• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Automatika neide,imamo je na starim,jako puno znači,ali trenutno si je na novom na možemo priuštiti,cijena se kreće između 7 i 15 tisuća kuna,a zaduživati se ne želimo.Za sada nećemo staviti niti termogen,u starima imamo po 105 kw,ali se grije samo u slučaju najveće potrebe.Troše 10 l na sat,pa neke računice i ne bi bilo.Naši plastenici su visine 5,5 metara pa se topli zrak dugo zadržava kroz noć,a sa sadnjom ne idemo nikada prije 10.03.Firmu za sada neću spominjati jer mi se čini da izvođeč baš nije prezadovoljan pogodbom,ali je u jednom trenutku spomenuo kako kroz ljeto baš i nema posla pa mu je važno da barem radnici zarade plaće,a kada bude plastenik postavljen-što bi trebalo biti koncem šestog mjeseca rado ću iznjeti sve informacije ako koga bude zanimalo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Aj dobro al nemoj zaboravit javit
Također mi se vidi dobra cijena za takav plastenik
Mislim... da ako nije daleko od starih plastenika nebi trebala još jedna automatika nego bi ista otvarala i ovoga tak si bar ja mislim složit kad kupim još jedan plastenik
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aj dobro al nemoj zaboravit javit
Također mi se vidi dobra cijena za takav plastenik
Mislim... da ako nije daleko od starih plastenika nebi trebala još jedna automatika nego bi ista otvarala i ovoga tak si bar ja mislim složit kad kupim još jedan plastenik

Ovako,nisam navela razlog zbog čega trenutno ne mogu navesti proizvođača,ali radi se o njegovom interesu ,a automatika neće ići zajedno sa starog,jer ,možda nisam bila jasna,imamo je na jednom,na drugom ne,a pokušali smo to što si ti naveo,ali nije išlo.Nije napravljena za proširenje,tako nam je rekao majstor koji je došao pogledati kada smo i mi htjeli napraviti to isto,a ima i takvih na koje možeš staviti i dvadesetak plastenika.Jedan proizvođač plastenika od kojeg smo odustali nam je ponudio automatiku za sedam tisuća kuna,nismo je vidjeli kakva je,a ovaj koji će nam raditi ima cijenu petnaest tisuća.Vjerojatno ćemo slijedeće godine,ako se nešto proda i ostane višak kuna ,staviti automatiku,
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
evo i ja sam danas postavljo plastenik pa evo koja slikica,25x5metara (ovaj u žutoj majici ne pomaže to je strašilo o kojem sam pisao)
 

Prilozi

  • P5090006.jpg
    P5090006.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 341
  • P5090008.jpg
    P5090008.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 301
  • P5090009.jpg
    P5090009.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 306
  • P5090015.jpg
    P5090015.jpg
    47 KB · Pregleda: 286

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,danas smo se konačno odlučili za izvođača plastenika,ipak za prvoizabranog,dali 60000 kn avansa,ostalo početkom radova.Hvala ne preporukama i savjetima,ovi su nam najbliži a i imaju reference i nekakav ugled,pa se nadamo da ćemo biti zadovoljni.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
hmm, novci se unaprijed daju?
pa čime se bave ti "plastenički" majstori, vele kod mene da se unaprijed plaća samo ... neću reć koga...:mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hmm, novci se unaprijed daju?
pa čime se bave ti "plastenički" majstori, vele kod mene da se unaprijed plaća samo ... neću reć koga...:mrgreen:

Da,u pravu si,i ja sam ostala zabezeknuta,tražio je čak stopostotnu uplatu,kaže za tu cijenu drugačije neće ići,ali smo se nekako izborili ovako.Inače,prije dvije godine nam je pukla folija na plasteniku već pripremljenom za sadnju rajčice,u noći za nevremena,a flanci su već pomalo prerastali,bila nam je jako sila promjeniti foliju,a u trećam mjesecu majstore ne možeš dobiti kada hočeš,a oni su došli i odradili posao_Onda smo plačali onaj dan kada su napravili ,ali smo u razgovoru saznali da imaju puno nenaplačenog posla,čak i onaj plasrenik što je bio u poljoprivrednoj emisiji.Valjda su zato počeli raditi ovako.Ako misliš da se i ja ne pitam hoće li sve proći dobro,pitam se ,pitam,malo ću lošije spavati do 18.06.,pa ćemo vidjeti.Moj muž je uvjeren da će biti sve u redu iako nas je život već svašta naučio.A ti su novci bili šteđeni za novi auto,još ova sezona i bila bi se kupila Kia sportage.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a čudim ti se za ovo mijenjanje folije...:shock:
ovdje kod nas je običaj da se speče odojak i nabavi dovoljne količine tekućine, naravno na jedan lijep, miran dan i dođe cijela ekipa karlovačkih povrtlara (ukupno nas je "čak" 5) i pokrije se plastenik bez greške...već smo se ispraksirali da za glavni najlon ne zgubimo više od 15 minuta ako je jednostruki ili najviše vuru ak je dupli, jedino kaj zgubimo malo više vremena dok lajsne zaguramo...
ko bi platio sve te "majstore"...;)

jes da ovak krademo poštene obrtnike i našu dragu domovinu, al kaj se more kad se nema...;)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Johabica ak je ova ekipa (firma) kaj ja mislim mirno spavaj poso če bit odrađen što ne znači da ih još takvih nema ,i sam sam u privatluku i pušem na hladno pa kad uzimam ljudima avans neki me čudno gledaju.Nek je sa srečom i brzom otplatom :partyman:

Darijus ne slažem se stim da oduzimaš nekom posao ako sam zamjeniš foliju a država dobi i tak pdv-e od folije nemora još i od usluge,to mi dođe ko da mi guma pukne na traktoru pa idem odma vulkanizeru da nebi,skrpam je na njivi .;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Čovjek se trudi napraviti sam što može,vremena su takva da se gleda svaka kuna,ali neke stvar ili ne možeš ili želiš da budu sigurno napravljene kako treba.Na naš plastenik ,ovaj što se mijenjalo krov ,išlo je 1550 m/2 folije.,samo na krov.Tu,ako ne potrefiš vrijeme,ili zakasniš samo pola sata prije nego počne-ne puhati,nego piriti vjetrić,možeš samo svemu reći zbogom i plakati.Za drugi cijeli plastenik i bočne stranice ovog prvog smo prošle zime sami nabavili foliju,uzeli jednog majstora za 4000 kn,i sami napravili izmjenu,i sve zajedno,sa novim plastičnim umetcima za lajsne nas je izašlo 23000 kn.U odnosu na ponuđeni predračun firme uštedjeli smo petnaestak tisuća kuna.Samo onda nismo morali raditi na silu,nikamo nam se nije žurilo.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
hmm, novci se unaprijed daju?
pa čime se bave ti "plastenički" majstori, vele kod mene da se unaprijed plaća samo ... neću reć koga...:mrgreen:
Možeš ti reći "neću reć' koga"; ali od kada sam za svoju firmu, za radove počeo tražiti avans (predujam od 30-60% za one povjerljivije; odnosno avans 100% za ostale) moji radnici plaće dobivaju već 3./4. u mjesecu, plaćaju se doprinosi, regresi, božićnice... :prayer:
Više niti posao od 1.000,00 kn ne radim na "majke mi :rolleyess:".
Za HRV samo predujam/avans ništa ostalo.
Ili kako ja kažem; plati pa vozi.

A da tek vidiš ove što se vole cijenkati. Iako je OT, spomenuti ću. Dam urednu ponudu za posao, i tip javi preskup si (ha, ha, ima jeftiijeg ali taj nije pouzdan, i onda mene zove na telefon; uzmi njega odmah ako imaš jaja, ne zajeb... mene na telefon).
Ja kažem: Što ti radiš? Prodajem kućnu elektroniku. :) Imaš LCD od 82 cm. Imam, kaže on. Pošto, pitam ja? 2.500,00 kn, kaže on.
Jel ide onda za 1.000,00 kn 8).
Ne ide, urla on.
E onda ne ide ni moja cijena dolje. :vragek:
Njemu je teško spustit cijenu za TV za 1.500,00 kn, a od mene traži cijenu nižu za 50.000,00 kn ?!?!?
E oš' kur..c :axe:
(p.s Malo sam vulgaran, al puna mi je kapa ovih; ja bi to jeftinije :mrgreen:).
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
dobro priznam sve, ni sam ne delam neke stvari bez love, doduše u mom poslu je avans nepoznat, ali ono što mi piše u potpisu je moje zlatno pravilo...
ako oš robu, nema iz dvorišta bez love...i točka.
:mrgreen:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
evo koja slika od danas ,u subotu sam postavio foliju taman prije onog nevremena ,izdržo je bez problema
 

Prilozi

  • P5150008.jpg
    P5150008.jpg
    29 KB · Pregleda: 209
  • P5150009.jpg
    P5150009.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 247
  • P5150010.jpg
    P5150010.jpg
    28 KB · Pregleda: 209

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
evo koja slika od danas ,u subotu sam postavio foliju taman prije onog nevremena ,izdržo je bez problema

Šta si to posadio, izgleda dvije različite kulture kolko se uspije vidjeti, nisi valjda krastavac i rajčicu?:roll:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Šta si to posadio, izgleda dvije različite kulture kolko se uspije vidjeti, nisi valjda krastavac i rajčicu?:roll:

nisam , rajčica sve ,samo presadnice različite ,veća i manja
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
I košta kao novi auto,nije montiran u HR već u IT,imaju oni novaca za to.

Pa ako nije tajna koliko te ipak koštao.Meni u roku mjesec dana moraju postaviti 50mx10m,i košta me 90 000kn,stime da su moje čeone strane a i vrata od polikarbonata (6 mm)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
psst, ti vam plastenici prelaze gabarite i za postavljanje bi trebala nekakva dozvola...pssst...
 

Najnoviji postovi

Na vrh