• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
završeno oranje za ovu godinu bar se nadam, ak još kaj ne uleti u zakup...:scratch

DSC_0022.jpg

DSC_0019.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0012.jpg

bila livada
DSC_0007.jpg

DSC_0006.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_WPGUCGKXM0&feature=youtu.be[/YT]
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
završeno oranje za ovu godinu bar se nadam, ak još kaj ne uleti u zakup...:scratch

koliko kod vas vlasnici traže kada ti zemlju da u zakup (mislim da imaš pavo na poticaj - ne samo na rad bez papira) ,mislim na manje površine
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
koliko kod vas vlasnici traže kada ti zemlju da u zakup (mislim da imaš pavo na poticaj - ne samo na rad bez papira) ,mislim na manje površine

onolko kolko se dogovoriš
ili u naturi 400-500kg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
crtala tak moraju stajat...ipak je to gassner ...zakup 500 kn ral/ oš neš
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sa poticajem...a ako je bez onda nema plačanja zakupa, ili ako su one dohodovne potpore...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Blago vama,kod nas 400kn za ral bez poticaja,svi beru sebi poticaj ,orali ili ne orali
 
M

Manolo

Guest
hej da te pitam koliko je jak taj tvoj fendt..ja imam DF agrotroona 150 i orem sa 4 brazde eberhardtom naštelan na 16 coli i idem oko 8 do 8,5kmh i to mu je nekak najljepše da mu nije teško...sad me zanima kak uspjevaš ići 10 na sat sa 7 brazdi?zar imate tako pjeskovito tlo??:finga:

A sta da ti kazem koliko je jak mislim glupo ti je pitanje koliko je jak? Sve zavisi od tipa zemljista,sta je predusev itd.... Kad bih ti rekao da orem sa fendtom 936 sedam glava rasiren na 50 i trosi 16 l po ha neces verovati ali tako je. Dok je bilo suvo trosio je 22 l po ha i nije bio rasiren na max.
 
M

Manolo

Guest
Blago tebi Manolo kod vas je jako lagana zemlja kad je tako mala potrosnja

Pre neki dan sam prosao kroz Hrvatsku i sto sam mogao da vidim sa autoputa zakljucio sam da je jako teska zemlja za obradu takav nije slucaj gde sam ja jako je laka zamlja za obradu . Vasa zemlja je ista kao kod nas u Banatu .
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pre neki dan sam prosao kroz Hrvatsku i sto sam mogao da vidim sa autoputa zakljucio sam da je jako teska zemlja za obradu takav nije slucaj gde sam ja jako je laka zamlja za obradu . Vasa zemlja je ista kao kod nas u Banatu .

dobro nije svuda po hrvatskoj tako teška,evo recimo tu kod nas u bjelovaru ima jedan dio gdje ima te lakše zemlje ali ima i jedan dio gdje ta teška crnica,e tu traktor umire..daj mi reci pošto je suhi kokuruz kod vas u srbiji?samo ako možeš izraziti cjenu u eurima jer slabo kužim u dinare..:supz:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kakve ste imali prinose ove godine,dali kod vas ima potraznje za kukuruzom,kod nas navodno stalo tako sam cuo
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
kakve ste imali prinose ove godine,dali kod vas ima potraznje za kukuruzom,kod nas navodno stalo tako sam cuo

da stalo sa kuruzom..više nitko nekupuje..kao cjena je 1.70 plus pdv ali nema potražnje..:madmana:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Blago vama,kod nas 400kn za ral bez poticaja,svi beru sebi poticaj ,orali ili ne orali

Glupo pitanje ali koliko je m2 ral? Evo za primjer kod nas daju po 1000 kn za jutro.Bilo ih je koji su davali i po 2000 ali ti su propali.Mi dajemo 100 eura ko oce oce ko nece nek nadje drugog ko ce mu redovito placat.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Glupo pitanje ali koliko je m2 ral? Evo za prim:partyman:jer kod nas daju po 1000 kn za jutro.Bilo ih je koji su davali i po 2000 ali ti su propali.Mi dajemo 100 eura ko oce oce ko nece nek nadje drugog ko ce mu redovito placat.

Jedna ral ti je 5600 kvadratnih metara...ili ti 1600 hvati kak oćeš
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh