• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
Ekipa pozdrav!

Ja imam vizualno isti takav al neznam dal su identični , aj da malo usporedimo pa cu ti rec svoje misljenje:
-Znaci širina mu je 8 metara,
-Luk je fi60 2mm meso
-Luk se sastoji od 4 komada,svaki 3 metra dugačak , lagano spigani , spojeni su T-spojnicama
 
K

Kruno pž

Guest
Ja imam vizualno isti takav al neznam dal su identični , aj da malo usporedimo pa cu ti rec svoje misljenje:
-Znaci širina mu je 8 metara,
-Luk je fi60 2mm meso
-Luk se sastoji od 4 komada,svaki 3 metra dugačak , lagano spigani , spojeni su T-spojnicama

tako je, koliko vrijedi sada po tvome takav plastenik u kompletu otprilike i dali bi mogao najlon iskoristiti makar se nemože napuhati, možda bi mogao pokrpati rupe?!
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
tako je, koliko vrijedi sada po tvome takav plastenik u kompletu otprilike i dali bi mogao najlon iskoristiti makar se nemože napuhati, možda bi mogao pokrpati rupe?!

Krpanje rupa zaboravi pre komplicirano.Radije gubi snagu na pregovore oko cijene nego na krpanje rupa.
Novu foliju bi svakako trebao uzet.
Neznam koliko bi vrijedio ovaj plastenik .
Budi oprezan jer ovaj model se voli srušit od malo snjega.Na sljemenu ima dobrih 2 metra ravna pa se tu snjeg zadržava i tu ga lomi .

Moj je betoniran i prvi T-komad je do pola zabetoniran , tako da si računaj da češ morat razbijat beton i vadit T-komade jer će ti trebat kod tvoje montaže.Ako neće ići možeš to i drukčije riješit .Mislim da pocinćana 6/4 ide u ovu od luka .

Vidim da on pored plastenika ima solidnu kolićinu drva ...predpostavljam da zagrijava plastenik pa onda niti nemože imat problema sa snjegom , reci mu da se bojiš da ti ga snjeg ne sruši pa ćeš sigurno puno toga doznat.

Pre širok plastenik(8m) s obzirom na sljeme koje je pre ravno.
Luk iz 4 komada

To su stvari koje se meni na ovom plasteniku ne sviđaju.

Moja ponuda za ovaj plastenik bi bila jako mršava ali kad bi cijena bila dovoljno niska isplatilo bi ga se uzet i mrvicu pojačat.(recimo gredama ).

Na bilo koji nacin ga pripremit za nadolazeću zimu .

Inaće plastenik ima visinu , ima bočno provjetravanje , ima cokla , ima vrata , možeš si špage spuštat za rajčicu i papriku , traktor bez kabine ide do ruba nije to loše ako cijena bude niska .
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Samo za usporedbu novi plastenik 8x40 metara bez folije i montaže, bez bočnog provjetravanja košta 18.500 kn. Cijevi isto 60x2
 
K

Kruno pž

Guest
Samo za usporedbu novi plastenik 8x40 metara bez folije i montaže, bez bočnog provjetravanja košta 18.500 kn. Cijevi isto 60x2

Hvala, otprilike mi je sve jasno samo di ga možeš ovakvog za 18,500 samo cijevi bi više koštale+rezanje, savijanje, sebe da ni ne spominjem....iskreno dobivam ga za 20000kn i mislim da je to dobra cijena..

Krpanje rupa zaboravi pre komplicirano.Radije gubi snagu na pregovore oko cijene nego na krpanje rupa.
Novu foliju bi svakako trebao uzet.
Neznam koliko bi vrijedio ovaj plastenik .
Budi oprezan jer ovaj model se voli srušit od malo snjega.Na sljemenu ima dobrih 2 metra ravna pa se tu snjeg zadržava i tu ga lomi .
Ako ti nije problem daj koju sliku od svoga..hvala

Moj je betoniran i prvi T-komad je do pola zabetoniran , tako da si računaj da češ morat razbijat beton i vadit T-komade jer će ti trebat kod tvoje montaže.Ako neće ići možeš to i drukčije riješit .Mislim da pocinćana 6/4 ide u ovu od luka .

Vidim da on pored plastenika ima solidnu kolićinu drva ...predpostavljam da zagrijava plastenik pa onda niti nemože imat problema sa snjegom , reci mu da se bojiš da ti ga snjeg ne sruši pa ćeš sigurno puno toga doznat.

Pre širok plastenik(8m) s obzirom na sljeme koje je pre ravno.
Luk iz 4 komada

To su stvari koje se meni na ovom plasteniku ne sviđaju.

Moja ponuda za ovaj plastenik bi bila jako mršava ali kad bi cijena bila dovoljno niska isplatilo bi ga se uzet i mrvicu pojačat.(recimo gredama ).

Na bilo koji nacin ga pripremit za nadolazeću zimu .

Inaće plastenik ima visinu , ima bočno provjetravanje , ima cokla , ima vrata , možeš si špage spuštat za rajčicu i papriku , traktor bez kabine ide do ruba nije to loše ako cijena bude niska .


Nadam se najlon iskoristiti makar ovu sezonu, na tom plasteniku je ove zime bilo do metera snjega jer je kodnas napadalo u par dana dva puta po pola metra, gazda veli da nije skidao niti išta podstavljao,mislim da je plastenik što se tiče čvrstoće vrh...
Inače imamo manje plastenike za rasadu duhana koji su igračka u usporedbi sa ovim, stim da nikad nismo imali problema sa snjegom...4metra su širine i nigdje nema deblje cijevi od 30mm, visina im je tu negdje...istina sljeme im nepada pod toliko blažim kutom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala, otprilike mi je sve jasno samo di ga možeš ovakvog za 18,500 samo cijevi bi više koštale+rezanje, savijanje, sebe da ni ne spominjem....iskreno dobivam ga za 20000kn i mislim da je to dobra cijena..




Nadam se najlon iskoristiti makar ovu sezonu, na tom plasteniku je ove zime bilo do metera snjega jer je kodnas napadalo u par dana dva puta po pola metra, gazda veli da nije skidao niti išta podstavljao,mislim da je plastenik što se tiče čvrstoće vrh...
Inače imamo manje plastenike za rasadu duhana koji su igračka u usporedbi sa ovim, stim da nikad nismo imali problema sa snjegom...4metra su širine i nigdje nema deblje cijevi od 30mm, visina im je tu negdje...istina sljeme im nepada pod toliko blažim kutom...

Uh što je zanimljivo čitat ovakve postove:p:. Ako neznaš gdje bi dobio plastenik za 18500 a ti lijepo pitaj onoga koji je to napisao. A što se tiče iskoristivosti kako ti kažeš najlona mislim da ćeš ga najbolje iskoristit da pokriješ bale slame ili sjena a da ga ponovo staviš na plastenik :icon_fU: možeš ali samo kad kupiš novi 6,60 kn m2:icon_scratch:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Hvala, otprilike mi je sve jasno samo di ga možeš ovakvog za 18,500 samo cijevi bi više koštale+rezanje, savijanje, sebe da ni ne spominjem....iskreno dobivam ga za 20000kn i mislim da je to dobra cijena..

Pa recimo da sam ja kupio 4 komada po toj cijeni i to preko posrednika, tak da direktno vjerojatno može i 500 kuna jeftinije. Agroservis virovitica, DH plastenici, Metaplast... svima su cijene tu negdje za takve plastenike. Dok montiram stavit ću slike
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
....iskreno dobivam ga za 20000kn i mislim da je to dobra cijena.

Šta da ti sad ja kažem na ovo ?

To je plastenik sa folijom ali ti ustvari kupuješ plastenik kojem treba promjenit foliju.

Racunam da ti je luk velik 12m pa x 40m =480m2 pa x 6,60Kn=3.168Kn x2 =6.336 Kn
Ti sam znaš koliko će te koštat rastavljanje + sastavljanje + prijevoz pa dodaj i to.

Ovakvi plastenici su se prodavali prije 20 i više godina.Danas se trže modeli sa ravnim stranicama sljeme lagano u špic .
Po ljeti kad ti bočno bude namotano i kad padne pljusak voda ce ti kapat minimalno pola metra u plastenik i taj zadnji red s jedne i druge strane uvijek naje..

[/QUOTE]
Inače imamo manje plastenike za rasadu duhana koji su igračka u usporedbi sa ovim, stim da nikad nismo imali problema sa snjegom...4metra su širine i nigdje nema deblje cijevi od 30mm[/QUOTE]

Nemozeš uspoređivat 8 metara širine sa 4 metra.
Fi32 je 1col, pa to i nije igračka stavit takvu cijev na samo 4 metra je i više nego ok, ja sam na 4 metra širine stavio 3/4 cijev i nije rušilo.(mislim da je 3/4 oko 25mm) usudio bi se stavit pola cola vodovodnu na tu širinu samo bi razmak između lukova smanjio na 1,5 metar .

Al ajde ako čovjek daje garanciju da ti snjeg nece srušit onda čemo to preskoćit , al ipak tih 20.000 Kn za plastenik ...meni bi to bilo malo previše.
 
K

Kruno pž

Guest
Ma svako mišljenje je dobrodošlo, nije to meni nekakva sila i prioritet, kolega mi to nudi pa sam sad u fazi snimanja situacije, jasno je meni jako dobro da bez nove folije nema niša ali sam mislio ako ga dopeljam da ga probam iskoristit ovu sezonu jer svakako nemislim ništa radit ove godine i njemu pa da makar imam nekakve koristi od njega(najlona) u vidu naravno hangara za strojeve jer zbilja mogu staviti praktički u njega sve,,,
Za nove plastenike nisam nikakve ponude ni uzimao , iskreno mislio sam da su puno skuplji što se tiče same konstrukcije ovoga tipa, također mi je jasno da ovakav plastenik u samoj proizvodnji ima nekakvih svojih nedostataka tipa eto bočnih strana koje nisu u okomitom položaju u odnosu na teren i još puno toga...šta je tu je, on plastenik nedaje jeftinije pa neka mu je sa srećom :(call):
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Najbolje je ono što napraviš sam, a kupuješ ako nešto može poslužiti svojoj namijeni i ako košta onoliko koliko košta materijal od kojeg se sastoji i ništa više.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Samo za usporedbu novi plastenik 8x40 metara bez folije i montaže, bez bočnog provjetravanja košta 18.500 kn. Cijevi isto 60x2

a sa bočnim provjetravanjem,kolika bi ta cijena bila?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
dupla aluminijska lajsna je oko 70 kuna dužni metar...dakle 5600 kuna za cijeli plastenik...
ovisno o tome oće li biti na napuhavanje ili jedna folija, po tome se i cijena zna...li-la 600 kvadrata najlona po 6 kuna...znači 3600 jednostruki ili 7200 dvostruki...
delamo sve sami, pa posal košta odojka i dve gajbe pive...
i plastenik može izaći s bočnim 28 - 30 000 kuna...a ne baš 45 ...:(happy):
 
K

Kruno pž

Guest
Tak sam nekak i sam računo da bi sve mogao složit do 30000kn, što mi se opet kažem nečini puno, a vidim da neki tvrde drugačije:(
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tak sam nekak i sam računo da bi sve mogao složit do 30000kn, što mi se opet kažem nečini puno, a vidim da neki tvrde drugačije:(


Možeš složit do 30 000 kuna i.i nešto malo više ali uz jako puno rada. Nije sve baš tako jednostavno kako se to priča ima posla a pogotovo ako tako nešto nisi nikad radio.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Tak sam nekak i sam računo da bi sve mogao složit do 30000kn, što mi se opet kažem nečini puno, a vidim da neki tvrde drugačije:(

A jesi li k tome dodao i prečne cijevi ili ti računaš samo sa lukovima. Ako ga napraviš za manje od 40 onda možeš raditi i meni.
 
K

Kruno pž

Guest
A jesi li k tome dodao i prečne cijevi ili ti računaš samo sa lukovima. Ako ga napraviš za manje od 40 onda možeš raditi i meni.

He he...neznam majstore, vidiš da ima pametnjakovića koji bi ga složili i mukte, znam ja u kunu šta kolko košta neboj se ti zamene al vele stari dve glave pametnije od jedne...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
He he...neznam majstore, vidiš da ima pametnjakovića koji bi ga složili i mukte, znam ja u kunu šta kolko košta neboj se ti zamene al vele stari dve glave pametnije od jedne...


Juče si došao na forum i postavio pitanje, a da kad ti ljudi hoće pomoć ti ih zoveš muktarošima. Jel se to odnosi na Darijusa i cabage-a koji su ti rekli po kojoj cjeni se može nabavit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh