• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

B

BAGERISTA

Guest
E to je sad,to.............finiš,,,i ".",,,na kraju,,,,sve je rečeno,,,i napisano,,,poslikano,,,nema se više ča dodat,,,,,,,,,,,,,MILINAAAAAAAAAAAAA
u3h40.gif
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
svaka čast, fenomenalno je ispao!
bi mogo instrument tablu još poslikat?

Za sad imam poslikanu ovu instrument tablu,a kad zatopli poslikat ću onu koja tebe zanima.











Još slikica sa raznih strana:









 
B

BAGERISTA

Guest
Eko je i baba u pozadini,,,,,,,,,,,,,,pozdravi je...........:shock:;);)
Slike milina za gledat.....

Očeš vračat kosu gore.........?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Da kosu ću obnoviti i staviti gore da se može koristiti.Sad izgleda ovako dok se ne renovira:

 
B

BAGERISTA

Guest
I mislija sam...........:drinkers::drinkers:,,,,ide i ona u komplet obnavljanje,,tako da če bit ,,,,,vijerovatno,,ko pupica..
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Za sad imam poslikanu ovu instrument tablu,a kad zatopli poslikat ću onu koja tebe zanima.

Još slikica sa raznih strana:

Super, još samo jedan detalj da urediš a vjerovatno i hoćeš, ova ružna spužva na sicu,trebo bi tapacirati nekom kožom ili sl,..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

AGRIPLUS65

Guest
MRK:
Kadi nabavljas satove za oltajmere ,meni bi trebal za kramera kl 22 iz 54 godine ,ili mozda znaš dali bi od cega pasal?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
MRK:
Kadi nabavljas satove za oltajmere ,meni bi trebal za kramera kl 22 iz 54 godine ,ili mozda znaš dali bi od cega pasal?

Kaj se tiće dijelova za tvog Kramera na gogle lijepo napiši "ersatzteile kramer" i bude ponuda koja tebi treba.


Kils slažem se da treba i lijepa navlaka za sic,ali i to kašta 60 eura-bude i to kad se malo oporavim sa eurima.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Malo o Hanomag C 115 Greifu:

-godina proizvodnje 1961
-cilindar 1
-motor dvotaktni diesel D611
-snaga 14 ks
-max brzina 20 km/h
-broj o/min 2350
-radni obujam motora 511 cm3
-težina 915 kg
-brzina naprijed 6
-brzina nazad 2

Renoviranje trajalo od 12.11.2010 do 26.11.2011.

Završne slikice:







 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
BAš me zinima kak to vozi ..to nije onaj sistem velikog zamašnjaka ..pa tuf! ..tuf! , tuf!
daj snimi kak ide vbrg ako si u prilici .
Spomenul si turbinu koja upuhuje zrak u cil. ..to je baš kopresor ili kaj ? ..imaš slike ...ili nešto ..?
Obično su dvotkatni dizeli imali mehanički volumiozni kopresor
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
I mene interesira kak to ide, zanimljiv mi je omjer snage i kubikaže za to godište:supz:....još je i svaki okret radni:p
Jel ima suhi karter?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nema kaj, za ić u dučan i na mašu, pravi!!
vidim da si na pod stavio krpe da se ne ošteti lak :rolleyess:

jel u to doba bilo jačih traktora, ovo mi je stvarno čudno, 14ks, 900kg, čemu je mogal služit taj traktor osim za kosit i prikolicu vuć?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nije to dvotaktni dizel kak na lokomotivi!
Turbina valjda služi za hlađenje!

Koji je motor na krameru?HATZ??
Daj detaljne slike motora ako je moguče.
Nudi meni čovjek HOLDER B12 bez mozora.
Valjda je to isti motor kak na tvom krameru.
Inače vlasnik holdera tvrdi da ne postoji dvotaktni dizel:|:|:|
A motor mu je riknul jer nije imal podmazivanja to jest nije točil ulje v manji rezervar:finga::finga::finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovaj motor ima vodeno hlaženje .......

Dvotaktni dizel zovemo u ovim krajevima motor kojemu je svaki takt radni isto kao i na dvotaktnom benzinskom motoru .
U suštini nema veze s vrsti i s načinom podmazivanja

Prastari motori su imali podmazivanje kapanjem i to ulje nije bilo recillkulirajuče nego je curilo van ....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:) nisam si ni mislil na tak nešto da je smišljen za roto bane, nego mi je malo čudna ta cijela ideja o osrednje velikim taktoričkom, i sa mtk-aovih 14ks, ajd da je bar 20ks... ne kužim, malo veči klip i dobe 20ks ko od šale...

zakaj samo 14?!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A čuj trebalo je motorizirati srušenu Njemačku. U vrijeme Wirtschaftwundera trebalo je između ostalog izbaciti motiku i krave iz upotrebe. Mnogo Njemaca živjelo je na selu i slično kao i kod nas i nisu imali puno zemlje. Traktori su se kretali već od 10ks i za povuči nešto je to uz pravi prijenos bilo sasvim dovoljno. Uzmi u obzir da se sporije živjelo pa brzina nije bila neki problem.
Primječujem da ljude dosta zbunjuje podmazivanje kod 2-taktnog motora. Dieseli se svi podmazuju sa uljem pod tlakom. Samo neki imaju karter, a često i "suhi karter" sa spremnikom ulja negdje sa strane, kao kod motocikla. Taj sistem je imao prednosti kad se zrak upuhivao pod klip. A kad se zrak upuhivao direkt u cilindar onda je obićno bilo sa klasičnim karterom. Bili su čak i motori koji su, kak je puknuti rekel, izbacivali ulje van. Primjer takvog stroja je bil Jawa speedway motocikl. Uz današnje standarde jasno je da toga više neće biti.
2 taktne diesele su radili Hirth, Ilo, Sachs, Stihl, Guldner i rusi:blackeye, bili su više pravilo nego izuzetak
Taj gore spomenuti motor je karakteristikama sličan lombardiniju ld510, pri tome daje tu snagu na 650o/min manje od lomba...a kudikamo je stariji
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh