• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim posadit 15 paradajza i toliko paprike , nekoliko krastavaca i ostalo svake salate po malo , da imam za obitelj svakojakae salate po malo

a koji paradajz imaš namjeru posadit.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Paradajz hektor f1 , a papriku brill f1

Eto vidiš upravo zato sam te i pitao. Sadiš za svoje potrebe i odma hibrid. Ja da sam na tvom mjestu uzeo bi najobičniju sortu ne hibrid.
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Hvala na savjetu , imam i običnu i hibrid kao flance veličine oko 5 cm
Paradajz san pier . a papriku neznam ime kupljeno sjeme u trgovini

I još jedno pitanje napravio sam iznad plastelnika /oko 1 metar) kostur od plastičnih cijevi da za vručina stavim mrežu protiv tuće koju imam doma jer sam njome štitio ranije vrt od tuće : DAL JE ISPARVNO DA STAVIM NEGDJE KRAJEM MAJA MREŽU PROTIV TUĆE ILI DA ODUSTANEM
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
30.03. presađen, mix hibrida ; logistica, cinto, mondial

img20130407113549.jpg


Druga tura nestrpljivo čeka;

img20130407114046.jpg
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Hvala na savjetu , imam i običnu i hibrid kao flance veličine oko 5 cm
Paradajz san pier . a papriku neznam ime kupljeno sjeme u trgovini

I još jedno pitanje napravio sam iznad plastelnika /oko 1 metar) kostur od plastičnih cijevi da za vručina stavim mrežu protiv tuće koju imam doma jer sam njome štitio ranije vrt od tuće : DAL JE ISPARVNO DA STAVIM NEGDJE KRAJEM MAJA MREŽU PROTIV TUĆE ILI DA ODUSTANEM

Ne bi bilo loše....plastenik je svakako poželjno zasjenčiti
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Mislim mrežu stavit zbog sjenila i isto tako zbog tuće i kad stoji kod kuće da je upotrijebim
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Samko a šta je sa tvojim nasadom,od čega je tvoj tako stradao,ovaj posađeni?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ništa nije nastradalo sve je odlično , jedino je malko više čekao u rasadi pa je malo požutio što mi inače ide u plus.

izgleda da sam fulao temu, htjeo sam slike objaviti u temi za rajčicu, oprostite
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ništa nije nastradalo sve je odlično , jedino je malko više čekao u rasadi pa je malo požutio što mi inače ide u plus.

izgleda da sam fulao temu, htjeo sam slike objaviti u temi za rajčicu, oprostite

A,što je u plusu to što je požutio? ja to ne volim nikako,a desi se ponekad
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo jedan novo postavljen plastenik u pravom smislu riječi :) Plastična folija, plastična konstrukcija, plastični klinovi i spojnice za foliju, jedino su vijci metelani. Cca 100 m2 korisne površine (bez prolaza) za malo manje od 2000 kn sa pdv. Jeftinije ne znam :) Dobro dođe za rasadu, unutra ide oko 600 kontejnera roge.
plastenik.jpg

plastenik2.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
http://www.troplet.hr/profi-plastenici
Nisu profi ali posluže. Cca 22 kn za 6 m. Kopča je 2 kn/kom. Klin x 2 dobiješ u cijeni ako uzimaš konstrukciju kao za plastenik. Ako uzimaš samo cjevi bez klinova onda ide i nešto jeftinije. Kolega je naručio 8 m cijevi i u njih će raditi papriku i salatu. Poz
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
http://www.troplet.hr/profi-plastenici
Nisu profi ali posluže. Cca 22 kn za 6 m. Kopča je 2 kn/kom. Klin x 2 dobiješ u cijeni ako uzimaš konstrukciju kao za plastenik. Ako uzimaš samo cjevi bez klinova onda ide i nešto jeftinije. Kolega je naručio 8 m cijevi i u njih će raditi papriku i salatu. Poz

Ovaj plastenik sa slika gore, kolika je dužina i širina i visina na sredini? Jako jako zanimljiva cijena. Možda napokon uspjem kupit još koji plastenik....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Visina na sredini je preko 2 m. Dužina je trebala biti 30 m ali je malo kraći zbog greške u isporuci broja cijevi. Širinu sam išao na 4 m. Plastenik nije rađen sa vagresom, na brzinu je sklepan za namjenu štičenog prostora rasade. kasnije će se prebaciti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma oni su imali zahtjev ključu ruke od trgovaca. Da bude jeftino i kompletno, da čovjek ne mora uložiti ništa više novaca. Pa sad još traže rješenja... Važno je da su oni ti sa ekstruderima i da su pravi proizvođači. Ostalo kako tko napravi. Kontam napravti klip klap spoj umjesto vijaka, tako da se može u jednom danu podići i tisuću kvadrata plastenika. Pogotovo ako bi lukovi išli na cca 2 m komad. Racimo 500 lukova sa rabatom cca 10 000 kn x 4 m širine to je 4000m2 za smješne novce. Pogotovo što sa sistemom klip klap rastaviš ga, premjestiš, izoreš, frezaš, postaviš foliju...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Juče sam dobio dopis od njih i mogu samo reć :Kontam hvala na obavjest ljudi su zaista pravi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh