• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovanje novi sam na ovom forumu imam tomu vinkovica pe 18 i radio sam generalku motora znaci zamjenio klip karike leteci lezaj i prednji i zadnji lezaj radilice i kad sam sve to smontiro nije se moglo upalit na spagu jer je bio ko zakovan i onda sam pokusao na kljuc i kilavo je verglo par puta se ispraznio akumulator i dok nije upalio ne znam ni sam od kojeg pokusaja i kad je upalio ja sam mislio da je to to i spojim na njeg kosu da probam nisam kosio nekih 4 metra duzine i on se ugasi i onda nece opet da upali dok nije malo stao ko odmorio i opet sam probo on je upalio ali cudno radi i ja sam ga ugasio i pokuso ponovo on zavergla ono kilavo kodam mu je nesto tesko do cega bi moglo biti to ako bi mi mogo ko pomoc da to rijesi taj problem jer sad ce kosevina unaprijed hvala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Očito je nešto krivo složeno u motoru, jer ako je ovo sve rađeno sve mora ići glatko, a ne kao zakovano.
Jesu dobre karike bile, klip? Jel je to sve okretano na suho dok glave nije bilo gore? Ili pak da leteći stišće radilicu, ovo je baš čudno nekako.
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Očito je nešto krivo složeno u motoru, jer ako je ovo sve rađeno sve mora ići glatko, a ne kao zakovano.
Jesu dobre karike bile, klip? Jel je to sve okretano na suho dok glave nije bilo gore? Ili pak da leteći stišće radilicu, ovo je baš čudno nekako.
Zaboravio sam napisat da sam ponovo skino cilindar i klip a ostavio klipnjacu na radilici ona nije stegla radilicu ali se opet tesko okretalo
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Kako ti je sjeo klip u cilindar?
Dobro bez problema i lagano ide kroz cilindar ne koci klip vec nesta koci radilicu ja sumljam na lezaje na radilici sto sam mjenjo da oni ne stiscu posto sam zadnji lezaj radilice nabio nije mogo normalno stat u ono svoj leziste a prednji je normalno sjeo
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ne može to da se nabija;lezajeve radilce ne možeš tek tako da stavljas; da to tako može da se radi zašto bi se radilica i lezajevi obradjivali na stote delove milimetra; skini radilicu i lezajeve i odnesi ljudima koji ti trade da ti obrade radnici i ležajeve na specijale koje mogu da ispadnu; ako tako nastavis možeš da upropastis tako da ne može ni na jednu specijalu ne može da ispadne a vrlo lako može da ti se desi da slomis radilicu
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Dali mi moze ko reci ovi lezajevi sto idu na radilici dali oni se okrecu ili miruju dok radilica radi hvala lp.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Treba barinirat ležajeve radilice. Demontirati to sve i pravac strojna obrada, radilica - blok - poklopac.
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Aha znaci moram sve poskidat i odnijet radilicu lezajeve i blok motora na obradu a koji to strojar moze uradit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Kod mene ima ovaj obicni metalo strugar koji radi samo za odrezat i recumo da uradi navoje nisam vidio da obradjuje radilice i blok motora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Nema potrebe da citiraš postove na koje odgovaraš.
A od kud ti uopće ideja da sam ideš raditi ležajeva radilice, dal si se uopće raspitao kako se to radi i kako se to odrađuje?
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovani dali mi moze neko objasniti kad upalim tomu ona radi neko vrijeme na leru i pkad se zagrije promjeni zvuk i gasi se do cega bi moglo biti
 

Najnoviji postovi

Na vrh