• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Ma nemoras pobratime stavljati bravu vezi zicom koliko da ne klopa ili stavi rajber ,,,,malo ko od lopova ume da vozi rusa ;) ;) ;) mala sala
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Ono uistinu, sve i da se ostavi upaljen traktor, kad vidi šemu brzina, opsovaće pijanog ruskog inženjera, i skinuti akumulator da ne ode baš praznih ruku
 
Posljednje uređivanje:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
jel ima kakva caka za izbijanje ramena hidraulike s osovine? Imam dva i s oba izbijem lijevo rame ali desno niti da bi se pomaklo. Trebam piksirati nosac a tokar trazi da mu izbijem pa neznam jel sta krivo radim?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
To spekne smrtno da nekada ni kad pocrveni neće da izadje a kamoli taj pištoljić da zagrije dovoljno.
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
druze moj savet ti je kombinacija ,, grejanja ,, lupkanja cekicem po bokovima ,, pojedinih odmascivaca , tipa wd 40 ,, benzin , nafta ,,, at-ulje ,, a mozda dodje u obzir i neki prilagodjeni ili specijalno napravljeni radapciger, ,,,,,, ako ne uspe ,,, uzmes brusilicu iseces rame ,ostane ti osovina , nju ocistis , novo rame je kod nas 2500 din
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
probat cu grijanjem,bilo me strah da ne unistim rame nabijanjem a sad kad imam cijeli drugi traktor za dijelove zao mi kupovat novo. Zanimljivo da su lijeva ramena s oba sisla bez vecih problema. Jos mi je ostalo prepakirat cilindar, doduse momentalno cu ga samo zamijenit,probat predihtat razvodnik i ugradit regulator kojeg uopce nema. Neznam jel do cilindra ali kad svojom tezinom skakucem po poteznici izvlaci mi cilindar van a drugi ne. Jos neznam kolko je pametno preslozit kocnice na zracne buduci da imam takve na rezervnom traktoru, mislio sam cisto radi prikolice
 

cabornjak

Novi član
Tu od
7 Pro 2017
Poruka
6
Pozdrav svima, imam rusa 82-ku kojem cijelo vrijeme mjenjač iskače iz brzohodnih i sporohodnih brzina, pri najmanjem opterećenju, i koliko sam shvatio to je neka vrsta predmjenjača, fizički je odvojen od mjenjača u kojem biram brzine.
Htio bih kupiti reparirani "predmjenjač" i mjenjač, gdje donesem svoj neispravni i uzmem ispravni jer se ne želim zajebavat sa popravljanjem pa me zanima da li to ima negdje kod nas ili preko u mađarskoj?
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Pozdrav svima, imam rusa 82-ku kojem cijelo vrijeme mjenjač iskače iz brzohodnih i sporohodnih brzina, pri najmanjem opterećenju, i koliko sam shvatio to je neka vrsta predmjenjača, fizički je odvojen od mjenjača u kojem biram brzine.
Htio bih kupiti reparirani "predmjenjač" i mjenjač, gdje donesem svoj neispravni i uzmem ispravni jer se ne želim zajebavat sa popravljanjem pa me zanima da li to ima negdje kod nas ili preko u mađarskoj?
Dali si šta riješio po pitanju mjenjaca?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Poštovani ,može li mi netko objasniti čemu služi ručka kraj desnog blatobraba u mtz 52 koja ima tri položaja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Uključivanje kardanskog vratila.

Na sredini neutral , nazad kočene kardana , naprijed uključen.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Dali za belarusa postoji više vrsta hidroulicnih pumpi, po litraži, pritisku itd.
Moja je mislim 20 litara i hidrooulik doosta loše radi
Kako prepoznati jacu pumpu od slabije?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa piše na njoj litraža , odnosno kubikaža.
Nema šanse da je 20 litara.

Imaš dvije vrste , okrugla i jajasta , laički rečeno.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Pa piše na njoj litraža , odnosno kubikaža.
Nema šanse da je 20 litara.

Imaš dvije vrste , okrugla i jajasta , laički rečeno.
Obadvije pašu, koja je jaca?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Snaga je širok pojam u hidraulici.

Šta piše na tvojoj pumpi ? NŠ32 pretpostavljam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh