• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja sam isto tako napravio preko 2000km sa kolima u potrazi za traktorem do cene od 5000-6000e i jednostavno nisam mogao naci dobar traktor a da je sa papirima!!!! Uvek jedno fali!!! Ako je dobar nema papire a ako je neki krs ima!!!! I na kraju se najutim i povecam sumu novca na nekih 13.000-14.000e i tad pronadjem moj traktor koji samo sto je bio razradjen njivu nije video...

img2193.jpg
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
kako is prošao preko granice???? nitko ništa nepita?

to je malo novaca za vanjske, unutrašnje i montažu.......zračnice i montaža kod nas su preko 1000kn..........a guma najjeftinija je bila kada sam ja gledao, sa 6 platana, 3600 ili 3800kn ako se dobro sječam........

Ma nitko te ništa ne pita.Sa kombijem vozili kotače sa starim gumama preko,a nazad kotače sa novim gumama i stare gume.
U radnji pored računa dobiješ i još neke papire koji kao trebaju na granici,ali nitko nije ni pitao za njih.
Samo teraj!
Cijena je super.Takve gume su kod nas (u najjeftinijoj trgovini)4100 kn(s pdv-om) dok su tamo 3150 kn(s pdv-om).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
super si prošao.......ja kada sam uzimao djelove za rusa, sve je bilo duplo jeftinije nego kod nas, neću samo spominjati ime firme, da se netko nenaljuti.......


neznam što očekuješ od rusa, kada su ga kombinati imali, tada su bili među jačim traktorima, 52ke i ta 82ka što si gledao, i ja sam ju imao.......kod mene je trebalo par sitnica samo uraditi, i služio bi me godinama.........al eto, nisam htio na njemu ništa raditi, jer neradim puno zemlje, stignem sve sa fergusonom napraviti......a ove godine ću nadam se uzeti još nešto i opet ću raditi fergusonom........

a ti gledaš rusa za 10 jutara.......ma što što će ti malčer od 2m, koji ako je pravi profesionalni, rus neće moći tjerati, ove lakše može, al u pravom grmlju ne, sa velikim batovima, bez 100ks ništa........

ako radiš sa malčerom, ja bi odradio sa T40 kakvog si imao, i malčer sa pomakom, da nemoraš voziti po grmlju kojeg malčiraš, nego da radiš bočno i širina malčera od 140cm je OK.......a takvog bi vukao i moj ferguson..........i netreba ti ništa više.......

realno kako cira92 kaže, 5-6000 eura za nekog boljeg rusa je malo, a ferguson se dobije dosta dobar za tu cjenu.........za boljeg rusa trebaš malo podebljati novčanik.......još pogotovo ako ideš raditi usluge, pa da imaš nesiguran traktor i da ti 2 puta stane na jednoj parceli, pa nitko te više neće ni zvati.........bolje i manji, al da ljudi vide da imaš dobar stroj, na oko mušterijama ljepše izgleda, a i ti si sigurniji.........da ćeš posao završiti.......vjeruj mi, svega sam imao.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
@ivanz , moram ti reći da griješiš
Kao prvo 82ka lagano može da parira ovom finim traktorima do 100 konja po pitanju rada u teškim uslovima , čak je i ispred njih
Čovjeku treba za malčera i usluge , to jesu teški uslovi rada i neki fini traktor od 100 konja njemu daleko izlazi iz kalkulacije (gledajmo šta je realno a ne šta je najbolje) , svi mi znamo šta je najbolje ali zaboravljaš da živimo na balkanu
Dijelovi za rusa su dostupni i prilično jeftini , a kada se radi u teškim uslovima rada nema traktora koji nije spreman da rikne
Opet sve zavisi od njegovih tačnih potreba
I molim te , nemoj da poredš 82ku i T40 , to me vrijeđa jer 82ka ga pojede za doručak i pita ''imal još''


E danas sam imao specifičnog mušteriju za korpu kvačila od 82ke , malo sam se iznenadio kakvih sve majstora ima
Naime problem je sledeći , traktor je 2000 godište ima onaj novi tip korpe sa velikim oprugama , čovjeku je ispao onaj središnji dio korpe gdje su ricnovi u koje ulazi spojnička koja tjera hid. pumpu i kardan
Znači pošto nismo imali tu ploču a imali smo od starog tipa , ploče nistu iste ali je isti taj središnji dio a zakovan je sa 6 zakovica , taj dio se lako prebaci , izvade se zakovice , naprave druge i ponovo zakuju
E mene je nasmijalo to što je njegov majstor rekao da to nema šanse da se uradi , i tako ti sada nesretni vlasnik traktora mora da pljune lijepu cifru i kupi novu kompletnu korpu umjesto da ovu ploču kupio po jako prihvatljivoj cijeni i uradi to za sat vremena

Žalosno je što je sve više zamjenjivača dijelova umjesto pravih majstora da nešto POPRAVE
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve mi je jasno.....neuspoređujem 82 i t40, daleko su jedan od drugog.......što se tiče rusa, sve stoji što si napisao, al teško je naći nekog u dobrom stanju.......svi su neodržavani......mislio sam da na mom što trebam rješiti par sitnica, jer krš, al moj je čak bio i nov za 10g mlađe traktore iz oglasnika, koji su daleko u lošijem stanju od moga........i to je problem........još ovaj neda takav traktor za 28 000kn, treba si pucat u glavu.......meni osobno nije bilo isplativo imati tako velik traktor, jer sam trebao kupiti još barem plug i frezu veću da imam za pripremu........a to bi me dosta još koštalo, pa je bilo isplativije uzeti još jedan manji traktor i raditi sa dva.........

ima jedna 52ka u oglasniku, forumaš kobac ga prodaje, kaže da je prvi vlasnik i prva boja i traži 22 000kn, taj mi je na slikama još nekako najbolji, nisam ga vidio uživo........samo opet bolje uzeti 82, velika je razlika.........

http://www.njuskalo.hr/traktori/mtz-52-oglas-4034413

ako je stvarno dobar, nebi žalio ni uzeti 52ku.......ima manje izforsiran motor, duže traje, grijači za svaki cilindar........itd itd

ni ovaj nije loš uz cjenu od 2000€, al je star ko biblija.........ima dobre gume koje su pola cjene traktora, snaga je nešto manja u odnosu na onoga gore i malo ružnija maska, mislim da ima 60ks, dok onaj gore ima 70ks........
ako je 90% ispravan, poslužio bi i zaradio za bolji i noviji.......

http://www.njuskalo.hr/traktori/bealorus-oglas-6066986
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Svi su neodržavani zbog izgovora ''rus je to , može on'' , to samo govori o vlasnicima a ne o traktoru
O oglasima mi nemoj molim te , nema šta nema


CIjene ruskih traktora su evidentno porasle u zadnjih nekoliko godina
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
cjene su porasle, ono što je bilo 1500-2000€ sada je oko 1000€ skuplje........mislim da je razlog ova situacija, sada se kupuju ti stari rusi, jer ljudi neće u kredite, a ovo je ipak jači traktor za malo novca.........
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Cene Rusa su u zadnje vreme osetno porasle!!!!! A jedan od razloga je MASOVNO kupovanje istih!!!! Svi sad gledaju neku 82-jku (bar kod meen u kolini) nebitno koliko zemlje rade pa makar radili i 5h imaju Belarusa... Lakse im da rade valjda...
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
pozdrav... imam pitanje za belarusa vi koji ga imate znateli mozda koliko belarus moze da napravi radni sati do generalne????hvala unaprijed.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
pozdrav... imam pitanje za belarusa vi koji ga imate znateli mozda koliko belarus moze da napravi radni sati do generalne????hvala unaprijed.

Možda ti pomogne podatak da je moja 52ka 73 godište a radilica je još na mjeri N1:icon_e_wink:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Pucaju radilice i klipnjace i na ostalim traktorima (skupljim) ali vlasnici o tome uglavnom cute... A kad se nesto desi na Rusa to celo selo zna,bar kod emen u okolini je tako...

Jednom na JD otisli semerinzi na prednjem mostu posle svega par sati rada o tome znam samo ja i on (bar mislim) jer ga sramota verovatno da prica....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene ni je tako jer jedino ja imam rusa u krugu oko 30 km tak da je ovo prva koja je pukla u zadnjih 40 godina koliko ja znam .
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Kod mene ima dosta Belarusa i skoro svi se teraju sa MINIMALNO odrzavanja (sem mog koga ja odrzavam MAKSIMALNO).... I svi kad nesto crkne nevalja traktor,a polovinu kad pitam dal menjau ulje ili proveravaju po prednjem mostu ili tome slicnom ni neznaju gde i koje ulje ide i kad se menja...... Ima JAKO neodgovornih vozaca koji se tako lose ophode prema traktorima (koji ih hlebom hrane) da ja nemogu da verujem!!!!!!!!
Ja mislim da ima traktora kod nekih vlasnika sto vide novo ulje jednom u 5-6 godona!!! Ja menjam ulje po 3 puta godisnje (zavisi u koj traktor).... Znaci stvarno odrzavam masine i onda nema problema....
Naravo dogode se i fabricke greske i sve to stoji ali 97% je do odrzavanja....
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
majstori molim za pomoć imam problem na mtz 820 pukne mi crijevo od ulja što ide iz hladnjaka ulja u motor iscuri oko 11 litara ulja to se desilo u minuti jer sam išao pun gas i sad mi škripi kad ga ključem okrećem na radilici ali mogu samo za jedno petinu kruga danas ću skinuti dizne da vidim da li mogu možda za čitavi krug šta da radim u vezi toga jer ga ne namjeravam prodavati ima 1450 radni sati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Skini karter i provjeri stanje , pogotovo uljne pumpe da nije nešto završilo u njoj
Ako motor nije radio dugo bez ulja to nije nikakav problem za ruse ali bojim se da je neko strano tijelo tamo gdje ne treba da bude
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slično se desilo jednom kolegi na 920 puklo crijevo na uljnom kileru izbacao ulje po kabini dao se upalit ali je cvilio stradala radilica i ležajevi imal je sreču kupio sve u Mađarskoj za 2 000 kn pred 4 godine .
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
pa kad bi se solidno odrzavo koliko moze imati radni sati 5,6,7,8,9,10 000 sati valjda neko zna
 

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
ja na svom 920 nikad nisam imo vecih problema od proklizivanja kardana :)
a neodrzavam ga nikak,neznam kolko radnih sati ima crkla kazaljka al je traktor 2000 godiste i stalno se snjim radi skoro sve. :)
 
Na vrh