• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
hehe, sreća moja da na svim mojim kvadratima nigde nema napuhavanja...samo jeftina gradnja i jednostruka folija :mrgreen:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kad je dupla folija na njemu napuhana zrakom između,nema šanse da se snijeg uopće zadrži,vjetar mu isto nemre niš ko ni žaba lešnjaku...
Zadrži se, nema veze dal je napuhana ili ne. Ja imam pod 0,35 bara. Sada ga nema puno dok je vjetar, ali recimo prošle godine je gore bilo preko 20cm.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zadrži se, nema veze dal je napuhana ili ne. Ja imam pod 0,35 bara. Sada ga nema puno dok je vjetar, ali recimo prošle godine je gore bilo preko 20cm.

Kod mene ga je jutros bilo oko 25cm,kompletno na svim plastenicima,ništa nije palo...
Kad sam upalio sistem za napuhavanje folije u roku od 15,00 min palo ga je oko 70%...nakon 2,00h ostalo ga je još svega 10% i to uglavnom na sredini...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kod mene ga je jutros bilo oko 25cm,kompletno na svim plastenicima,ništa nije palo...
Kad sam upalio sistem za napuhavanje folije u roku od 15,00 min palo ga je oko 70%...nakon 2,00h ostalo ga je još svega 10% i to uglavnom na sredini...

To je druga stvar, kod mene je napuhnuto konstantno kroz cijelu godinu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo danas uslikano kod mene, od 5000m2 šteta od snijega zasad 150m2. Na jednom plasteniku su bile slabije cijevi i on je srušen. Jedva sam stigao do plastenika. Primujetio sam da na ova dva velika plastenika mnogo lakše snijeg spada. Od čišćenja nema ništa, potpuno neizvodljivo.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kod mene u dalmaciji pogotovo dolina neretve je poruseno oko 1300 plastenika nisu hoby plastenici nego dosta veliki!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
miladin, su to 9 metarske cijevi pigane iz komada?
i nekak mi se čini da su crne, ili?
imaš upore iznutra, inače bi bilo loma...jel?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Nekad je ovo i dobro, da znamo kakve plastenike da pravimo. Od zadnje oluje i ovog snijega stekao sam veoma bitno iskustvo po pitanju konstrukcije plastenika.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
miladin, su to 9 metarske cijevi pigane iz komada?
i nekak mi se čini da su crne, ili?
imaš upore iznutra, inače bi bilo loma...jel?

U malim plastenicima su cijevi uglavnom 30x20x2 i nema ništa podupirača kao što je na slici, lukovi su 8m i svaki je varen 6+2,a veliki plastenici su isto od cijevi 30x20x2 i vidi se na slici imaju gore preku i upore između preke i luka. Mali plastenici imaju možda svaki treći luk od cijevi 20x20x1,8 i to je problem koji moram da riješim, a ovaj jedan plastenik što se srušio od snijega imao je lukove od cijevi 20x20x1,8 i isti takav se srušio od oluje prije oko mjesec dana.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
šteta kad si toliko uložio da nisi još malo nadometnuo i kupio pocinčane cijevi...
ova ti crna puno brže pojede najlon, ja sam imao samo jednog (prvog) od crnih cijevi i odmah sam odustao...
drugi kojeg sam napravio imao je samo onu srednju cijev crnu, i na njoj je puko najlon...tak da sam se uvjerio 100 % u prednost pocinčanih...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
šteta kad si toliko uložio da nisi još malo nadometnuo i kupio pocinčane cijevi...
ova ti crna puno brže pojede najlon, ja sam imao samo jednog (prvog) od crnih cijevi i odmah sam odustao...
drugi kojeg sam napravio imao je samo onu srednju cijev crnu, i na njoj je puko najlon...tak da sam se uvjerio 100 % u prednost pocinčanih...

A koliko je meni poznato pocinčane cijevi su i jeftinije od crnih. Bar dok sam ja lani kupovao za svoj plastenik tak je bilo. Znam da sam pocinčanu colericu plaćao nekih 73 kune i nešto sitno, a crna je bila preko 85 kuna.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Pa neznam šta da kažem mi ovde svi farbamo cijevi i uglavnom jednom dok su nove, posle slabo ko farba a najloni su uglavnom grčki cijena im je 3E/1kg a izdrže 5-6 g.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ljudi bit će još gore,za vikend javljaju još 30cm novog snijega.alaj će biti belaja kad se to počne topiti.
 
D

Domagoj1977

Guest
Evo ja ne moram više da brinem koliko ove bile pošasti iman na plasteniku i koliko će opet bit, bija san sritan jer kao ništa mi nije snjig napravija samo jedna mala rupa.
Ali moje veselje kratko trajalo poslije snjiga (tj. govna) došlo novo (gov*o) u vidu bure i ode rasadnik od 60 kvadrata u komade a drugi plastenik od 1000 kvadrata osta bez 2/3 krova tj. skinulo najlon ali konstrukcija čitava. Razlog zašto je ostala 1/3 najlona na krovu je to što je taj dio noviji. Ostala dva reda salate u njemu koja sigurno neću brat.
Prijatelj mi je jučer u Polači (iznad Biograda ) spašava jedan svoj plastenik i uspija nakon čitava dana borbe, možete zamisliti postavlja cirka 300 kvadrata najlona u komadu a bura dere siguno na mahove priko stotke a možda i više.

Nemam uopće više volje s ovim se baviti jer čini mi se da se svako gov.. lipi na seljaka.
Slike nemogu stavit sad pa cu sutra.
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Pa neznam šta da kažem mi ovde svi farbamo cijevi i uglavnom jednom dok su nove, posle slabo ko farba a najloni su uglavnom grčki cijena im je 3E/1kg a izdrže 5-6 g.

gdje kupujete najlon???
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
jo ekipa sa grijanim plastenicima, kako preživljavate ove teške dane ?

evo tračak nade, od utorka nvodno temperature rastu
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
jo ekipa sa grijanim plastenicima, kako preživljavate ove teške dane ?

evo tračak nade, od utorka nvodno temperature rastu

Meni dopizdili prošlogodišnji računi od prošle godine za februar, pa ove nismo još ništa rasađivali.Sve čeka već dva tjedna u kontejnerima od 209 rupa.Evo ,sutra se počinje iako će biti nedelja.I ovih tridesetak kvadrata koje sada grijemo, plus kuća,iako nam je sada toplo,biti će dosta da se smrznemo kada dođe račun.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Meni dopizdili prošlogodišnji računi od prošle godine za februar, pa ove nismo još ništa rasađivali.Sve čeka već dva tjedna u kontejnerima od 209 rupa.Evo ,sutra se počinje iako će biti nedelja.I ovih tridesetak kvadrata koje sada grijemo, plus kuća,iako nam je sada toplo,biti će dosta da se smrznemo kada dođe račun.

Di držiš te kontejnere ? griješ tih 30 kvadrata plastenik ili u zatvorenom pod rasvjetom ?

Ja sam isto mislio sutra krenuti sa sijanjem u kontejnere
 

Najnoviji postovi

Na vrh