• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
e dane, zato ja nemam veroneza...
lijepo dva metra između plastenika, i sjećam se pred par godina da je svejedno izgledalo kao ovo tvoje...hodal sam skoro na dva metra od zemlje po snijegu i samo sam vrh plastenika čistio, više nije imao kam snijeg...
i najjači veronez je jak koliko i najslabija njegova cijev...mene toga baš strah...
vidio sam verzije gdje snijeg propada u njega pa ga malo rastereti, al kod tebe nema kamo...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pokušao danas otići do plastenika i viditi kako podnosi snijeg, od 8 km puta došli smo do 6 km :) Dalje ne vidim cestu a kamoli da bi se probio do plastenika :) Ništa čekat će bolja vremena... Inaće kako sam izašao sa rasadom u 5 mjesecu nisam ga zatvarao :-/

Možeš vidjeti preko satelita jel pao snijeg sa njega...Google karte...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
evo malo slika iz snježne podravine-slavonije.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Vidim da ovi plastenici uredno drže snijeg.
Međutim, jučer je bilo na TV dolina Neretve i "poderani" plastenici od cca. iste količine snijega.
U čemu griješe u dolini Neretve?

p.s. Lani su im isto stradali plastenici. Pa nije dolina Neretve jedino mjesto sa plastenicima gdje pada snijeg :confused:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kvadratno željezo, tanka stijenka, prevelik razmak između lukova, raspon preko 10 metara...biraj...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
bobostar,ovaj moj plastenik sa slike bi držao snijeg u neograničenim količinama,to su cijevi dva cola sa debelim stjenkama,razmak mi je 2,5 metra između lukova bez ikakvih problema. danas sam bio gore na njemu i skidao snijeg,bilo ga je na nekoliko mjesta 1,20m,bojim se da mi neće foliju poderati i rastegnuti,pa poslije dođe vjetar i samo lupa s njom,a i nema svjetla,mrak unutra,inače ga nebih ni skidao. svi ti plastenici što vidiš su slaba armatura,zato se ruše,jeftiniji su ali na kraju dođe na naplatu.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
bobostar,ovaj moj plastenik sa slike bi držao snijeg u neograničenim količinama,to su cijevi dva cola sa debelim stjenkama,razmak mi je 2,5 metra između lukova bez ikakvih problema. danas sam bio gore na njemu i skidao snijeg,bilo ga je na nekoliko mjesta 1,20m,bojim se da mi neće foliju poderati i rastegnuti,pa poslije dođe vjetar i samo lupa s njom,a i nema svjetla,mrak unutra,inače ga nebih ni skidao. svi ti plastenici što vidiš su slaba armatura,zato se ruše,jeftiniji su ali na kraju dođe na naplatu.

puno je 2.5 metra između lukova...izvjesil se bude najlon, pogotovo sad kaj još napada...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
koliko često uopće snimaju te karte,mislim da nije to baš svježe stanje??

Imaš live stream svih satelita koji su u funkciji,samo moraš vidjeti koji prolazi kroz naše područje...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Vidim da ovi plastenici uredno drže snijeg.
Međutim, jučer je bilo na TV dolina Neretve i "poderani" plastenici od cca. iste količine snijega.
U čemu griješe u dolini Neretve?

p.s. Lani su im isto stradali plastenici. Pa nije dolina Neretve jedino mjesto sa plastenicima gdje pada snijeg :confused:

Svaki plastenik ima svoju nosivost,meni je to bila glavna stavka pri kupovini...
Isto tako proizvođač ti mora dati garanciju na njega kada ti ga proda,obično daju garanciju samo na najlon,ali ima ih i koji daju na konstrukciju,te koje brzine vjetra može izdržati...
Kod mene je prije dvije godine bila "pijavica",rušilo stabla,krovove...svi plastenici su mi ostali čitavi,jedino je stradao najlon zbog tuče,ali samo vanjski...
Mislim da su u dolini Neretve većinom plastenici "sam svoj majstor",mada nije ni to loše,ako su ti išli u školi mehanika,matematika i fizika...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uh, dobro je imati dobre susjede koji očiste do ulaza u voćnjak sa ralicom, ali ipak ovo :-(
picture011zn.jpg

picture005df.jpg

picture007jz.jpg

picture009fc.jpg

picture008xt.jpg

Trebam brzi tečaj iz proizvodnje rasade čupanaca iz niskih tunela :-(
Kao što se vidi u pozadini 7 takvih plastenika od istog proivođača i dalje stoji. Nije do proizvodnje već do montaže, a znao sam da sam napravio prpoust u montaži, ali da će ovoliko koštati...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
e moj kontam...tanka stijenka...uhhh
15 cm bi izdržali, al skoro 40 nemože bez upora iznutra...
šteta, velika šteta...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
to je ono,neću danas ići nego sutra,pa prekosutra i onda slijedi ovo. stvarno šteta.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A išao sam u subotu ali đaba, ne možeš prići sa obilaznice jerralica zatrpa sporedne putove. A kamoli još prolaz kroz gradilište pun kanala, sad je lako ali sad je kasno...
@Darijus mislim da bi stijenka izdržala (bar je kod susjeda) da je to namontirano bez jednog ulegnuća. Doduše on kad je otišao kod svojih plastenika rekao je da ima drastično manje snjega na plasteniku i okolo. E kako je sad to moguće... On je uz jedan voćnjak i bagremik i drukčiji položaj plastenika od moga, da je to bilo presudno...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
zapusi ga ruše, izbace ga iz balansa...
imao sam prilike vidjeti plastenike koji su pali, a s jedne strane uopće nisu imali snijega, jednostavno je vjetar sve otpuhao, ali strana koja je bila u zavjetrini zato je bila pol metra nanosa...
nema pravila, treba ih imat na oku cijelo vrijeme...
ja opet grebal po njima u tri ujutro, a vidi mi se da budem opet moral vrlo skoro...

koliko je to kvadrata štete?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Skoro 150 m2, možda iskoristim sidra i bočna pojačanja, ovo sa krova samo u staro željezo ili? Jel se to može nekeko opet provući kroz stroj?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Skoro 150 m2, možda iskoristim sidra i bočna pojačanja, ovo sa krova samo u staro željezo ili? Jel se to može nekeko opet provući kroz stroj?

kakvo staro željezo, kaj ti je?
uzmeš nešto novih cijevi, ove iskoristiš za razupore i pojačanja, ako budeš kad nešto širio, opet se iskoristi...
ovaj moj zadnji plastenik, skoro trećina cijevi je sakupljena od takvih slučajeva, ona dupla w koja drže razupore luka su sve skoro od starih havarija...
čovjek se uči dok je živ, sad ti bude najveći posal izbacati snijeg iz najlona, a poslije se sve samo pokaže...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
zapusi ga ruše, izbace ga iz balansa...
imao sam prilike vidjeti plastenike koji su pali, a s jedne strane uopće nisu imali snijega, jednostavno je vjetar sve otpuhao, ali strana koja je bila u zavjetrini zato je bila pol metra nanosa...
nema pravila, treba ih imat na oku cijelo vrijeme...
ja opet grebal po njima u tri ujutro, a vidi mi se da budem opet moral vrlo skoro...

koliko je to kvadrata štete?
Kad je dupla folija na njemu napuhana zrakom između,nema šanse da se snijeg uopće zadrži,vjetar mu isto nemre niš ko ni žaba lešnjaku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh