• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
Imam "problem" sa vogel plugom, kada ga dizem iz zemlje ili okrecem nesto kvrca u njemu, nije mi jasno sta je to...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na 4-braznom okretacu Vogelu zna puknut greda izmedju 1. i 2. glave. Pukne ko staklo al to se desava samo zahvaljujuci majstorima koji se potrude strgati ga. Najvjerovatnije skripaju kugle ili bolcni zbog pretjeranog podmazivanja...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Kvrca i meni svasta pa se ne brinem :rolleyess: stegni sarafe ako i dalje nek kvrca,nije to motor. Nece kvrcat greda pa puknut.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Na 4-braznom okretacu Vogelu zna puknut greda izmedju 1. i 2. glave. Pukne ko staklo al to se desava samo zahvaljujuci majstorima koji se potrude strgati ga. Najvjerovatnije skripaju kugle ili bolcni zbog pretjeranog podmazivanja...

puca točno na šarafu druge brazde...nažalost ja majstor bio...al nije bilo do mene nego je jako teška zemlja za obradu i jednostavno je plug pre slab za takvu obradu i kad sam ga okretal samo je kvrcnul...nažalost...al sad je pojačan sa cijelim komadom kroz gredu...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Traktor kako je kupljen nije imao spanere i nikad mu ih nismo stavili jer nisu bili potrebni.. i evo vec 12 godina se ore s njim, i s jednobraznim i dvobraznim plugovima i uvijek ide bez problema.. i mene su ucili da spaneri uopce nisu potrebni kod oranja..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Traktor kako je kupljen nije imao spanere i nikad mu ih nismo stavili jer nisu bili potrebni.. i evo vec 12 godina se ore s njim, i s jednobraznim i dvobraznim plugovima i uvijek ide bez problema.. i mene su ucili da spaneri uopce nisu potrebni kod oranja..

Jel to 610.05?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da plug ne bjezi u stranu treba ga najprije podesiti prema sirini traktora tako da prva brazda hvata isto kao ostale, ni manje ni vise jer u suprotnom nece slagati dobro zemlju i poznaju se sve po 3 brazde. Igra ulogu i stanje pluga tj koliko je poderan, daske, lemesi, plazevi. Plug se na plazevima upinje u neorano.
Primjetio sam da u vlaznijoj zemlji plug sam hoce u neorano dok isto postelan u suhoj zemlji ide ko curica za traktorom. Španeri moraju bit pritegnuti tek radi transporta da ne bjezi prevec.
Jucer sam zaoravo izmalciranu raulu a danas po neizmalciranoj, samo gas



pa rauola je više nego dolično izrasla...s obzirom kad je kiša pala..ja sam imal svega 1 ha takve , ostalo je bial velika i trebalo malčirat...

fino oranje fino...8)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Zategnul sam ovaj toplink na plugu.

t5gd9nr9gsacerixkh.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh