• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Da ne otvaram temu ,mislim da to spada ovdje.

Kamo sa najlonom koji je odslužio svoje?

Imam 2-3 m3 što su moji čuvali za pokrpat ako gdje pukne novi, al je sad za zbrinut više nema svrhe da se čuva.
Ne smije se spaljivat, odlagat na divlja odlagališta , legalna odlagališta ga ne žele primit...:mad:

Što radiš sa crnom malč folijom i starim kontejnerima-pliticama, to isto napravi i sa tim najlonom, znači nesmije se spaljivat, a oni koji se bave otpadom neće, upotrebi malo mašte i pazi da te netko ne vidi :eek::
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da ne otvaram temu ,mislim da to spada ovdje.

Kamo sa najlonom koji je odslužio svoje?

Imam 2-3 m3 što su moji čuvali za pokrpat ako gdje pukne novi, al je sad za zbrinut više nema svrhe da se čuva.
Ne smije se spaljivat, odlagat na divlja odlagališta , legalna odlagališta ga ne žele primit...:mad:

sve to uzimaju ovi što kupe smeće,kod nas Flora itd. nije istina da neće uzeti,meni sve odvezu uvijek,samo treba posložiti to malo. nazovi komunalno poduzeće i pitaj.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Imam 2-3 m3 što su moji čuvali za pokrpat ako gdje pukne novi, al je sad za zbrinut više nema svrhe da se čuva.
Ne smije se spaljivat, odlagat na divlja odlagališta , legalna odlagališta ga ne žele primit...:mad:

Da te čuje moj ćaća :icon_mrgreen: On ništa ne baca, on bi to iskoristio za iskipat' šljunak kad se nešto betonira, pokriti đubar da kokoši ne rasipaju, pokriti sijeno, drva, ostaviti negdje gdje meni smeta :icon_mrgreen:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da ne otvaram temu ,mislim da to spada ovdje.

Kamo sa najlonom koji je odslužio svoje?

Imam 2-3 m3 što su moji čuvali za pokrpat ako gdje pukne novi, al je sad za zbrinut više nema svrhe da se čuva.
Ne smije se spaljivat, odlagat na divlja odlagališta , legalna odlagališta ga ne žele primit...:mad:

Svako odlagalište ti to mora uzet,ako imaš ugovor za odvoz smeća...jednostavno ga dopeljaš,ali samo kao privatni odpad,ako imaš firmu onda ništa...i moraš ga dopeljat u otvorenoj prikolici,mada ja uvijek vozim u kombiju...ne plaća se ništa,barem je tak kod mene...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
kod mene se sve pograbi, imam plastenike i svako malo netko pita za najlon, jel ima najlona kao da proizvodim najlon a mjenjam vanjske svakih 4-5-6 god ovsno o stanju, pitaj nekoga treba li.
tako i sa stiroporom.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Poslat ću upit u Floru.
Ima Vas iz različitih dijelova svijeta pa me zanimalo kako je taj problem riješen.
Koliko vidim za sad nikako.
Snađi se sam .
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Poslat ću upit u Floru.
Ima Vas iz različitih dijelova svijeta pa me zanimalo kako je taj problem riješen.
Koliko vidim za sad nikako.
Snađi se sam .

Nemoraš džabe trošit vrijeme. Barem je do sada bilo tako.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Ma znam sve to ,neg pročitao sam na stranicama zagrebačkog holdinga da zbrinjavaju i tu vrstu reciklažnog otpada,a imam volje bit dosadan da se to već riješi jednom:)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma znam sve to ,neg pročitao sam na stranicama zagrebačkog holdinga da zbrinjavaju i tu vrstu reciklažnog otpada,a imam volje bit dosadan da se to već riješi jednom:)



Onda napred ako uspiješ onda si nas sve rešio velikog problema.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Poslat ću upit u Floru.
Ima Vas iz različitih dijelova svijeta pa me zanimalo kako je taj problem riješen.
Koliko vidim za sad nikako.
Snađi se sam .

kako nikako,pa kažem ti da flora to uzima,duhanci sve daju njima,ali pojedinci pale jer im se neda slagati kako oni zahtjevaju,mislim da moraju određeni broj komada vezati,tako nešto. ja nemam toga neznam koliko ali sve odnesu već nekoliko godina,a lani su odvezli komplet sve sa dva jutra,i stiropore i foliju. zovi i pitaj,nisu baš voljni bili uzimati pa su govorili da neće ali moraju.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako želiš ekološki-smetlarima kada kupe krupni otrad-najprije nazoveš dispečera i dogovoriš pa dođe kamion.Ako hoćeš neekolški-pali.Ako hoćeš imati korist od paljenja-pali u peći-folija-to je nafta,gori da ti pamet stane.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Znači ipak zbrinjavaju na ekološki način. Poslao sam mail u Floru , još nisu odgovorili ništa.Probat ću telefonski. Javim rezultate.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako želiš ekološki-smetlarima kada kupe krupni otrad-najprije nazoveš dispečera i dogovoriš pa dođe kamion.Ako hoćeš neekolški-pali.Ako hoćeš imati korist od paljenja-pali u peći-folija-to je nafta,gori da ti pamet stane.



E johabice baš tako da ti pamet stane kad vidiš šta si napravio, najradije bi zadavio onog koji te nagovorio na to.:mur::icon_axe:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kod nas ima firma Vlahovac pomet koja mi zbrinjava stiropor i foliju i trebao bi kao firma imati i ugovor sa istim o zbrinjavanju al neznam iz kojeg razloga to izbjegava nego uvjek kad odveze mi da papir o preuzimanju otpada koji čuvam za nedaj bože inspekcije ,tako i vama savjetujem da čuvate te potvrde o zbrinjavanu otpada jer če vas kad tad neko pitat šta ste stim napravili.
Kako zbrinjavate ambalažu od zaštitnih sredstava tako če i ostalo doč na red.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E johabice baš tako da ti pamet stane kad vidiš šta si napravio, najradije bi zadavio onog koji te nagovorio na to.:mur::icon_axe:

Ma nije to savjet što napraviti Siki,to ti ja samo premečem u glavi razne kombinacije.A toliko već dugo jesam tu na forumu da bi ti moglo biti jasno da sam ja uvijek puna ideja.Ko u priči.Svašta meni padne na pamet-je da ima i onoga što nikome ne bi,ali,,,, hi,hi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma nije to savjet što napraviti Siki,to ti ja samo premečem u glavi razne kombinacije.A toliko već dugo jesam tu na forumu da bi ti moglo biti jasno da sam ja uvijek puna ideja.Ko u priči.Svašta meni padne na pamet-je da ima i onoga što nikome ne bi,ali,,,, hi,hi.

Johabice ja imam rješenje za foliju sve po zakonu i bez problema ja svu svoju foliju na lijep kulturan način pospremim.
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Molim jedan savjet:

ovih dana postavio sam plestelnik 10metara x 3.8 metara u smijeru sjever jug.visina 2.2 metra
Sa sjeverne strane je u gornjoj zoni prozor skoro pola plastelnika 1.3 metra puta širina plastelnika , a na drugoj vrata metar x dva metra./ folija uv)
Pitanje :
dali će u lijeti biti dovoljno da otvorim prozor i vrata zbog prozračivanja ili ću morati podizat bočne strane (navodnjavanje kap na kap)


Hvala

Rajko- varaždinska županija
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Molim jedan savjet:

ovih dana postavio sam plestelnik 10metara x 3.8 metara u smijeru sjever jug.visina 2.2 metra
Sa sjeverne strane je u gornjoj zoni prozor skoro pola plastelnika 1.3 metra puta širina plastelnika , a na drugoj vrata metar x dva metra./ folija uv)
Pitanje :
dali će u lijeti biti dovoljno da otvorim prozor i vrata zbog prozračivanja ili ću morati podizat bočne strane (navodnjavanje kap na kap)


Hvala

Rajko- varaždinska županija

bilo bi dovoljno i da je duplo duži...ali ovisi i o kulturi...ne prozračuje se jednako kad ga zarastu krastavci ili recimo ako radiš papriku....
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Mislim posadit 15 paradajza i toliko paprike , nekoliko krastavaca i ostalo svake salate po malo , da imam za obitelj svakojakae salate po malo
 

Najnoviji postovi

Na vrh