• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam vidio niti jedan da leti ;) Imam tri za rasadu i frend ima jedan isto za rasadu, prezimili su. Ok za te novce.
Čak šta više, u jedan staviš mahune, u drugi mladi luk, u treći špinat, u četvrti rotkvicu u peti salatu i onda svake godine samo rotiraš :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
fotografija0714.jpg

fotografija0742.jpg


Evo od kolege i njegova rješenja...
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Meni bi pasao jedan od 5 metara širine. Jel imaju te cijevi po naruđbi rezane ili je neki standardni format?
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Fantazirao je previše ;) No pitanje je koliko su stabilne na 8 m.

pa ak se je bojal da nece izdrzat jedna cijev sto nije napravio nekoliko ovih zeljeznih nosaca i rasporedil po celoj duzini plastenika i mir. ja planiram te cijevi kupit ali ih necu duplo slagat, bit ce 4 m sirina
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Neće ni on više slagati uduplo. Ići će te od 8 m ali će širina biti veća od 4 m. Pojačat će ga preko zime sa stupom i to je to.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
pa napeljajte unutra betonsko željezo 12-14 mm,i eto ti čvrstoće i stabilnosti

plastika je šuplja,kaj ne?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A o kojim mi cijenama pričamo? Ako će se toliko ulagati onda najbolje uzeti plastenik od Agroservis proizvodnja.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemoj se zavaravati. Dok ti kupiš betonsko željezo i plastične cijevi, približit ćeš se ovim cijenama.
cjenikelemenata1.jpg

A ovo je super plastenik za te novce, može u vagres, lupaš niže kulture i brzo se isplati.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
pa to sam i htio reći!

ljudi škrtare,idu nekim prečicama,traže jeftinija rješenja,a onda jeftinije ispadne skuplje od "skupog"

a to sa željezom sam predložil ovima kaj su već kupili plastiku
neznam,meni to nikak ne ulijeva povjerenje
doči će opet snijeg,pa još uz jak vjetar...
nagledal sam se proljetos zgnječenih plastenika po savskoj opatovini,savici,i to pocinčanih,sa stupovima,malih,velikih,profesoinalnih
zanimljivo,više identičnih - jedan uz drugi,jedan stoji,drugi spljošten
bila je zanimljiva ova zima...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Evo kod mene prinove-plastenik 20x6:

Ako nije tajna daj neke informacije koliko te koštalo...i neke tehničke informacije o profilima i folijji? Koja je visina?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Plastenici jedno od rješenje za ovakove stvari...
Velike štete trpi i jugoistočna Europa

U Ženevi je se ovih dana održava konferencija Ureda UN-a za smanjenje rizika od katastrofa (UNISDR) na kojoj sudjeluje oko 4.000 predstavnika iz cijelog svijeta, među kojima i iz Hrvatske koja je članica transnacionalnog projekta zemalja Dunavskog bazena.

Sudionicima će se danas obratiti predstavnici transnacionalnog projekta SEERISK koji uključuje 20 partnera iz devet zemalja Austrije, Bugarske, BiH, Hrvatske, Mađarske, Rumunjske, Srbije, Slovačke i Slovenije.

Prema SEERISK-u u ovoj regiji postoje neka područja u kojima su poplave glavna opasnost, u drugima prijete nepredvidljiva grmljavinska nevremena ili pak suše koje uzrokuju velike štete u poljoprivredi.

Njihovo izviješće ističe da su učestalost i intenzitet katastrofa u južnoj i istočnoj Europi u porastu zbog klimatskih promjena. Cilj SEERISK-a je osigurati podizanje svijesti, povećati pripremljenost te popuniti institucionalne praznine kako bi se intenzivirala međudržavna suradnja zemalja regije na smanjenju rizika i posljedica katastrofa.

http://www.tportal.hr/scitech/znano...ra-pripremiti-za-cesce-i-vece-katastrofe.html
 
R

rodovina

Guest
Pozdrav ekipa. Nakon dugog proučavanja vaših ideja i literature koju sam pročitao odlučio sam se podići plastenik, najprije jedan manji za svoje potrebe a kasnije vidjet ćemo.

Evo ovako nešto sam zamislio, molim vas za svjete i ispravke ako negdje idem u krivom smjeru.

Plastenik 4x20
Znači luk od šestmetarskih pocinčanih 3/4 cola koje bi navario na ravne cijevi (ili nekakvim spojnicama ako ne preporučate varenje) kako bi rub plastenika digao na nekih metar od zemlje radi bolje iskoristivosti i kako bi povečao volumen plastenika.
Za prva dva luka sa obje strane bih (ako je potrebno) ubetonirao stope i colove cijevi u zemlju i povezao šarafom a ostale samo ukopao u zemlju.
Lukovi na razmak od 1,5m
Plastenik bih pojačao sa tri uzdužne cijevi na svakom pregibu po jednu i na sljemenu jednu, ako je dovoljno za plastenik tih dimenzija, ili moram raditi krovnu konstrukciju radi pojačanja.

O foliji zaista ne znam mnogo, molim za savjet, polikarbonat 200 mikrona možda?

Unaprijed hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh