• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Treba pravilno naštelati plug.:icon_pai:
21626646.jpg

Kod ovog dole je crtalo sa suprotne strane i pre blizu raonika.
21626654.jpg

21626647.jpg

21626653.jpg

21626648.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Sa dole označenim, zavrtanjem i spuštanjem zadnjeg dijela pluga smanjuješ dubinu i zabadanje pluga.:icon_rolleyes:
Po pravilu to je prevelik plug za P18, kod plitkog oranja i lake zemlje može proći.??
21626021.jpg

Tesko moze orati sa njim samo gdje je laka zemlja,bolje da ores sa ovim jednobraznim:icon_winkle:
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
Pozdrav,

Ja sam novi na forumu, dolazim iz Slovenije i unaprijed se ispričavam za gramatičke pogreške.

Od moje mame, dobio sam tomico pe 18, letnik 1972, koja nije radila 23 godina. Djelomično sam je obnovio, ali još me čeka nekoliko stvari. Sada imam 4 pitanja:

-Kako ispasti volan (Pokušao sam se odviti tako da sam u utoru centra bušioi čekićem, koji je pogodio sa strane, ali to se ne miče)
Kako odzračiti hidrauliko (sam promijenio ulje i sada kada je ručno podignite cilindar na kraju čuje se zrak)
-Zašto je vijak na stražnjem dijelu traktora (označen je strelicom na slici). Naime vrti se u praznom...
-Dok vozim sporije, reakcije traktora vrlo je značajna - cukanje. je li to normalno ili nešto nije u redu
20140614161135.jpg


20140611170351.jpg


vijak.jpg


Hvala već u naprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Pozdrav kolega, i ja imam Tomeka sličnog tvomu, što se tiče tvojih pitanja da ti kažem da nije normalno da cuka pri nižim brzinama, vjerojatno nešto nije u redu sa mjenjačem prednjim, a ovaj šaraf na zadnjem kraju nisam vidio na svom koliko se sjećam, ali ću provjerit. Dobro došao na forum, :eek::
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
hvala puno na brzom odgovoru. Ako pomoze, cuka isto, ili je ukljućen samo prednji menjać ili samo zadnji ili oba..
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozz @soteska :icon_razz:
Za hidrauliku je normalno ako je dižeš ručno da se čuje zrak.
Dali cuka u jednakim intervalima ili povremeno (občasno)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Kolo upravljača (volan) misliš stavljati novi pa zato vadiš ili radi popravka nečega na upravljačkom mehanizmu?
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
želim menjati upravljač (samo plastiku, jer se uskoro raspala kako se vidi na slici) i evenutelno ( ako nije previše komplikovano) promijenio bi još mali zupčanik, jer ima nešto lufta i izgleda kao cirkular:(smirk):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Onda uzmi brusilicu i razreži gore na konusu ili zagrij brenerom.
Pazi da ne oštetiš osovinu, radije zareži sa sve tri strane skoro do kraja. mora popustiti.

Ako ga misliš koristiti onda trebaš radapciger
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
hvala puno, Muha. Znaš možda još, kako se promijeni mali zupčanik volana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
E to neznam.
Ima kolega forumaša koji znaju i vjerujem da če ti neki od njih pomoči.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
- ona matica na zadnjem kraju drži osovinicu na kojoj je zupčanik i igličasti ležaj

- zupčanik volana; ja sam ih viđao sa štiftom unutra, nikad nisam mijenjao jer se dalo pomaknut jedan prema drugome i tako anulirat zračnost

- ovo poskakivanje.....hoće poskakivat zbog različitih guma (npr prednje nove zadnje potrošene), možda toliko smanjiš gas da motor hoće da se ugasi.........
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
hvala. e možda imam premalo gasa. to se desi kad ga stavljam u garažu i imam vrlo malo gasa i u prvoj... gume su sve iste, tako da to vjerovatno nije problem

ću provjeriti, ako imam i ja ovaj štift na zupčaniku
 

Bene1978

Novi član
Tu od
20 Lip 2014
Poruka
5
Pozdrav svima. Evo ja sam novi vlasnik TV PE18 iz 1973. Stajao je 10 godina u sumi na otoku Šćedro, morao sam 20 minuta rezati šumu motorkom za ga vadit vani. Upalio nakon 4-5 taktova(na anlaser direkt kablovi). Bivsi vlasnik tvrdi da je sve ispravno samo nece da salta zagnji pogon. Zivi bili pa vidili. Evo videic https://www.youtube.com/watch?v=9TsQ7YpiWRs&feature=youtu.be

[YT]https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=9TsQ7YpiWRs[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bene1978

Novi član
Tu od
20 Lip 2014
Poruka
5
Evo ga nakrcali i doveli na Hvar, sad pravac garaza.

screen grab

Za sad nece da kopca zagnje brzine (ostao izmedju 1 i 2),kocnice ne rade opce, curi ulje na sve semeringe koje ima i dok radi zagnji kardan nesto iza u getribi krcka. Lufta u sredini ima jako malo. Masina je po mojoj procjeni perfektna. Placen je 200 eura sada cemo vidjeti dali vrjedi i toliko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Odlicno si proso,ja sam mislio da sam najjeftinije proso sa kupovinom traktora,al uvek moze bolje,neces sigurno biti na gubitku,jer ako je motor dobar to je bar300-400e,jesi dobio sta od prikljucaka,ajde okaci koju sliku,ili malo bolji video,tj de se vidi ceo traktor,oces da ga sredjujes ili ces ga ostaviti u ovakvom stanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Slika je zakon :icon_super:
Ja da sam znal da ga buš tak prevozil poželio bi Tomiču mirno more
 

Bene1978

Novi član
Tu od
20 Lip 2014
Poruka
5
Odlicno si proso,ja sam mislio da sam najjeftinije proso sa kupovinom traktora,al uvek moze bolje,neces sigurno biti na gubitku,jer ako je motor dobar to je bar300-400e,jesi dobio sta od prikljucaka,ajde okaci koju sliku,ili malo bolji video,tj de se vidi ceo traktor,oces da ga sredjujes ili ces ga ostaviti u ovakvom stanju

Navalili su turisti pa nemam vremena niti pogledati tomu, sredjivati cu ga za nazad na otok šćedro naravno,u principu samo ce vuci prikolicu i eventualno malcer, nisam dobio nikakvih prikljucaka sa njim, slike ce biti uskoro, drama su kocnice jer nema nove za kupit za pe18 a stare su polomljene, izgleda da u zagnjem trapu nevalja nista...za par dana cu ga rastavit pa cemo polako do pobjede. Drago mi je da vam se svidja slika transporta hehe. A da tek vidite sto smo sa "IF Breda" napravili hehe
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0GYpIQ9SBuI[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma ako ces samo prikolicu,a ispavan ti je prednji menjac,nemoj zadnji ni pipati,samo pe18je prespor za prikolicu,mi merili kolima u3brzoj pun gas asfaltom jedva15km/h
Potrazi polovne kocnice na oglasima,ima siguno da se nadje kod ovis sto prodaju polovne delove,ma mozda ti je i ispravan menjac,meni isto cesto zaglavi izmedju brzina,al iskljucivo na zadnjem menjacu,izbaci prednji na ler(izbaci iz brzine,a ostavi na biracu smera),i upali kardan,pa stiskjaj kvacilo,da okrene po1-2 kruga kardan,pa zaustavi i tako par puta,a u pauzama pokusaj da ubacis u brzinu,meni tako nasjlakse u brzinu,jer onako nema sanse
 

Najnoviji postovi

Na vrh