• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
ej ekipa,

mogu relativno povoljno doć do galvaniziranih čeličnih cijevi debljine 32mm, debljina stjenke 1.2 mm i 10 godina garancije na hrđu.

Trebam mišljenje da li se od ovih cijevi da napraviti kakav plastenik, radio bi u koraku od 1 metar i sa krovnim vezama, 2 metra radna visina i 3.5 u sljemenu...uglavnom da li su cijevi zadovoljavajuće debljine ?

thx za info

:supz:

ima još kakvo mišljenje vezano za debljinu stjenke 1.2 mm i promjer 32mm?

:D

napravio sam preciznu kalkulaciju iz koje sam dobio da za 25.000,00 kn složim plastenik (8x50x3.5) m, radna visina 2.0 m, sa bočnim provjetravanjem i zatvorenim čelima, s jedne strane vrata (2x2)m. U koraku od 1m.

Ostaje dakle samo pitanje fi 32mm i debljina 1.2mm da li može zadovoljiti ?


thx
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
sa svakom novom pahuljom snijega sve smo "veseliji"
- pali termogene
- provjera podupirača
- priprema grebli
- čizme na toplo!!!

:madmana:
 
M

MOCO

Guest
baš sam jutros u štali dok sam se smrzavao, odmrzavao vodu i muzilicu, tješio sam se da je vama u plastenicima gore neg meni u štali :mrgreen:

kako vi sad zaštitite plastenik na -15 i tom vjetru i vijavici?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
baš sam jutros u štali dok sam se smrzavao, odmrzavao vodu i muzilicu, tješio sam se da je vama u plastenicima gore neg meni u štali :mrgreen:

kako vi sad zaštitite plastenik na -15 i tom vjetru i vijavici?

Sa hrastovinom I. klase
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja večeras skinuo pola metra snjega s plastenika SI vjetar nugurao na zapadnu stranu snjeg a istočna čista,teleskop četka i udri pola sata.:D
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ja večeras skinuo pola metra snjega s plastenika SI vjetar nugurao na zapadnu stranu snjeg a istočna čista,teleskop četka i udri pola sata.:D

Kod nas trese orkanska bura i -3. Imam osjećaj da je -300 ledi krv u žilama. Plastenici dosada izdržavaju udare bure, srećom nema oborina. Borba ljudi moji. Dole po Dalmaciji ruše se plastenici pod teretom snijega.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo i mene iz borbe, očišćena prva tura, idem nazad za dva sata...
zbilja zgodno, s jedne strane niš, s druge pol metra, na pol sam prije gotov...:rolleyess:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sa mojih neskidam ništa pa šta bude, neskidam ništa ni sa rasadnika, treba mu malo izolacije.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
evo i mene iz borbe, očišćena prva tura, idem nazad za dva sata...
zbilja zgodno, s jedne strane niš, s druge pol metra, na pol sam prije gotov...:rolleyess:

Uhh,ja sam imal sreće...na mojima se nije ništa zadržalo...
Jel kaj poskupilo povrće na placu od kad su počele ove nevere?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Uhh,ja sam imal sreće...na mojima se nije ništa zadržalo...
Jel kaj poskupilo povrće na placu od kad su počele ove nevere?

Moš mislit kako je poskupilo evo danas reklama u NTL-u kristalka 6,99 kg zanima me gdje ju nabavljaju.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja večeras skinuo pola metra snjega s plastenika SI vjetar nugurao na zapadnu stranu snjeg a istočna čista,teleskop četka i udri pola sata.:D

ja imam plastenik na tri vode i sada snijega ima gore golmila,nema brige što se tiče težine nego me brine nedostatak svjetla,to bi moglo stvarati probleme jel? kud su dani ovako kratki još i taj snijeg gore,ljudi to treba skidati jel tako???
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Danas instalirana još jedna peć u plastenik. Sada su dvije debele i temperatura je ok.

Cijeli dan pomalo odbacujem snijeg oko plastenika i skidam s onih koji nisu u funkciji. Sve su to plastenici koji neće izdržati pola metra snijega, pa bolje spriječiti nego liječiti. Sad pred večer je sve zadnji put odmetano i skinuto s krovova pa do jutra što bude. Brinu me najave za ponedjeljak i pogotovo utorak jer najavljuju duplo veće količine nego ovo danas. Kod mene je danas palo nekih 30 cm.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
dobro da nije mokar, bilo bi veselo...
ja se jutros jedva živ vratio kući kad je dernulo puhanje...uuuuu:madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pokušao danas otići do plastenika i viditi kako podnosi snijeg, od 8 km puta došli smo do 6 km :) Dalje ne vidim cestu a kamoli da bi se probio do plastenika :) Ništa čekat će bolja vremena... Inaće kako sam izašao sa rasadom u 5 mjesecu nisam ga zatvarao :-/
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
dane, s obzirom da najavljuju nove, obilne, padavine ako ikako možeš skidaj taj teret sa plastenika. Može se javiti problem kada snijeg na plasteniku ojuži(vlažan), tada postaje teži i kolko god misliš da ti je plastenik jak i da može izdržati sa novim padavinama???
 

Najnoviji postovi

Na vrh