• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odvrtanje hrđavih vijaka ,odvijač sprej

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zapravo sam protivnik takvih preparata , kontam to je porez na bedake .
I sam sam iskeširao 37 mučnih kuna neki dan .

Dao sam mu posljednju šansu ..planiram štrcati svaki dan do konačnog obračuna s kranjicima na autu .
Treba napraviti špur i majstor od špura govori kako bude to razrađivao sigurno sat i pol pa si to nek sam napravim jer je satnica jebačka .
Hvala mu ovim putem .
Kakva su vaša iskustva , ima te li favorite u prizvođačima ?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
tu ti je jedini favorit grijanje neznam kakav auto imaš ali ako je ww ili audi veliki problem ih je odvrnuti da bi se špur napravio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
iskustvo je takvo da sam org. TRW krajnike morao mjenjati zbog iste stvari a stvar je u tome što ima sitan (fin) navoj i dolazi to tog problema,, svašta sam pokušao pa i grijanje, hlađenje ali popustilo nego brusilica i staare dolje novo gore i štelanje špura,,, nije VW već Alfa 166, ali sličan je problem na svima
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
najbolji i najeftiniji je wd40 a kad nemam wd onda koristim coca colu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dva bata, veliki odozdo, a mali odozgo.
Kojekakvi odvijači su u prosjeku bacanje love ako se neda ni pomaknuti, kad krene onda pripomažu jer podmazivaju pa popusti.
Iskustvo je da se ne primaš posla na krajnicima koje ti nisi ugrađival. Ja kad ga ugradim nakon 10 let je dovoljno puhnuti i on ide :icon_wink:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja ga grijem z autogenim bocama,ili z onom kartušom,onda z čekičem ga zlupam,tj.z dva komada jednog drzim na krajniku a z drugim nabijam po krajniku,onda wd,nek se safta 15 minut al odma posle nabijanja probam kontra maticu otpustiti,i onda wd,i dok ga skinem dole,sponu pocistim kolko se da,v novi krajnik denem mast tam na navoj i po sponi,sve zasarafim,na spur i kontra matice stegnem i to je to :(rofl):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jebi ga , ugradil ga je neki brko još u mađarskoj .
Ne bi ih ni mjenjal nego su otišle zaštitne gume , brijem da budem samo gume preselil .


zapravo idemo off , grijanje i natucavanje su loša navika .. , zanima me kamija .

Netko je negdje spominjao "uka" ulje ..od njega sve fino zahrđavi , no da li oni stvarno može otopiti hrđu ?

Svakako sutra ide test s uka i kolom , mada radije brenerom grijem a kolu popijem .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja osobno dosta koristim Molyslide rostloser (odvijač) , velika je pomoć pri odšarafljivanju hrđavih navoja ali nije čarobni štapić . WD 40 je sprej za podmazivanje ,a ne za razgrizanje hrđe . Ponekad nije dovoljan samo odvijač pa si pomogneš ruskom by Muhanicar
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e da taj molyslide mi se najbolje pokazal do sad,cak i lepo mirisi,uka ulje je isto dobro,i bernerov je isto dobar,ima vise vrsti njih :(bear):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nije bitno kak se zove , bitno je da je odvijač a ne podmazivač . Našpricaj na suho i videl buš kak pjeni na hrđavom , ostavi bar pol sata nek radi i koji put došpricaj pa onda probaj i lijevo i desno dok ne okreneš cijeli krug :icon_kidra:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A ne , ja več spricam dva dana , dva put na dan .
Malo mi posel kvari važnja po ovoj mokroj cesti , valjda od kiše .
Šprical bum dok ima spreja ili prestane kiša da mi ne pada po križima dok to vrtim pod blatobranom .
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Uzmi ti Cetku pa prvo dobro ocetkja hrzu i prljavstvinu
da bude cisto ko suza pa se onda zaj.....aj sa wd i colom
Kad zahrdza sve se digne na Lozi sloj i blokira. Korozija
moze biti tako jaka po komresijom polomi sve kao led kad razbije
flasu kad smrzne
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Moje zlatno pravilo:
Ako je nešto zapeklo...zapeklo je od vode, tj. vlage!
A klin se klinom izbija!
Ključalu vodu sipam po njemu...probam, i ako neide, kafa, rakija dok ne proključa sledeća tura vode, i ponovno lagano polivanje vrelinom....kafa, rakija, itd...
A odvijač sprej, koristim protiv osa...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ja kako vidim vi se svi napijete prije nego ikakav vijak odvrnete , ovaj kafu onaj rakiju pa kola pa vruća voda , ljudi niste vi u kafani :icon_jook:
Ja to rješavam lako , teleoptik je moj najbolji prijatelj sa što većom diznom :cool2: igra toplo-hladno čuda čini , ali bukvalno čuda
Ako to ne pomaže onda zna se , macola ulazi u kombinaciju , ja još nisam sretio vijak pred kojim sam posustao :eek:::eek::
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Koliko sam skužio radi se o krajniku spone a njega nije zgodno grijati ako ga neće mijenjati.Inače je grijanje zakon,ugrijati brenerom na crveno ,ohladiti vodom i nagori vijak ide prstima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa imaju za te stvari oni mali namjenski radafcigerčići , pa onda opcija utucavanja između dva čekića i ostali vidovi molbi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Dva bata, veliki odozdo, a mali odozgo.
.......
:icon_thumright: čak još bolje ako je to sve vani.....
......
Ne bi ih ni mjenjal nego su otišle zaštitne gume , brijem da budem samo gume preselil .
zapravo idemo off , grijanje i natucavanje su loša navika .. , zanima me kamija .
......
ne budi picajzla, vozi dok se ne rasklapa
ako hoćeš da zamijeniš to je najmanji problem, spomenuto je nekoliko opcija mislim da rez po dužini navoja nije, ali ako hoćeš da zamijeniš pomoću prskalica......

moje mišljenje da su prskalice porez za budale, istina ima ih dobrih ali ne za ovu temu, ja sam i dalje za koktel dizel+ulje
da budem iskren još ničim nisam zaprskao da je navoj nakon odvrtanja bio namočen, svaki je bio suh......zašto onda davat pare za prskalice

klin klinom bi valjda išlo H2SO3 :icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne budi picajzla, vozi dok se ne rasklapa
toga sam se i ja držal , ali kod promjena guma ljeto/ zima vidm da je ljetne pojelo iznutra .:icon_scratch:




rez po dužini več ma , zapravo na strani letve ima ženski navoj , isto tak na strani krajnika .
Između je vijak s ljevim/desnim navojem za štelanje ..nema kontra matice nego je ženski dio navoja razretan po dužini i ima šelne kao osiguranje od odvrtanje .
dakle uzdužni rez je da mogučnosti vodi, soli s svem sranju da natapa navoj po cijeloj dužini tj. dubini.
Koliko sam skužio radi se o krajniku spone a njega nije zgodno grijati ako ga neće
mijenjati.Inače je grijanje zakon,ugrijati brenerom na crveno ,ohladiti vodom i nagori vijak ide prstima.

Ako več ide opcija grijanje nikako hlađenje jer dolazi do kojekakvih termičkih naprezanja a brzina je to stari ...brzina (brzina ubija) .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh