• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

R

ROKI

Guest
Imaju dva različita promjera tih osovina. Na svom sam imao deblju osovinu.
 
G

GROF

Guest
alen28 kaže:
Grofe da li imaš ovakav plug?
Obrisan neispravan link.


poštovani forumaši, fala vam., točno moj plug je takov..., alen28 poseban pozdrav i fala oko truda., kada dojdem u bjelovar kod mojih prijatelja; njih 5-6., i ti se od sada na popisu..., zovem te ???, ako budem imal nač... i častim cugom., ujedno fala i rokiju..., roki i zate vredi cuga...

tako bi ja nešto trebal., ali lipo je roki napisal., malo profila, železa, elektroda..., i to je to., ja se apsolutno slažem sa rokijem., ali nema aparat za zavarivanje i uopće neznam varit., /e sem ti jarca /., kad sam ekonomista...

...e dragi moji forumaši., ma ja sam ziheraš., i volil bi orginal spojku za plug., ili staru ili novu...fala vam vi ste legende., pozdravite mi puno; BOBU...administratora...

bog grof
 
G

GROF

Guest
alen28 kaže:
Grofe,ajd izmjeri debljinu osovine pa javi. Nemogu ti ništa obečati ali mogu pogledati na par mjesta dali ima...

lip ti pozdrav alen28!

evo ja sam na mojem plugu izmjeril promjer "osovine"., promjer je; 5,50 cm... pa kažem ti, ako nešto naleti, novo ili staro ja sam zainteresiran za kupovinu. ma ja sam kriv sam sebi., ovi moji pluzi imaju skoro 30 godin i izgljedadu ko novi., prvo malo su korišteni., a drugo svi moji strojevi i priključci stojidu u garaži na suvom, ni ji kiša smočila..., a što sam ja zeznul., ovu spojku u tri točke kopčanja., /tkz./ prodal sam sa plugom; iskopačem krompria. ja sam bil uvjeren da ću to kupit bez problema kada mi bude trebalo., a sad i sam vidim da ni tako. ta spojka se je premještala iz priključka na priključak; koristili smo je za jednobrazni plug, za dvobrazdni plug, za plug; iskopač krumpira, za tanjurače od 16 diskova, proizvodnje OLT-a iz osijeka. moj plug za iskapanje krumpira tkz., bil je ko onaj tvoj, vidil sam ga na slici kod tebe u dvorišću. i onda ja pametan, prodam bez veze iskopač krumpira., a frajer me naj..e., da prodam i spojku..., sad mi je ostal taj plug., ne služi mi ničemu., niti mogu orat., a niti ga mogu prodat bez spojke...

unaprijed zahvalan! bog grof
 
T

tekic

Guest
Pozdrav!

Imam priliku kupiti OLT plug 12" Slavonac ,starije generacije.Imali tko možda kakvo iskustvo
sa takvim plugom,kavu sliku i slićno.Ja sam dosad koristio IMT.

Unaprijed zahvalan
 
G

GROF

Guest
tekic kaže:
Pozdrav!

Imam priliku kupiti OLT plug 12" Slavonac ,starije generacije.Imali tko možda kakvo iskustvo
sa takvim plugom,kavu sliku i slićno.Ja sam dosad koristio IMT.

Unaprijed zahvalan

lipi pozdrav iz like!!!

poštovani., plugovi od iemta su jako kvalitetni, i po izradi - formi, i po oranju - dobro slažedu brazde, čvrsta je konstrukcija - robusna., nema lomova ni pucanja...
a što se tiče oltovi plugova., moram ji svakako pofalit., ali ne preporučavam oranje u kamenitim područjima., oću reć nisu čvrstoće i robusnosti kao iemteovi...

bog
 
G

GROF

Guest
pozdrav bećarima najboljeg foruma!!!

samo da vam se svima skupa zahvalim na ugodnom čitanju., uz napomenu., spojka za plugove /tome vinkovića - batuje/ kopčanje u tri točke., riješena je., i to nova..., ma ljudi stvarno moredu nabaviti sve., samo lova...

BOG VAS SVE SKUPA BLAGOSLOVIL!!!
 
M

Mata imt 540

Guest
evo jedno pitanjce, dobil sam od jednoga frajera plug neki rosse(sutra pogledam ploćicu na njemu pa da vidim kaj sve piše )....brijem sad neznam kolko cola ali mi je čudno kak nema za kopčenje poteznice ko i svi ostali plugovi nego ima cijev prema gore i kroz tu cijev ide rupa,s tim da samo poteznica može s ljeve ili desne strane dojti.....

evo nekaj podeblje o tom plugu......typ 2-pn 30-mj,godina proizvodnje je 1966 :lol: ,245kg je težak,e sad neznam kaj ovo znaći (pracovni hloubka 24 cm)i piše da mu je odpor 90kg/dm2
 
R

ROKI

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

JOSIP.1 kaže:
ne radim servise sam nikako, ali nije mi bas toliko bitno hove li servis na 400 sati bit bas na 400 ili na 600, ak nema servisera bas kad treba , ja s traktorom moram radit, sta da radim, a on kad dodje nek radi servis, nije to bas toliko bitno, to hocu rec.
normalno servise moras radit ako hoces garanciju.
bitno je jedino da mi traktor ne stoji, tada hocu reakciju servisa odmah ako mi je posao hitan, i mislim da nebi bilo problema, nesmije bit.
to je sustina onog sta hocu rec, stvarno mi je glupo tu nesta pisat kad ce radit servise, nek ih rade kad hoce, bitno da meni traktor radi.

Ratarko kaže:
marac kaže:
Ratarko !
nisi mi odgovorio za tvoj 7495, jel preporucujes, koliko glava vučes s njm, na kakvoj zemlji?

Jel smijem ne odgovoriti ?
Ako mogu bilo bi dobro .
Pitaj Josipa ima ga i on .

ako pod glavama mislis brazde onda ide prika s 5 bez problema, evo odgovorit cu ja, ratarko ga malo spara s 4 brazde ja mu bome dobro ispusem dimnjak.
dobar je da, za te pare mora bit dobar.

Otkud ti znaš jel ga Ratarko špara il ne? Kod njega taj MF nemože vući 5 brazdi, a i ove 4 su mu nekad puna kapa. Neki dan sam bio sa njim dok je orao. Neznaš kakva je zemlja kod nas tako da onda nemožeš ni brbljat šta može, a šta nemože njegov (tvoj) MF. ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Vidis roki tak i meni pricaju zasto 2brazde vucem sa 96 ks. Zbog tog,nekad ide ko mutav kak hoces,a nekad ima kaj da vuce. I kaj ce mi onda veci. Ima lik kod mene 3x12" i zetora 80ks. Proslo ljeto je najprije mora odobro potanjurat da bi orao i to ne dublje od 20 cm jer ne moze traktor vuc. Koliko tu goriva ode na tanjuranje i oranje. Vise nego samo na oranje s dve brazde ko u mom slucaju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

toma84 kaže:
Vidis roki tak i meni pricaju zasto 2brazde vucem sa 96 ks. Zbog tog,nekad ide ko mutav kak hoces,a nekad ima kaj da vuce. I kaj ce mi onda veci. Ima lik kod mene 3x12" i zetora 80ks. Proslo ljeto je najprije mora odobro potanjurat da bi orao i to ne dublje od 20 cm jer ne moze traktor vuc. Koliko tu goriva ode na tanjuranje i oranje. Vise nego samo na oranje s dve brazde ko u mom slucaju

TOČNO...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ma cijena ti je bila 1000eura............uze sam jos strojewa i tu jedan autoprijewoznik ce mi dofurati te swe strojewe....inace sam isao sam u Njemacku..
 
V

Vujo

Guest
morat čemo se upoznati da me malo uputiš i daš neke adrese u D. ili A. ako nije tajna u vezi rabljenih priključeka
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ma cuj nije to da bi bila neka tajna ali nije bas da swi idu tamo.....to ti je kupljeno od seljaka a tamo gore je bio jedan covjek koji je malo trazio i onda nas je pozwao gore da odaberemo sto zelimo...inace je D.
 
V

Vujo

Guest
ma htio bi malo obnoviti strojeve jer imam ono klasiku pa onda od svega po malo kak se ima love
 
V

Vujo

Guest
roto kosu 160 do 180 , roto branu do180 cm, pauk za sjeno, sjetvo spremač do 200,sijačicu za žito ma gledam ti ja na netu i traktor do 90 ks tak da me zanima ju sve cijene i naravno prijevoz .
 

Najnoviji postovi

Na vrh