7 dana ;) Što kaže upustvu kakvi su ti pregledi ili servisi? 5 sati 100 sati 300 sati...
Poz

Evo i ja sam kupio pumpu za navodnjavanje,navodnjavam si samo okucnicu iz potoka uzimam vodu i tankam u plasticne kontenjere, pumpa je Berlan i zasad sam zadovoljan sa njom .
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne pali bez čoka, a kad upali onda radi kao singerica jel? Nije dizel?
 
D

DOMAGOJ9

Guest
Ja sam kupio codecovu pumpu 80CL - Koristim ju več drugu godinu, diesel, troši oko 1 l/h, isplati se nakon godinu dana, ako znamo da pumpe na benzin troše od 2-3 l/h
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Forumaši imam problem s SMP2Tomos pumpa za vodu,radila mi je cijelu godinu savršeno i onda odjednom stala u radu ,odneo sam ju majstoru i izmjenio je svo oko struje ,platinska,magnet, bobinu ...uglavnom s rukama 370 kn,nakon toga prvo zalijevanje ugasi se opet sad sam sam probao da vidim šta joj je i imam osjećaj da presauga u radu,odneo sam ju opet majstoru a on isto kaže da je jako presaugala i da će mi javiti za dva sata i javio je da nezna ni on, kao mora ju komplet rastaviti možda je neki semering...imam osjećaj da mi hoće izmusti još novaca nisam pristao na popravak nego sam ju doneo kući ,pokušao sam ju upaliti ,odvrnuo sam svjećicu koja je jako bila mokra pokušao sam staviti novu i ništa samo se javi i poslije ništa a gorivo se osjeti ko ludo,i sad šta vi mislite???:scratch:scratch:scratch
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
najvjerojatnije ti previše goriva šiša...
neće upalit jer se je puno ulja skupilo u frgazeru, ajd probaj sve skupa očistit i malo propuši kompresorom frgazer pa javi...
i moje znaju tak trokirat, uleti trunka negdi pa dok ju ne probavi...
a i sam znaš da nema kaj bit, semering se mijenja kad počne vodu pljuvat na auspuh, a ona još trkeće...;)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Prepostavljam da igla u karburatoru ne zatvara ili neki problem sa diznom.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
najvjerojatnije ti previše goriva šiša...
neće upalit jer se je puno ulja skupilo u frgazeru, ajd probaj sve skupa očistit i malo propuši kompresorom frgazer pa javi...
i moje znaju tak trokirat, uleti trunka negdi pa dok ju ne probavi...
a i sam znaš da nema kaj bit, semering se mijenja kad počne vodu pljuvat na auspuh, a ona još trkeće...;)

Hvala ,baš ću ujutro odmah malo pročačkat pa da vidimo
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Rastavi i dobro ocisti karburator, najverovatno plovak ne zatvara kako treba, tako je bilo kod meni kod umo6
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
koshin

da li netko ima iskustva sa KOSHIN pumpom?
kažu hondin motor, a duplo jeftinija??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Forumaši imam problem s SMP2Tomos pumpa za vodu,radila mi je cijelu godinu savršeno i onda odjednom stala u radu ,odneo sam ju majstoru i izmjenio je svo oko struje ,platinska,magnet, bobinu ...uglavnom s rukama 370 kn,nakon toga prvo zalijevanje ugasi se opet sad sam sam probao da vidim šta joj je i imam osjećaj da presauga u radu,odneo sam ju opet majstoru a on isto kaže da je jako presaugala i da će mi javiti za dva sata i javio je da nezna ni on, kao mora ju komplet rastaviti možda je neki semering...imam osjećaj da mi hoće izmusti još novaca nisam pristao na popravak nego sam ju doneo kući ,pokušao sam ju upaliti ,odvrnuo sam svjećicu koja je jako bila mokra pokušao sam staviti novu i ništa samo se javi i poslije ništa a gorivo se osjeti ko ludo,i sad šta vi mislite???:scratch:scratch:scratch
sve to mozes sam odraditi. semerinzi nisu sigurno jer bi konstantno pre zezala. verovatno bi trebao iglcasti ventil promeniti. on na vrhu vecinom ima gumicu koja se pojede i stalno pusta vise goriva nego sto to masina moze sagoreti.ili je potpala neka trunka pod nju.sa strane gde dolazi crevo od goriva imas deklic gde je sito za gorivo. produvaj to sve i diznu od goriva. spakuj i pusti gorivo .ako necuri trebalo bi biti dobro.skini svecicu i dobro i zduvaj masinu jer je karter pun goriva. tek onda pali.ako bude kakvih problema javi jer servisiram te pumpe
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A može i jednostavnije od najjednostavnijeg , a pumpa , nije da nije :partyman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vmn7kB1PJAY[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh